Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamerki Sportowe - Jaka Kamerka Na Rower


28 odpowiedzi w tym temacie

#21 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 29 listopad 2018 - 13:07

Ja mam SJCAM 6 a do tego 8 baterii ściągniętych z Ali (za jakieś śmieszne pieniądze). Do tego podwójna ładowarka. Działa, pokrywa całodzienne kręcenie. Jak zależy mi na tym, żeby nie padło w środku ujęcia to powerbank po USB.

Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

#22 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudzień 2018 - 22:50

Kupiłem Sjcam M20, zobacze co to potrafi, fajnie że ma Raw

#23 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudzień 2018 - 14:25

panowie, to tak ma telepać czy ja coś źle robię? uchwyt na kierownicę

 



#24 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudzień 2018 - 14:26

Dołączona grafika

#25 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 luty 2019 - 16:30

siadłem, zmontowałem filmik z Teneryfy :) całkiem nieźle wyszło, choć YT trochę psuje jakość


  • mc34270 lubi to

#26 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 17 luty 2019 - 07:18

siadłem, zmontowałem filmik z Teneryfy :) całkiem nieźle wyszło, choć YT trochę psuje jakość

 

Obejrzałem, fajne widoki.

 

 

Jak z kolei tak paradoksalnie szukam kamerki ale głównie do zdjęć. W tej chwili robie telefonem ale jest duży i niewygodny. Poleci coś, ktoś?

 

Użytkuje ktoś Xiaoyi Yi Lite?



#27 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 luty 2019 - 11:18

tego sjcama m20 do fotek nie polecam, foty nie nadają się do niczego, tu chyba cudów nie będzie i dopóki nie skorzystasz z kamery z odpowiednim rozmiarem matrycy to nic ciekawego nie wyciągniesz.

z wideo full HD jestem zadowolony powiedzmy tak dobrze-dostatecznie. pojawiają się na horyzoncie jakieś artefakty, a wideo w ruchu sprawia wrażenie bardziej 720p niż full hd, nawet w plikach źródłowych. W 4k nie będę nagrywał bo dużo większy plik, a nie ma 60fps.

 

ale z tego co widzę to np. gopro nie jest wiele lepsze, ma te same problemy jak patrzę po jutubach

 



#28 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 luty 2019 - 08:41

No właśnie, bardziej niż 4k w nagraniach zarejestrowanych w ruchu, zwłaszcza z szybką zmianą obrazu, większe znaczenie ma ilość rejestrowanych klatek. Standardowe 25/30fps to raczej mało, zwłaszcza w terenie. No i bardzo ważna jest dobra stabilizacja, szczególnie jeśli kamera jest zamocowana na rowerze. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#29 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 maj 2023 - 10:01

Kamery, czy też raczej rejestratory z lampką tylną nagrywająca widok za rowerem. Czyli coś jak Cycliq (fly61 i fly12), Garmin Varia RCT715 (ale bez radaru!):

Tooo Cycling DVR80  

e91c698ab215c4750ae92db440b51fef.png

Wygląd trochę dziwny, ale parametry całkiem w porządku:

1920x1080p @30/60 fps, obiektyw szerokokątny (105*), zasilanie do 9,5h (kamera działa, lampka nie świeci), światło do 80 lumenów, matryca Sony Sensor IMX 323 (ponoć dobrze w nocy sobie radzi, ale jak z faktyczną jakością rejestrowanych plików, tego nie wiem). Cena 185/195$ (z czytnikiem/bez czytnika - dziwne, że bez drożej). Zmiana trybów tylko przełącznikiem, brak komunikacji BT/ANT+, ustawianie daty/godziny z pliku tekstowego. Nie wiem, czy cena z wysyłką i skąd to jest, szukają dystrybutorów (firma francuska). 

 

Jakość wideo co najmniej dobra:

Oficjalne wideo producenta:

Nocne:

W terenie:

https://www.youtube.com/watch?v=avfIy0wnHrs

wygląda zachęcająco...

 

Magicshine Seemee DV, tu akurat dość znany chiński producent lampek rowerowych. Lampka z kamerą (albo odwrotnie raczej) ma być wysyłana od końca maja lub z początkiem czerwca. Zamawiać można już teraz.

https://www.youtube.com/watch?v=Y81hEKbTRsw

https://www.youtube.com/watch?v=KRrzR6Xz-fE&t=4s

 

Wygląd całkiem przyzwoity, funkcjonalnie również: 1080P / 30fps (brak 60fps), obiektyw szerokokątny 146°, aplikacja mobilna (możliwy podgląd co widzi kamera) - ale prawdopodobnie jakaś obsługująca rejestratory samochodowe, regulowany czujnik akcelerometru, zapisywanie w pętli,  zasilanie:

ScreenShot2023-05-09at11.15.04_2048x2048

 

czyli 8,5 do 10h nagrywania z lampką. Bez kamery od 35h do 110h. Sama kamera - nie podano, ale są osobne włączniki do lampki i kamery:

4.gif?v=1682732319

 

Jak widać mocowanie na wzór garminowskiego, ale chyba jest mniejsza średnica, więc raczej dedykowany. Waga 100g (obudowa ponoć metalowa). W pudełku:

SEEMEE_DV_packing_list_d9f70550-8f6c-49c

Karta 8GB to do rejestratora nagrywającego w pętli z zabezpieczeniem nagrań po wstrząsach może i wystarczy. Aczkolwiek na polskich dziurawych drogach to ciekawe jak ten czujnik skonfigurować. Bo do MTB to chyba nie bardzo (albo i bardzo: skoki itp. będą zapamiętane). No chyba, że zrobili to tak jak Cycliq, czyli po odchyleniu 60° od pionu (lub 30° od podłoża) - w tym przypadku oznacza to, że kamera oznacza ostatni zapis (lub jego część) przed zarejestrowaniem odchylenia od pionu jako chroniony. To ma większy sens, niż sposób z rejestratorów samochodowych. Może rejestratory motocyklowe mają podobny sposób zabezpieczania nagrań? Nie interesowałem się tym, więc niestety nie wiem...

 

Link do instrukcji niby jest, ale prowadzi donikąd (404). Może jeszcze nie umieścili. Cena 120$ z wysyłką. Czyli ok. 5 stów, to jako rejestrator miałby sens. Kwestia tylko czy to ma jakąkolwiek stabilizację obrazu. Oczywiście elektroniczną, ale żeby była.  Gdyby jeszcze stabilizacja była znośna, to nawet można byłoby używać tego i na przodzie (bez włączenia światła) i na tyle. Ciekaw jestem jak będzie to funkcjonować w praktyce.

 

Ok, wkleiłem wideo testu z YT z nagraniami. Trzęsie, raczej żadnej stabilizacji (również elektronicznej!) nie ma, do rejestracji zdarzeń może się nadawać, bo odczytanie tablic rejestracyjnych jest możliwe, obraz nocny ujdzie. O ile faktycznie odczytanie nr rej. jest możliwe, to ewentualnie jako rejestrator toto się nadaje, do niczego innego raczej nie. 

 

Mniej więcej tej cenie to chyba już lepiej skusić się na TEENTOK T03 HD Bike Camera and Light. Przynajmniej obraz całkiem ładny jest...


  • Marcin321 i artho lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź