Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyciszenie Trenażera Już Nie Mam Sił


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 12:16

Witam Wszystkich.
Mam pytanie czy macie pomysł jak wyciszyć trenażer tacx smart flow mam już matę od pralki o grubości 1.5cm nawet wszystkie rurki owinięte są otuliną do rur i nic to nie daje. Idą straszne wibracje do sąsiadów poniżej mieszkam na 4 piętrze A słyszą mnie na parterze. Kupiłem jeszcze podkładkę pod sprzęt fitness o grubości 2.4cm ma być dopiero w środę lub czwartek ale już tracę nadzieję że coś to da. To mieszkanie wynajmuje i nie mogę się bronić że to przed 22;00 itp bo już nawet że wspoldzielni do właścicielki dzwonili. Przy 160w słychać mnie dosyć dobrze dwa piętra niżej A w okolicach 400 nawet na parterze. Macie jakieś pomysły? Jestem osobą niewiadomą i nie mam możliwości co chwila zmieniać mieszkania.

#2 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 12:42

Załóż jakąś oponę dedykowaną pod trenażer i zadbaj, by koło nie miało bicia.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka



#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 listopad 2017 - 12:47

Zastanawia mnie, czy wibruje trenażer o podłogę czy jakiś element wewnętrzny trenażera. W drugim przypadku nawet najgrubsza mata nic Tobie nie da.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 28 listopad 2017 - 13:00

Jeżeli masz możliwość pożycz na chwilę dowolny inny i przetestuj. Miałem do tej pory trzy, każdy używany z normalną oponą i bez żadnych mat antywibracyjnych (zwykła mata Tacxa zapobiegająca kałużom), do tej pory nikt się nie skarżył. Fakt, jak się go postawi prosto na panelach w drugim pokoju można coś wyczuć (bo raczej nie usłyszeć), ale nic wielkiego. Sąsiadów na wszelki wypadek nie pytam, i tak nikt by nie podejrzewał źródła ewentualnego hałasu :)



#5 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 28 listopad 2017 - 13:47

Zamiast generować te 160 w z blatu i z małym obciążeniem na trenażerze, to spróbuj zrobić to z malej tarczy i daj mocniejsze obciążenie na trenażerze. Generowana moc będzie taka sama, kadencja może być taka sama, tętno może być takie samo, ale będzie znacznie ciszej.

 

pozdr

 


  • Tom6 lubi to

#6 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 13:48

Jak wrócę z pracy to wstawię Wam filmik bo moim zdaniem rolka jest nieco krzywa ale ślepemu lepiej nie ufać samo ocenicie.
Używam opony tacx. Trzy tygodnie temu podczas interwału trenażer strasznie głośno zaczął pracować A wcześniej było cicho oddałem do decathlonu na drugi dzień A za dwa dni do odbioru bo niby zrobiony. (Po interwale docierał wiatrak o obudowę i po niby naprawie dalej ociera i są te wibracje u mnie w mieszkaniu jest cicho ale poniżej słychać niski głos dosłownie słychać bass)

#7 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 28 listopad 2017 - 13:50

Jeśli to nie problem generowanych "prędkości" i obciążenia, ale mechaniczna wada sprzętu, to po prostu oddaj do Decathlonu. Oni przyjmują zwroty bez problemu. 



#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 listopad 2017 - 13:56

Skoro ociera dalej, to nie ma o czym mówić - naprawę wykonano błędnie, należy wykonać kolejną.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 20:39

Wklejam link do filmiku czy ta rolka jest prosta ja nie dam rady tego ocenić.


#10 sempik

sempik
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 22:00

Na moje oko krzywa/wygięta rolka. To może być przyczyna twojego problemu...



#11 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 28 listopad 2017 - 22:39

Wyglada jak by to bicie góra-dół było spowodowane właśnie krzywą rolką. Jak by na środku była krzywa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#12 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 06:46

Jak zakręce rolką i położę na nią palec to mam właśnie wrażenie jakby delikatnie biła górą dół

#13 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 listopad 2017 - 09:02

Fajnie, że na rolce jest ta linia światła. Dzięki niej wyraźnie widać bicie na rolce. Wyślij ten film do sprzedawcy z żądaniem naprawy lub wymiany.



Dodaj odpowiedź