Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza Szosa ~3000 Zł


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kilerus

kilerus
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 16 październik 2017 - 22:18

Witam.

 

Po 3 letnim okresie jazdy na crossowym rowerze marki Unibike, stwierdziłem, że ~95% wycieczek to są nawierzchnie asfaltowe. Czasami gdzieś zboczę do lasu, ale jest to sporadyczny przypadek.  W mojej łepetynie zaświtała myśl o kupnie szosy. Pierwotnie myślałem o rowerze pokroju Merida Scultura 300 lub Focus Cayo Al Tiagra. Problem pojawił się, że 'przespałem' trochę pierwszy okres wyprzedaży i poznikały rowery na mnie (rama 56cm),albo są w cenie niepromocyjnej  :(.  Moje parametry Wzrost 185cm, przekrok ~87-88 cm, rocznie robię ~3,5k km głównie w okresie kwiecień-październik, 81 kg. żywej wagi.

 

- Btwiny odpadają tak zawczasu powiadam.

- Planowany jest trenażer na zimę.

 

Czekać dalej na jakieś wyprzedaże sprzętu, czy zakupić używkę na zimę np.: http://allegro.pl/fo...6968161107.html W przypadku wkręcenia się w szosę, sprzedaż używkę z lekką stratą, i kupić coś poważnego?To byłaby pierwsza moja szosa, dlatego zastanawiam się nad używanym sprzętem.

 


32-f3bbfa97b5eb2757a9323fdfadd0b0f8.png

#2 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 16 październik 2017 - 22:35

uzywana szosa to nie jest zły pomysł, tylko po oględzinach, z kupowaniem na odległość różnie bywa, jak się wkręcisz i zorientujesz się jaka geometria ci pasuje, będziesz mógł zbierać pieniądze na jakiś karbon :)



#3 gorky

gorky
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 17 październik 2017 - 11:20

Przy takim wzroście i przekroku możesz spokojnie celować w 58 moim zdaniem, szczególnie jeśli szukasz komfortu. 56 też oczywiście da radę, ale raczej ze zmianą mostka i pozycja będzie agresywniejsza.



#4 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2017 - 11:43

Ale nie można przecież jednoznacznie określić, że do wzrostu 185 cm, odpowiedni będzie rozmiar 58 lub 56, ponieważ to zależy od danej marki i od tego jaką rozmiarówkę przyjęła. Są rowery, których rozmiar określa się na podstawie rury podsiodłowej jak np. w przypadku Meridy, gdzie rozmiar 56 jest de facto rozmiarem większym niż 58 np. u Treka, który rozmiar ramy określa na podstawie górnej rury. W przypadku założyciela tematu, to na wzrost 185 cm, zdecydowanie Merida w rozmiarze 56, a np. Emonda w rozmiarze 58.



#5 kilerus

kilerus
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 17 październik 2017 - 13:15

Pierwotnie chodziły mi wspomniane wyżej rowery, ale ostatnio zaczęła mi się podobać Merida Reacto. Wiem, że geometria bardziej sportowa,ale ma w sobie to coś, co mi się bardzo podoba. Tak podoba, że byłbym wstanie zaryzykować i kupić w ciemno. W mieście mam tylko jeden sklep który jest dystrybutorem Meridy, ale nie mają żadnego modelu. Mają tylko modele innych producentów ale nic ciekawego (szosowy Cube na wąsatej sorze za ~3000, w październiku to lekkie przegięcie IMO).

Finanse, nie są takim wsumie wielkim problemem. Wiadomo nie jestem synem szejka ^^. Bardziej mam opory psychologiczne, jak to będzie na wąskim laczku w porównaniu obecnym rowerem. Jest sens pchać się w używkę i za rok sprzedawać, czy od razu zrobić skok na głęboką wodę?



 


32-f3bbfa97b5eb2757a9323fdfadd0b0f8.png

#6 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 17 październik 2017 - 21:45

a co masz na myśli, pisząc głęboka woda? jaki rower masz na myśli?



#7 kilerus

kilerus
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 19 październik 2017 - 08:55

a co masz na myśli, pisząc głęboka woda? jaki rower masz na myśli?

 

Jak to mówi młodzież  YOLO. Kupuje  http://www.rowerymer...wer-merida.html Zakup niestety na odległość, bez przymiarki. Brać ramę L (56cm) czy inny rozmiar?

 

- Przekrok 87cm / wzrost 185 cm

Geometria roweru

- rozmiarówka wg wzrostu (nie mogę znaleźć na stronie Meridy, podaje link z losowego sklepu)


32-f3bbfa97b5eb2757a9323fdfadd0b0f8.png

#8 roweromaniak25

roweromaniak25
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 październik 2017 - 17:50

kazdy  ma swoje zdanie 

 


  • Dampaz lubi to

Badania, testy, laboratoria: http://laboratorium-badanie.pl


#9 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 19 październik 2017 - 19:36

popatrz na geometrie canyon aeroad i porównaj z merida reacto, wydaje mi się ze rozmiar 56 meridy będzie dla ciebie dobry https://www.canyon.c...cf-slx-8-0.html


  • Dampaz lubi to

#10 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 19 październik 2017 - 20:20

W przypadku Reacto, przy wzroście 185 rozmiar 54 powinien być jeszcze ok


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#11 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2017 - 21:11

Wydaje mi się, że na Twoim miejscu zdecydowałbym się na rozmiar 56, bo taki rower np. przy mostku 100 mm, na pewno nie będzie dla Ciebie zbyt długi, rura podsiodłowa 560 mm powinna być optymalna do długości nogi, a główka ramy 180 mm, pozwoli Ci przyjąć umiarkowanie wygodną pozycję.

 

Oczywiście kolega wyżej ma rację, że rozmiar 54 też by się nadał, ale trochę obawiam się niskiej główki ramy tj. zaledwie 160 mm.

 

Musisz pamiętać, że przejście z roweru crossowego o bardzo wygodnej geometrii, na szosę i to od razu aero, będzie dla Ciebie dużym szokiem, ponieważ pozycja będzie nieco mniej wygodna niż np. w Meridzie Scultura, a ponadto rower będzie wyraźnie sztywniejszy.

Bardzo podoba mi się wizualnie wybrany przez Ciebie Reacto, ale nie rezygnuj całkowicie z crossa, bo sentyment do tego typu roweru już raczej Ci nie minie.



#12 kilerus

kilerus
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 19 październik 2017 - 22:13

Wydaje mi się, że na Twoim miejscu zdecydowałbym się na rozmiar 56, bo taki rower np. przy mostku 100 mm, na pewno nie będzie dla Ciebie zbyt długi, rura podsiodłowa 560 mm powinna być optymalna do długości nogi, a główka ramy 180 mm, pozwoli Ci przyjąć umiarkowanie wygodną pozycję.

 

Oczywiście kolega wyżej ma rację, że rozmiar 54 też by się nadał, ale trochę obawiam się niskiej główki ramy tj. zaledwie 160 mm.

 

Musisz pamiętać, że przejście z roweru crossowego o bardzo wygodnej geometrii, na szosę i to od razu aero, będzie dla Ciebie dużym szokiem, ponieważ pozycja będzie nieco mniej wygodna niż np. w Meridzie Scultura, a ponadto rower będzie wyraźnie sztywniejszy.

Bardzo podoba mi się wizualnie wybrany przez Ciebie Reacto, ale nie rezygnuj całkowicie z crossa, bo sentyment do tego typu roweru już raczej Ci nie minie.

Zostawię sobie Unibike Crossfire GTS na dojazdy do roboty w lato, czy spokojną jazdę po szutrach. Osprzęt nie jest rewelacja Alivio/Acera, ale sprzedawać sprawny rower szkoda, bo odzyskam niewiele kasy. Na pewno zmiana roweru na nowy to będzie przeskok i to nie mały. Sądzę, że się polubimy  ^_^

 

 

W przypadku Reacto, przy wzroście 185 rozmiar 54 powinien być jeszcze ok

Raczej na 99,9% będę atakował 56cm.  

 

 

popatrz na geometrie canyon aeroad i porównaj z merida reacto, wydaje mi się ze rozmiar 56 meridy będzie dla ciebie dobry https://www.canyon.c...cf-slx-8-0.html

Wymiary Canyona rozmiar L i Reacto L prawie zbliżone (poza główką ramy):

Stack 570 vs 570

Reach 403 vs 401

Długość górnej rury 572 vs 575

Baza kół 1001 vs 1004

Wysokość główki ramy 167 vs 180

 

 

Podziękował serdecznie Panowie za wsparcie/podpowiedzi/sugestie itd w wyborze.

 

 


32-f3bbfa97b5eb2757a9323fdfadd0b0f8.png



Dodaj odpowiedź