Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Połączeniem Elite Novo Force + Misuro B+ Z App Trainerroad


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 alpacino13

alpacino13
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 18:27

Cześć,

 

Planuję w najbliższych dniach rozpocząć trening z TrainerRoad. Posiadam trenażer Elite Novo Force 8 oraz czujnik Misuro b+. Zestaw działa bardzo dobrze z aplikacją treningową Elite. Mam natomiast problem z połączeniem mojego zestawu z aplikacją TrainerRoad. Apka wykrywa czujnik jako miernik mocy. Parowanie przebiega bez problemu, ale nie wyświetlają się żadne dane - ani prędkość ani kadencja ani moc. Zmieniłem ustawienia czujnika Misuro na przeznaczone dla innego trenażera. Wtedy pokazuje kadencję i moc, ale dane są kompletnie nieprawidłowe. Problem więc pewnie w tym, że w ustawieniu czujnika dla mojego trenażera nie są przesyłane do aplikacji dane o mocy. Dla Elite Novo Force są one wyliczane na podstawie oporu, prędkości i kadencji. Nie mogę jednak w aplikacji TrainerRoad ustawić wirtualnego wyliczania mocy, ponieważ aplikacja widzi czujnik jako czujnik mocy. Używa ktoś może czujnika Misuro b+ z aplikacją TrainerRoad i mógłby coś poradzić. Napisałem także maila do TrainerRoad może coś pomogą. Jak dostanę jakąś sensowną odpowiedź to się nią podzielę, bo może się komuś przyda. A mogłem kupić lepszy trenażer :(



#2 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 20:09

Tak. Miałem ostatnio identyczny problem i okazało się że miałem zle ustawiony czujnik misuro. Upewnij się że na pewno masz odpowiednią liczbę błyśnięć diody dla swojego tranażera.

#3 Ogur

Ogur
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 20:15

Tak. Miałem ostatnio identyczny problem i okazało się że miałem zle ustawiony czujnik misuro. Upewnij się że na pewno masz odpowiednią liczbę błyśnięć diody dla swojego tranażera.

 

Na pewno ma dobrze ustawione - przecież napisał że apka elite działa. Problem w tym, że trenażer novo force z czujnikiem sam z siebie nie obliczy mocy bo ma regulowany manetką opór i czujnik nie wie jakie ustawienie wybrałeś. Problem nie leży w ustawieniu czujnika, tylko w aplikacji trainerroad, która nie obsługuje go również jako czujnika prędkości.

 

U mnie ta sama sytuacja. Też wysłałem do nich maila.
 



#4 alpacino13

alpacino13
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 22:11

Popisałem trochę z przedstawicielami TrainerRoad w mojej sprawie. Apka TrainerRoad widzi zawsze czujnik Misuro B jako czujnik mocy, niezależnie od jego ustawienia. Jeśli aplikacja ma sparowany czujnik mocy to nie pobiera danych dotyczących prędkości. Dlatego jeśli Misuro B jest używany z trenażerem, dla którego nie liczy on mocy to w aplikacji TrainerRoad nie ma danych ani o mocy, której czujnik w danym ustawieniu nie wysyła, ani o prędkości bo tego z kolei nie uwzględnia aplikacja TR. Z tego co napisali nie mają w planach prac nad poprawą tego problemu. Obecnie problem ten obszedłem stosując swoje stare czujniki prędkości i kadencji na Bluetooth. Wtedy w aplikacji mogę ustawić wirtualny pomiar mocy na podstawie danych dotyczących kadencji, prędkości oraz poziomu oporu jaki ustawię w aplikacji. Jeśli podłączony mam czujnik prędkości i kadencji to wtedy aplikacja bez problemu odczytuje te wartości i na ich podstawie estymuje moc. Tak na marginesie dodam, że moim zdaniem trenowanie na podstawie tylko mocy z wykorzystaniem tanich trenażerów jest średnim pomysłem. Zauważyłem, że bardzo duży wpływ na opór ma ustawienie docisku rolki do koła (w przypadku Novo Force, nie wiem jak w innych trenażerach tego typu), domyślam się, że nie bez znaczenia jest także ciśnienie w oponie. Powtarzalność estymacji mocy jest więc wątpliwa. 


  • Ogur lubi to

#5 Ogur

Ogur
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 22:28

Szkoda. Na obu moich licznikach udało się rozwiązać problem wpisując w rozmiarze koła 94mm - obwód rolki trenażera - działa jak ta lala - pokazuje prędkość i kadencję.



#6 Ogur

Ogur
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 19:10

Kupiłem dziś kabelek, który pozwala podłączyć dongla ant+ do telefonu - wsiadam na rower, właczam trainerroad - czujnik pokazuje się jako dwie opcje - miernik mocy i prędkość/kadencja. Ustawiłem tylko obwód koła na 94mm bo misuro liczy obroty rolki, a nie koła. Działa, ale tylko przez ant+ (przez bluetooth dalej widaćtylko miernik mocy). Lepsze to, niż nic.

 



#7 alpacino13

alpacino13
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 21:58

To ciekawe, że przez ANT+ jest wybór dla czujnika Misuro. Jeśli dobrze pamiętam to nic w mailach nie wspominali, że na ANT+ może to tak działać.



#8 Ogur

Ogur
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 22:00

To ciekawe, że przez ANT+ jest wybór dla czujnika Misuro. Jeśli dobrze pamiętam to nic w mailach nie wspominali, że na ANT+ może to tak działać.

 

Podejrzewam, że gościu z pomocy technicznej sam nie wiedział. Mi w odpowiedzi dzisiaj też nic na ten temat nie wspomniał. Problem rozwiązał się przypadkiem, jak wsiadłem na rower :)





Dodaj odpowiedź