Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba Fsa W Trek 1.2


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mar-kos

mar-kos
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądTrojmiasto

Napisano 29 wrzesień 2017 - 19:25

Witam

Kupiłem Trek 1.2 z korbą FSA Vero, to moja pierwsza szosa. Do tej pory korzystałem z roweru górskiego. Niestety mam problem z ocieraniem łańcucha. W góralu nigdy nie spotkałem się z sytuacją, że łańcuch przy ustawieniu z przodu i z tyłu mała zębatka ociera o przednią dużą tarczę. Dodatkowo korba jest prawdopodobnie krzywa bo ocieranie słuchać tylko na części obrotu tarczy. Czy to normalne i standardowe przy tej korbie, czy należy reklamować bo rower kupiony przed miesiącem. Dodatkowo zdarza się w czasie jazdy, że (prawdopodobnie) łańcuch klinuje się w dolnej części pomiędzy korbami i nagle nie mogę obracać, muszę cofnąć aż się odblokuje, jest to bardzo niebezpieczne. To kwestia regulacji, czy może korba do wymiany, czy tak to beznadziejnie działa?



#2 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 29 wrzesień 2017 - 19:43

Ocieranie mała - mała jest normalne, nie powinno się tak jeździć. Natomiast krzywa korba i zaciąganie łańcucha nie jest rzeczą normalną i powinieneś zgłosić reklamację.



#3 mar-kos

mar-kos
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądTrojmiasto

Napisano 29 wrzesień 2017 - 19:57

czyli trzy ostanie małe tylko z dużą z przodu? robię ok 2000 km rocznie góralem z tyłu slx, przód deore i przednia środkowa daje rade cały tył obsłuzyć bez problemu wszystko działa cichutko płynnie, duża i mała przód tylko gdy tyłu brakuje. A tu jestem zaskoczony :(



#4 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:10

Szosa to nie mtb, aczkolwiek łańcuch ani zębatki nie lubią krzyżowania czy na szosie czy w terenie.



#5 mar-kos

mar-kos
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądTrojmiasto

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:13

A czy wymiana korby na sorę przyniosła by poprawę?

#6 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:28

Poprawę w czym? W ocieraniu - nie, na przekosach się nie jeździ, w "prostości zębatek/ramion korby" tak, pod warunkiem że będzie to korba ze zintegrowaną osią.



#7 mar-kos

mar-kos
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądTrojmiasto

Napisano 29 wrzesień 2017 - 20:36

Zintegrowaną osią? Nie znam się na tym kompletnie. Ogolnie rowerek ok na początek, ale ten napęd zyje własnym zyciem, ok tył działa bez problemu. Opony tez dziwne na drodze z kostki brukowej pływają na boki, zastanawiam sie czy by nie weszly 25, moze byloby inaczej.


Zintegrowaną osią? Nie znam się na tym kompletnie. Ogolnie rowerek ok na początek, ale ten napęd zyje własnym zyciem, ok tył działa bez problemu. Opony tez dziwne na drodze z kostki brukowej pływają na boki, zastanawiam sie czy by nie weszly 25, moze byloby inaczej. Z tylu mam zwykłą sorę więc coraz trudniej o kompatybilność nowych części



Dodaj odpowiedź