Skocz do zawartości


Zdjęcie

Onelap - Chiński Odpowiednik Zwift


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 grudzień 2017 - 21:16

To stary laptop, który stoi w garażu i służy praktycznie tylko do treningów. W oryginale miał win7 64 bity ale załadowałem 32 bitowy, bo sterowniki do Imagica, z których korzystamy podczas ligi PLV (www.plv-team.pl) nie działają na 64 bitach.


  • Prozor lubi to

#22 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 grudzień 2017 - 21:39

No właśnie ;)

 

Szybkie rzucenie okiem na strukturę folderów w samym programie i lekkie zdziwienie. Dlaczego? Bo cholernie łatwo to ZLOKALIZOWAĆ. Znaczy - wystarczy jeden plik z tłumaczeniami, żeby można było posługiwać się dowolnym językiem. Np. rodzimym, polskim ;)

 

Jak mi się będzie chciało, to na może zrobię tłumaczenie :D

 

FALSTART

Z tego co jednak widzę, to będzie to w przyszłej wersji programu - ciekawe rzeczy szykują, łącznie z  planami treningów....


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#23 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 grudzień 2017 - 21:39

Dokładnie - na dodatek nie ma za dużych wymagań sprzętowych, aczkolwiek grafika tylnej części ciała może nie urywa, to jednak źle nie jest.


 

 

 

W Zwifcie graficznie też szału nie ma, a wymagania bardzo duże. Zwift na kompie na którym Wiedźmin 2 działa na średnio wysokich ustawieniach na 40 fps, przy jazdach grupowych daje niecałe 10 fps. Grafiki porównywać chyba nie warto.

 

Zachęcacie do spróbowania Onelapa. ;)



#24 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 grudzień 2017 - 22:01

No próbuj - sam ocenisz ;)

Do Zwifta to brakuje mu sporo, ale jako darmowa alternatywa to sprawdza się dość dobrze. 

 

Ps. Dziwię się, że natywnej wersji linuxowej nie wypuścili, patrząc po bibliotekach cygwin, monoposix, libX11, libcups.... Nic dziwnego, że pod wine problemu z uruchomieniem nie ma, ale obsługi ANT brak - zna może ktoś sposób na uruchomienie ANT pod wine?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#25 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 styczeń 2018 - 09:23

Wczoraj wypuścili nową wersję Onelap - 3.0. Poprzednia za żadne skarby nie chciała mi ruszyć na win 10. Ta nowsza uruchamia się choć z uprawnieniami administratora. Przy instalacji Windows protestuje, że oprogramowanie nieznanego pochodzenia ale "na życzenie" użytkownika pozwala na instalację (jako administrator). Poprzednia wersja też zresztą przy instalacji wymagała podania hasła admina. Wczoraj tylko zdążyłem zainstalować, sprawdzić czy ruszy i czy widzi trenażer. Dzisiaj sprawdzę jak to działa choć cały czas mnie gryzie czy ten soft jest bezpieczny.

Wysłane przy użyciu Tapatalka



#26 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 styczeń 2018 - 15:11

Dziwne, bo u mnie pracowała bez problemu.

Nowsza wersja to zmiany przede wszystkim w międzymordziu użytkownika, z lokalizacją licho, w ang od cholery chińszczyzny. 

Interfejs dość wstępna faza rozwojowa, żeby wyjść z programu trzeba wycofać się do ekranu logowania, wolałem poprzedni...

2x próbowałem aktualizować, wyskakiwał komunikat o błędzie weryfikacji pobrania (po chińsku), reinstalowałem z instalki v.3.

 

Wyraźnie kierują się w stronę abonamentu, aczkolwiek nie wiadomo ile, no i wynika z tego: http://u.onelap.cn/s...ription?lang=en, że po opłatach będzie nieco więcej bonusów i przywilejów, ale darmowo ciągle będzie można używać... 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#27 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 styczeń 2018 - 18:58

Pokręciłem ze dwa razy na wersji 3.0.

Ogólnie taka wersja beta: co innego widzisz, co innego jedziesz, a jeszcze co innego masz w zapisie.

Zapuściłem sobie jakąś trasę z Road Challenge i przekręciłem dwie pętle. Po pierwsze: profil i obciążenie nie zgadzały mi się z VR (tym co widziałem) - płasko, a nawet w dół, a profil, obciążenie i wyświetlane nachylenie pod górkę. Druga taka sama pętla i zupełnie inny profil i tym razem mimo że na pewnym odcinku na profilu był zjazd to miałem obciążenie i wyświetlane nachylenie rzędu 2-3%. Po zrzuceniu pliku fit z Onelap Training Manager okazało się że wcale nie jechałem dwóch pętli w tej VR ale jakąś inną trasę. Czyli OneLap chyba podstawił pod wyświetlaną wirtualną trasę dane z jakiejś innej.

Spróbowałem inny tryb: Free Riding - tu VR i obciążenie były już w miarę zgodne.

Poza tym w Virtual Reality puchy. Minąłem ze dwa stojące duchy, chyba jakieś zalogowane trenażery w chińskich sklepach sądząc z opisu jednego z nich. Za trzecim logowaniem zobaczyłem na trasie jedną jadącą osobę. 

 

Inna usterka, przynajmniej na mojej konfiguracji: nie paruje się z paskiem HR i kadencją mimo, że w device widzi te urządzenia i wyświetla odczyty. Trenażer rozpoznał za to bez problemu.

 

Interfejs, nawet biorąc pod uwagę, że cały w krzakach (z niewielkimi zangielszczeniami) działa dość dziwnie, znaczy po chińsku.

 

Instalacja: u siebie nie próbowałem uaktualnić poprzedniej wersji, wcześniej ją odinstalowałem i nawet na siłę wywaliłem z rejestru wszystko co nazywało się onelap.



#28 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 styczeń 2018 - 22:50

Jest nowa wersja Onelap 3.0.4.0 . Ściągnąłem wczoraj 3.0.3, dzisiaj po uruchomieniu zaktualizowała się do 3.0.4.0.

Przekręciłem jedną trasę typu free ride. Było dużo lepiej niż w poprzedniej wersji.

Już zadziałał mi pomiar tętna, kadencji, prędkości. Może poprzednio coś źle robiłem?

Wciąż więcej krzaczków niż angielskiego ale interfejs/menu bardziej zjadliwe, może lepiej powiedzieć intuicyjne w kontekście chińskich krzaczków.

Może już niedługo wersja komercyjna? Coś tam się w menu przewijało o upgrade lecz nie drążyłem tematu.

 



#29 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 styczeń 2018 - 23:52

Tak, jest odnośnik do wykupienia subskrypcji, odnosi do: http://u.onelap.cn/subscription

Koszt roczny 150 chińskiej waluty (juany), odpowiada mniej więcej 77PLN, miesięczny 15 (7,70PLN), 3mc: 40 (20,54PLN). Czyli mocno po kieszeni nie trzepie... A co za tą drobną (w stosunku do Zwift'a) opłatę można uzyskać?

 

Advanced Bike Equipments

Creative bike frames, wheels and more

 
2.png

Advanced Workouts

Specialized workouts by famous cyclists

 
3.png

Team Group Training

Auto-gather group training, help you stay with teammates

 
4.png

Beta Function Early Access

Firsthand experience new function

 
5.png

Level Speed Up

20% more EXP to help you level up faster

 

More bonus

 
11.png

Specialized Subscription Symbol

22.png

Monthly Megaphone Gift

44.png

Nickname Changeable Monthly

33.png

Rapid-responce Customer Service

 

No i dostęp do welodromu...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#30 szymony

szymony
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 03:55

Odkopię troszkę temat.
Kitajce udostępnili nową wersję. Trzeba pobrać i instalować na nowo. Wszystko niestety było w krzaczkach, co zmusiło mnie niestety do uiszczenia haraczu zwiftowi. Ale ostatnie aktualizacje udostępniają już co nieco w alfabecie łacińskim.
Ktoś nadal bawi się w azjatycką alternatywę ?

#31 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 listopad 2019 - 08:08

Jeśli dalej jest tam taka pustka jak ostatnio sprawdzałem, to raczej w to nie wchodzę. Być może w godzinach aktywności - chińskie wieczory czyli u nas chyba -7h (aktualny czas pekiński) - jakiś ruch jest, ale jak mam czas pokręcić, to u nich jest środek nocy, po pustych drogach to lubię jeździć, ale w realu ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź