Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Szosowa Ok 5000Zł


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamil2526

kamil2526
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 listopad 2017 - 18:48

Szukam framesetu pod zwykłe hamulce, mile widziana geometria wyścigowa. Jeździłem na Madonie 56cm w geomterii h1 :)
Dotychczas ramy jakie wpadły mi w oko:
1. Canyon ultimate cf sl 
2. Author charisma 66
3. Trek emonda sl - choć powiem szczerze że ciężko w tych pieniądzach trafić akurat mój rozmiar czyli 56, może 54

4. Colnago clx - ale cena 7.5k także muszę odrzucić :(

Czy coś jeszcze możecie zasugerować? Na co warto jeszcze zerknąć? Na tą chwile wygrywa Canyon, ale mam jeszcze trochę czasu, warto jeszcze poszukać

 



#2 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 listopad 2017 - 18:15

Ja mogę Ci zasugerować żebyś kupił ramę używaną za 50-70% tego co planujesz wydać. Jak trochę poszukasz to kupisz najwyższy model ulubionej marki premium. To tylko rama więc jak nie jest połamana to można na niej jeździć. 

 

A jak już koniecznie musi być nowa to zdecydowanie taniej jest kupić cały rower w przedsprzedaży lub wyprzedaży posezonowej (szczególnie na zachodzie) i sprzedać wszystko poza ramą.

 

5k za ramę authora albo średniopółkowego canyona... no nieźle. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#3 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 listopad 2017 - 18:45

Spójrz na ramy Dedacciai, np model Gladiatore, tttaj http://allegro.pl/ra...6699762835.html Swego czasu "chorowałem" na tą ramę, ale niestety była poza zasięgiem mojego budżetu.

Ewentualnie poszukaj wśród ram firmy Cube tutaj https://www.bike-dis...4_cm.56_cm/l-24 wraz z widelcem powinienes zmieścić się spokojnie w zakładanym budżecie.



#4 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2017 - 10:21

Spójrz na ramy Dedacciai, np model Gladiatore, tttaj http://allegro.pl/ra...6699762835.html

 

jeżdżę na ramie Dedy ale modelu Nerrisimo. Jedyna uwaga to taka, że model Gladiatore ma geometrię jednak endurance. 

Jak chcesz coś bardziej sportowego to poszukaj innych modeli, własnie Nerissimo czy Ran.

 

T.



#5 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 listopad 2017 - 10:38

Druga uwaga jest taka że to zwyczajny OEM z katalogu + naklejka znanego producenta i cena x4. Suport BSA i "włókno T700" tłumaczą wszystko. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#6 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 28 listopad 2017 - 11:18

Druga uwaga jest taka że to zwyczajny OEM z katalogu + naklejka znanego producenta i cena x4. Suport BSA i "włókno T700" tłumaczą wszystko. 

Uraz, raz: czy mógłbyś podać przykład takiej ramy OEM, najlepiej z linkiem do oferty?

Dwa: czy mógłbyś po prostu przedstawić jakąś konkretną ofertę zamiast ogólników? Z pewnością bardziej byś się przysłużył autorowi wątku, bo na razie robisz mu chyba tylko mętlik w głowie.



#7 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 listopad 2017 - 11:49

Nie mogę Ci podać przykładu bo to nie jest tzw. open mould dostępny dla każdego tylko rama z katalogu. Jedziesz na targi rowerowe do Tajwanu, dogadujesz się z którymś z producentów i klepią dla Ciebie ramy z twoim logo. Technologia znana od lat.

 

Żaden znany producent (nie licząc pinarello) nie napisze w ofercie, że jego rama jest z włókna Toray T700 ani nie wsadzi do high-end'owej carbonowej ramy mufy BSA.

 

To czy przedstawiam ogólniki czy konkretne modele to moja sprawa. Czasami lepiej dać komuś przysłowiową wędkę niż rybę na tacy. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#8 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 28 listopad 2017 - 11:51

Czyli tylko tak sobie piszesz, konkretów nie ma?



#9 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 listopad 2017 - 11:53

Niech i tak będzie. Twoje górą. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#10 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 12:45

Rozważ kupno roweru całego i opylenie osprzętu, chyba najtanej wyjdzie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź