Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Na Długie Dystanse: Fuji Gran Fondo / Giant Defy / Canyon Endurace


37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2018 - 18:29

uuułaa.. to, plus brak możliwości wstawienia kompaktowej korby skreśla dla mnie tą firmę :(


Dlaczego się nie da?

#22 emesik

emesik
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 25 luty 2018 - 19:18

Raczej chodzi o to, że producent nie przewiduje takiej możliwości i trzeba dokupić korbę samemu.



#23 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 luty 2018 - 01:50

Aa monencik - mi chodzi o to czy fizycznie da sie tam wstawic kompakt, a nie o to czy producent mi skonfiguruje jak chcę :) jak da sie wstawic to luz

#24 BoDym

BoDym
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 26 luty 2018 - 08:20

 

Moje typy na dziś to:

Wszystkie to osprzęt 105, 2x11, pierwsze dwa mógłbym dostać za 8600 zł Canyon 500 zł drożej. Czy ktoś z Was ujeżdża któryś z tych rowerów i mógłby coś powiedzieć?

 Gianta można kupić za 6,5k. Defy ma na kierownicy rozdzielacz hamólców hydraulicznych, który zabiera miejsce na inne gadżety oraz opony bezdętkowe.



#25 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 luty 2018 - 09:02

hamólców

 

???

Akurat to aż tak dużo miejsca nie zajmuje na "gadżety" i za dużych ograniczeń toto nie narzuca:

IMG_1873.jpg

Instrukcja tutaj, warto się zapoznać z montażem i obsługą. Można tam znaleźć również powyższe elementy do montażu komputerka treningowego, kamer z uchwytem gopro, czy dodatkowy wysięgnik montażowy (nr: 410000086).

 

Inna sprawa, to jak taka hybryda działa i czy przy nowym rowerze nie lepiej jednak zdecydować się na komplet klamek i hamulców hydraulicznych. 

Z drugiej strony takie coś mogłoby być ciekawą alternatywą dla mechanicznych hamulców tarczowych działających z klamkami szosowymi, które zbyt tanie nie są, a z działaniem różnie... Cena kompletu (oczywiście bez klamkomanetek...) sugerowana w PL to 6,5 stówy, w UK można kupić za nieco ponad stówkę funciaków...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#26 emesik

emesik
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 26 luty 2018 - 15:13

Dzisiaj przymierzałem Defy 2. No i okazuje się, że bardziej pasował mi rozmiar M, mniejszy dla moich parametrów (180cm, przekrok 85cm).

 

Pojeździłem tyle co po parkingu z kostki betonowej. Ale pozwoliło mi to poczuć jak karbonowa rama reaguje na takie drobne nierówności. Od mojego dwudziestoletniego pełnego alu jest to jakościowa przepaść :)

 

Ten rozdzielacz na kierownicy to słaba sprawa. Nie ma jak założyć Garmina, przynajmniej na standardowym uchwycie, a Giant nie ma odpowiedniej podstawki w ofercie. Ale tym będę się martwił dopiero zakładając lemondkę.

 

@BoDym Gdzie widziałeś ten model za 6,5k? Za tę cenę brałbym od razu ale znajduję tylko w rozmiarze S.



#27 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 luty 2018 - 15:44

wsadż Continentale 4000SII 28mm i przepaść jeszcze się pogłębi ;)



#28 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 26 luty 2018 - 16:49

Skoro nie masz żadnego doświadczenia, to kup używaną szosę za 2k pln i sprawdź co Ci pasuje, a co nie. Po roku podejmiesz decyzję co kupić, a sprzedaż ten rower za niewiele mniej. 

Na 100 km możesz jechać na wszystkim. To nie jest dystans, który na szosie by robił wrażenie, jeśli jesteś dość wysportowany. Jak nie potrafisz przejechać na dowolnym szosowym rowerze dopasowanym do siebie 100 km to znaczy, że rower nic nie zmieni. Zrób najpierw kilkanaście setek na dowolnym rowerze i potem próbuj dobierać taki na pod swoje cele. 



#29 emesik

emesik
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 26 luty 2018 - 17:15

A ktoś tu pisał, że nie ma doświadczenia?

 

Jedyne co, to że jeszcze nie jeździłem na karbonie. I to chciałbym zmienić.

 



#30 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 luty 2018 - 17:20

Skoro nie masz żadnego doświadczenia, to kup używaną szosę za 2k pln i sprawdź co Ci pasuje, a co nie. Po roku podejmiesz decyzję co kupić, a sprzedaż ten rower za niewiele mniej. 

Na 100 km możesz jechać na wszystkim. To nie jest dystans, który na szosie by robił wrażenie, jeśli jesteś dość wysportowany. Jak nie potrafisz przejechać na dowolnym szosowym rowerze dopasowanym do siebie 100 km to znaczy, że rower nic nie zmieni. Zrób najpierw kilkanaście setek na dowolnym rowerze i potem próbuj dobierać taki na pod swoje cele. 

z takimi radami to kupiłbym szosę pod koniec sezonu, a nie na początku :D



#31 emesik

emesik
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 26 luty 2018 - 17:31

Pierwszą tak kupiłem. Dałem 400zł, po czym podwoiłem jej wartość montując klamkomanetki Claris :D


  • cauchy lubi to

#32 Mateusz86

Mateusz86
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądPolice, Szczecin

Napisano 27 luty 2018 - 23:30

Jeżeli masz 180 cm wzrostu to raczej brałbym rozmiar 54. Tutaj jest Fuji Gran Fondo 2.3 za 7200zł https://www.runexper...-DISC-2017.html



#33 emesik

emesik
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 28 luty 2018 - 01:58

Udało mi się przymierzyć Cube. 56cm przypasowało mi idealnie. Jak widać, teoretyczne obliczenia nie mają szans z empirycznym kontaktem czterema kończynami z siodełkiem ;)

 

Koniec końców, zamówiłem Cube Attain.


  • cauchy lubi to

#34 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 luty 2018 - 08:24

Rozmiarówki u różnych producentów różnie wychodzą. Mam 175cm i na Defy mam Mke 54cm. Siodlo do przodu, mostek 2cm krotszy i jest git. Jak wsiadlem na Speca 54 to byłem rozciagniety jak nie wiem, tego nijak nie dalo sie zniwelowac. Wzialem 52 - ideał.
Czasem dziwią mnie te rozmiarowki. Gdy czytam tu że ktos 180cm wsiada na 54, to dla kogo są rozmiary 58 i wiecej? :) az tylu 2m wielkoludow nie obserwuje na co dzien :)

#35 mikr

mikr
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 28 luty 2018 - 08:58

Wzrost wzrostowi nie równy.
Przy 180 można mieć nogę 83 albo 88.
Dodatkowo szyja krótsza/dłuższa więc tułów i zasięg rąk też się zmienia.

Sam mam 183 wzrostu, przekrok 88 i jeżdżę na focusie cayo 54 z mostkiem 110 i jak dla mnie jest idealnie :)


#36 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 28 luty 2018 - 10:48

. Gdy czytam tu że ktos 180cm wsiada na 54, to dla kogo są rozmiary 58 i wiecej?

 

54 cm dla 180 cm wzrostu jest jak najbardziej odpowiednie...

A przy np. Treku Domane, nawet rozmiar 56 będzie dobry....



#37 BoDym

BoDym
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 09:11

 

@BoDym Gdzie widziałeś ten model za 6,5k? Za tę cenę brałbym od razu ale znajduję tylko w rozmiarze S.

W ofertach sklepów internetowych raczej nie zobaczysz. Trzeba rozmawiać z sprzedawcami, a najlepiej z szefem firmy. Zadzwoń do Bike-System albo Profi-Bike  . Można się potargować.



#38 emesik

emesik
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 00:53

Kompletnie nie moja taktyka zakupów ;)

 

W końcu zamówiłem Cube z Anglii. Powinien być w przyszłym tygodniu. Szykuje się piękna pogoda i — jak na złość — nawał obowiązków.


  • stryjek lubi to



Dodaj odpowiedź