Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strava Premium - Płatność


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 październik 2017 - 13:29

Witajcie,

 

chciałbym wykupić sobie stravę premium i być może jakiś program treningowy na zimę (np. TR). 

 

Zastanawiam się tylko, jak wygląda sprawa kosztów przy płatności karą debetową lub PayPalem. 

 

Np. przy karcie debetowej płatność odbywa się tak jakby wykonywany był przelew międzynarodowy? Tzn. trzeba się liczyć, że z 8 $ zrobi się trochę więcej niż zwykłe przeliczenie na złotówki, bo zapewne przelicznik będzie mało korzystny i do tego jeszcze opłata za przelew międzynarodowy (w zależności od banku 30-70 zł?).

 

Czy przy PayPalu oprócz oczywiście niekorzystnego przelicznika też dochodzą jakieś dodatkowe koszty? 

 

 



#2 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 17 październik 2017 - 13:55

Musisz pytać w swoim banku w jaki sposób i jakie pobierane są opłaty.
Swoją drogą jeśli zamierzasz wykupić dostęp do jakiegoś programu treningowego to Strava Premium jest zupełnie zbędna. Moim skromnym zdaniem Strava Premium nie oferuje nic, za co warto by było dodatkowo płacić.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka



#3 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 październik 2017 - 14:33

Musisz pytać w swoim banku w jaki sposób i jakie pobierane są opłaty.
Swoją drogą jeśli zamierzasz wykupić dostęp do jakiegoś programu treningowego to Strava Premium jest zupełnie zbędna. Moim skromnym zdaniem Strava Premium nie oferuje nic, za co warto by było dodatkowo płacić.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

 

Własnie jeszcze to rozważam. Zapomniałem, że jeszcze mam 2 miesiące za Garmina niewykorzystane. W każdym razie coś typu TR na pewno chciałbym nabyć. Faktycznie skontaktuję się z bankiem.

 

A jak z PayPalem? Jakie macie doświadczenia? Np. TR kosztuje 12 USD za miesiąc co powinno dawać około 43-44 zł. Jeżeli ogólnie cała transakcja pochłonie 50 zł, to nie ma sprawy. Gorzej gdyby się okazało, że z tych 12 $ zrobi się 80 zł ostatecznie pobranych z konta.


  • bogcz lubi to

#4 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 17 październik 2017 - 14:36

W moim banku jest tak, że płacę kartą debetową. Bank pobiera z konta złotówki zgodnie z kursem banku. Być może dopłacam jakiś niewielki procent za przewalutowanie, ale tego nie jestem pewny. Ostatecznie koszt jednego euro/dolara wynosi nie więcej niż 20 gr średniego kursu NBP.

#5 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 październik 2017 - 14:40

Ok, a opłata za przelew zagraniczny do tego nie dochodzi? Tzn. najpierw przewalutowanie według kursu banku, a później jeszcze wysłanie przelewu w dolarach na zagraniczny rachunek, co też w każdym banku kosztuje, gdyby chciało się samodzielnie taki przelew wykonać. 



#6 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 17 październik 2017 - 14:51

 Pay pal - w czerwcu płaciłem za Stravę

59,99 $ co po przeliczeniu wyniosło 234,49 zł za rok.


  • bonobo lubi to

#7 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 październik 2017 - 14:56

 Pay pal - w czerwcu płaciłem za Stravę

59,99 $ co po przeliczeniu wyniosło 234,49 zł za rok.

Dzięki, takiej informacji szukałem. 

Czyli wychodzi na to, że pewnie około 15-20 zł zapłaciłeś za transakcję.



#8 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 17 październik 2017 - 15:04

W mBank płacąc debetowka nie ma żadnej opłaty za przelew zagraniczny.
Swoją drogą to za Strave możesz zapłacić przez google play i tam miesiąc kosztuje 30zł.

#9 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 17 październik 2017 - 15:09

średni kurs wynosił wg NBP 3,72 , policzone miałem 3,9  czyli ok 10 zł więcej



#10 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 październik 2017 - 15:52

Swoją drogą to za Strave możesz zapłacić przez google play i tam miesiąc kosztuje 30zł.

 

!!! O Panie, faktycznie! Mogę to zrobić przez App Store'a. Cena ta sama!! ;) Zaraz sprawdzę, czy przy TR też można to w ten sposób załatwić. 

 

Dzięki!

 

Dobra, wygląda na to, że przy TR nie można tego tak rozwiązać. W takim razie ogarnę koszty przy płatności kartą albo założę PayPala. Na przykładzie vpablov wygląda na to, że koszty są minimalne. 



#11 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2017 - 17:44

Również odradzam Strave w wersji premium. Miałem kilka miesięcy, wcale nie ma tak dużo więcej tych opcji, w dodatku średnio przejrzyste mi się to wszystko wtedy wydawało, nie wiem może teraz trochę to zmienili. Jedyna fajna zabawka to było to Live Segments. Z tym, że no właśnie - zabawka, a nie narzędzie typowo treningowe.



#12 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 październik 2017 - 19:33

Segmenty ludzie ładują na garmina z gniza.org

 

Czyli można cieszyć się tą funkcją bez kupowania premium. 

 

Ale mnie segmenty już dawno znudziły. Zainteresowanie tematem to chyba głównie wśród dzieciaków i początkujących kolarzy. Te tabelki z klasyfikacją mają się w wielu przypadkach nijak do formy. Poza tym wiadomo, że na płaskim terenie wszyscy trzaskają KOMy z wiatrem - nie oszukujmy się ;) 



#13 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 październik 2017 - 19:57

Do Stravy zainstaluj sobie Stravistix, a do analizy danych treningowych jeśli już płacić, to np.TrainingPeaks. Do jazd treningowych na trenażerze plany treningowe Trainerroad są super, warto, szczególnie jeśli ktoś nie ma wiedzy jak to wszystko poukładać, to dostaje się wszystko "na tacy" ;)

 



#14 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2017 - 14:32

Segmenty ludzie ładują na garmina z gniza.org

 

Czyli można cieszyć się tą funkcją bez kupowania premium. 

 

Ale mnie segmenty już dawno znudziły. Zainteresowanie tematem to chyba głównie wśród dzieciaków i początkujących kolarzy. Te tabelki z klasyfikacją mają się w wielu przypadkach nijak do formy. Poza tym wiadomo, że na płaskim terenie wszyscy trzaskają KOMy z wiatrem - nie oszukujmy się ;)

Oj byś się zdziwił ilu mocnych gości ma napinkę na te komy :) Ja nie mam ale w sumie nie potępiam, też jest to forma jakiejś tam rywalizacji. 

Wracając do tematu, jak tam się miewa teraz Veloviewer? Pamiętam, że jak był jeszcze darmowy to bardzo mi się podobał, na pewno bardziej niż Strava.



#15 Xwar

Xwar
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 19 październik 2017 - 10:56

Witajcie,

 

chciałbym wykupić sobie stravę premium i być może jakiś program treningowy na zimę (np. TR). 

 

Zastanawiam się tylko, jak wygląda sprawa kosztów przy płatności karą debetową lub PayPalem. 

 

Np. przy karcie debetowej płatność odbywa się tak jakby wykonywany był przelew międzynarodowy? Tzn. trzeba się liczyć, że z 8 $ zrobi się trochę więcej niż zwykłe przeliczenie na złotówki, bo zapewne przelicznik będzie mało korzystny i do tego jeszcze opłata za przelew międzynarodowy (w zależności od banku 30-70 zł?).

 

Czy przy PayPalu oprócz oczywiście niekorzystnego przelicznika też dochodzą jakieś dodatkowe koszty? 

 

Płatność kartą to nie przelew, więc opłaty za przelew nie będzie, a jedynie niekorzystny kurs.

 

PayPal podobnie, wszak płacąc przez PayPal płacisz kartą, z tym że PayPal pobiera ci złotówki i przelicza je po swoim kursie na dolary i daje dolary sprzedającemu. Kurs także niekorzystny, ale może być nieco lepszy niż w banku i widzisz wszystko od razu z góry.



#16 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 19 październik 2017 - 11:08

Najkorzystniej założyć konto w Kantorze Alior i zamówić kartę walutową. Wszystko jest bezpłatne, a kurs zależny od tego w jakim czasie wymienilismy walutę.

#17 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 październik 2017 - 11:52

Dzięki za odpowiedzi. Dzwoniłem już do banku z pytaniem i dostałem potwierdzenie tego, co piszecie. Przy płatności kartą mój bank bierze 3,5% wartości transakcji w PLN. Natomiast za przeliczenie waluty odpowiada VISA i oczywiście ten kurs nie jest korzystny dla klienta, ale na tym visa zarabia.



#18 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 20 październik 2017 - 12:59

Bank kłamie. Kursy Visy są akurat OK; jeśli masz kartę przeliczaną bezpośrednio po kursie Visa, to najlepszy możliwy wariant (ale takich mało na rynku).

 

Generalnie bank bierze prowizję za przewalutowanie ALE czasem bierze dwie prowizje. Np. płacisz kartą w USD, podczas gdy karta rozliczana jest w EUR - i tu nasze wspaniałe banki potrafią dowalić prowizję przy każdym przewalutowaniu. Alior (zwykły, nie kantor) to też przykład buractwa, gdzie jest specjalna osobna tabela walutowa do płatności kartą (oczywiście z większym spreadem). Przy drobniakach typu płatność za Stravę to w sumie mała kwota, ale jeżdżąc trochę + robiąc zakupy za granicą - zdecydowanie bardziej opłaca się kantor aliora.

 

A co do Stravy Premium - nie warto. Jak masz wydać kasę, to wolałbym wykupić abonament na Xerta albo TP.





Dodaj odpowiedź