Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merida Scultura 4000 Stuk Trzask

stuk trzask

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 zwi

zwi
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądZabrze

Napisano 11 listopad 2017 - 19:54

Witam wszystkich na forum.

To mój pierwszy wpis na forum i od razu z problemem ;-)
Pacjent to Merida Scultura 4000.
Zwracam się z prośbą dotyczącą diagnozy problemu z stukiem w okolicach steru/mostka podczas jazdy po nierównościach.
Przeczytałem parę wątków i nie jest to linka prowadzona w ramie.
Problem występuje również kiedy rower stoi i zaprę się rekami na kierownicy dociskając ją do dołu.

Większe prawdopodobieństwo wystąpienia kiedy dłonie są na zewnątrz kierownicy przy klamko manetkach niż bliżej środka.

Nie za każdym razem występuje ten stuk/trzask a co któryś raz.
Rower był już na pierwszym przeglądzie gdzie zwróciłem na to uwagę, problem został rozwiązany na około 200/300 km i znów się nasila.

Dzięki za sugestie i pomoc.

 

956.jpg



#2 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 22:31

Sprawdź, jak podokręcany jest mostek do strerówki i kiera do mostka, przy okazji zluzuj i ponownie dokręć śrubę sterówki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3 gello1

gello1
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • SkądLublin/Kraśniczyn

Napisano 12 listopad 2017 - 11:12

Zapoznaj się z ta informacją: http://www.rowerymer...ultura-cf2.html



#4 zwi

zwi
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądZabrze

Napisano 12 listopad 2017 - 16:07

Sprawdź, jak podokręcany jest mostek do strerówki i kiera do mostka, przy okazji zluzuj i ponownie dokręć śrubę sterówki.

 

Jeszcze wczoraj wieczorem tak właśnie zrobiłem, pomogło.
Dokręciłem na wyczucie i oczywiście nie do oporu, wydaje mi się, że wcześniej były bardziej dokręcone.

Na postoju już nie wydawał takich dziwnych dźwięków, podczas jazdy na samym początku raz a później był spokój. Dzięki.
 

Co do akcji serwisowej dotyczy ona modeli z 2017 a mój pomimo, że nowy to model mający premierę w 2015.





Dodaj odpowiedź