Skocz do zawartości


Zdjęcie

Druga Szosa Endurace Do 13K Pln


60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 15:53

Czesc,

przymierzam sie do zakupu kolejnej szosy. Do tej pory smigalem na canyonie endurace al 7.0. 

Chce sie przesiasc na carbon, na ultegrze. 

Z canyons jestem zwiazany juz jakis czas, full jak i szosa. Ich rozmiarowka mi bardzo odpowiada. 

Wstepnie zastanawiam sie nad ENDURACE CF SL DISC 8.0 SL

Czy wedlug Was dostane cos w podobnej cenie, na miejscu? 

 

 

Dostalem jeszcze propozycje cannondale, 

https://www.cannonda...od-ultegra-disc

Niestety wedlug mnie placi sie u nich za napis na ramie... kola sporo gorsze od canyona, cos jeszcze?

 

Ostatnia propozycja, mocno naciagajaca budzet ale moze warto dorzucic do treka?

https://www.trekbike...colorCode=black



#2 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 styczeń 2018 - 17:39

Supersix to zdecydowanie nie jest typ Endurance. Od tego producenta możesz spojrzeć na model Synapse.

 

Zobacz Focusa, który niedawno pojawił się na forum: https://szosa.org/to...focus-paralane/

Jeszcze z sentymentu do marki dorzucę coś bardzo mało popularnego, a wyglądającego bardzo fajnie: https://www.ghost-bi...nivolet-x78-lc/Niestety nie wiem jak to cenowo wygląda.



#3 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 17:51

Dzięki zapoznaje się z synapsami. Focus calkowicie mi nie lezy, natomiast ghost wyglada fajnie i jest w granicach 8-9k. 

Moglbys jakos odniesc sie do Canyon vs Trek?

Cannondale Synapse

https://www.cannonda...on-disc-ultegra

To co sie rzuca znowu w oczy to kiepskie kola...



#4 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 18:00

Od ceny Treka należy odliczyć minimum 20%, więc nie tylko nie trzeba "naciągać' budżetu, ale będzie tańszy od Canyona.

Jest sporo rowerów tańszych od Canyona, gdzie za różnicę można kupić lepsze koła.

Np. Orbea Avant, wspomniany Focus Paralane, czy Scott Addict

https://www.scott.pl...Addict-10-Disc/

można go kupić za 10000- 10500 zł.

Również tańszy będzie Giant Defy z karbonowymi kołami:

https://www.giant-bi...fy-advanced-proK

 

Chyba się nie pomylę jeśli napiszę, że Canyon zrobił się strasznie pazerny  skoro porównywalne rowery 

z ''tradycyjną'' dystrybucją można kupić taniej.

Haslo tego producenta o korzyściach z tytułu sprzedaży bezpośredniej brzmi -oględnie się wyrażając-

jak robienie sobie jaj z klientów.

 



#5 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 18:48

Orbea Avant to coś co mi tez w miarę leży ale jeszcze nie do końca zapoznałem się z ich oferta. Według Was nie warto płacić tyle za canyona? A co z ergonomicznym kokpitem? Prawda czy również chwyt marketingowy? Bo obecnie stawiam canyona vs trek o ile uda mi się zbić 20% z ceny i być może ghost ale koniecznie z upgrade.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 styczeń 2018 - 19:07

Kokpit będzie ergonomiczny jak Ci podpasują jego wymiary. Jeśli nie, to trochę lipa. ;)

 

Co do Ghosta to spojrzałem dokładniej i on jest jednak średnio endurance. Korba semicompact z kasetą 11-28, do tego krótki chainstay i niezbyt wysoka główka ramy. Bliżej mu do czegoś w stylu Emondy. Z drugiej strony, jest naprawdę sensownie złożony. Jeśli tam jest faktycznie sztyca Syntace P6 karbonowa, to tym bardziej jestem pod wrażeniem (kosztuje 250E). Jedyna niewiadoma to koła. Jeśli to Fulcrum Racing 4 pod inną nazwą to są w porządku.



#7 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 19:17

Żadnej przewagi nad zestawem mostek + kierownica nie zauważyłem.

Wadą takego kokpitu jest ograniczony zakres regulacji , więc jeśli nie przypasuje,  robi się problem. W ''normalnym'' zestawie zawsze można kombinować z mostkiem i kierownicą. 

W Canyonie bardzo nie podobała mi się regulacja poziomowania siodełka - żeby to zrobić, za każdym razem trzeba wyjąć sztycę.

Z kolei śruba zaciskowa wysokości sztycy również nie jest umiejscowiona najszczęśliwiej - używając tego typu

https://www.parktool...ry=Torque Tools

klucza dynamometrycznego zmuszony byłem wykręcać sztywną oś i nieco przesuwać koło.

Canyon Edurance w wersji SLX ma olbrzymią zaletę w postaci bardzo lekkiej ramy, SL jest jest jak dziesiątki innych rowerów - ani lepszy ani gorszy, za to od wielu droższy.

Do tego dochodzą ewentualne bardziej skomplikowane procedury reklamacyjne, a jak się poczyta opinie na Trust Pilot obsługa klienta nie należy do mocnych stron tej firmy.



#8 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 19:19

Czyli na chwile obecna canyon vs trek... kół za różnice nie kupię ale sezon powinienem przejeździć nie odczuwając aż tak dużej różnicy. Sama waga treka tez trochę martwi... czy jeszcze jakieś zasadnicze różnice na które warto zwrócić uwagę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 19:29

W przypadku np. Scotta czy Focusa za różnicę -prawie 4000 zł- nie tylko kupisz bardzo dobre koła - np. DT R21 o wadze 1415 gramów- ale jeszcze sporo zostanie.

Nie wiem jak jest w przypadku Treka, ale Canyon SL model 2017, którego ja ważyłem miał masę wyraźnie wyższą niż deklarował producent.



#10 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2018 - 19:45

Endurance bez hydrauliki to lipa.

Canondale Synpase - daleko mu do endurance, jest cholernie niewygodny. 

Bierz Domane, albo nowego Speca Roubaix z amortyzacją. W tym roku jeszcze nie, ale za rok na pewno się rzucę na Roubaix. Ten future shock to jest dopiero naprawdę odczuwalna różnica w jakości jazdy. 



#11 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 20:06

Spec Roubaix w cenie ok 15k nie ma nawet pełnej ultegry wiec to już odpada. Także narazie faworytem jest Trek Domane.
W canyonie zawsze odpowiednio dobierałem rozmiar za pomocą ich kalkulatorów. Tylko zastanawia mnie ile faktycznie ważny tez egzemplarz...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

@edit

Spec Roubaix z amortyzacja o ktorej mowisz to wydatek rzedu 18k, rabatu wiekszego niz 20% raczej nie dostane a to sporo naciaga moj budzet. Takim tempem za chwile podwoje to co na poczatku zaplanowalem :)



#12 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2018 - 20:32

Ja już nawet miałem zamówionego Canyona ale finalnie na dniach będę odbierał Avanta. Liczę na dopracowaną ramę i na to że nie będę na szosie spotykał za często identycznego roweru :) Chociaż do unikalności obecnego kyklosa i tak daleko. Avant ma tez dla mnie minimalnie korzystniejsze geo niż canyon.

#13 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 21:42

Avant wydaje sie bardzo fajnym rowerem.
Rowniez sie nad nim mocno zastanawiałem.
Olbrzymim plusem jest, ze zastosowano w nim wyłacznie standardowe elementy np.typową sztycę (w Giancie i Treku nie), mostek (w Canyonie i Giancie nie), widelec
(w Canyonie nie),osie (w Focusie nie) więc w przypadku chęci czy potrzeby ewentualnych zmian nie bedzie zadnych problemów.
Drugi plus to możliwość dokonania delikatnych zmian w specyfikacji w momencie zamawiania.
Oraz duzy -w porównaniu do innych producenta- kolorów.

#14 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 21:42

Marcin, którego avanta wziąłeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#15 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 21:44

Wiecie może coś na temat rabatów u tego producenta? Im głębiej w las tym bardziej do treka się skłaniałem a tu taka orbea i możliwość konfiguracji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#16 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:26

Czekam na M20iTEAM-D, wersja czarna z czerwonymi elementami. Zmieniłem koła na DT 1600 Spline 32, opony na Vittoria Open Corsa G+, mostek na FSA 100mm, korba kompakt 172.5, przerzutka GS i siodło na prologo nago evo. Reszta ze standardu.

#17 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:32

A możesz jeszcze powiedzieć ile finalnie wyszło i jaki okres oczekiwania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#18 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:44

Rower zamawiałem w listopadzie, dostałem niewielki rabat od poleconego sklepu w Łodzi ale z pewnością nie jest to najtańsza propozycja na tym osprzęcie.

#19 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:49

No właśnie...
w takim razie zorientuje się jeszcze dokładnie jak z tymi cenami w orbei. A tymczasem na placu boju został trek o ile dostanę 20% rabatu i przez myśl przeszedł mi polecany spec z amortyzacja pod warunkiem ze i tam uda się wynegocjować rozsądna cenę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#20 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 styczeń 2018 - 06:35

Trek wyglada super.... dopoki nie zobaczysz go z drugiej strony.
Ten wiszacy na zewnatrz widelca przewod przedniego hamulca jest przepiekny :)




Dodaj odpowiedź