Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyścigi A Ryzyko Uszkodzenia Roweru I Ubezpieczenie


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 20:39

Cześć

Czy Ci z Was, którzy czasem się amatorsko ścigają, mają jakieś ubezpieczenia rowerów, jeśli tak to gdzie i jakie opłaty ? To samo, jeśli chodzi o uszkodzenia ciała swojego lub uczestnika.



#2 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 kwiecień 2018 - 12:43

Możesz wykupić OC, które zabezpieczy Cię, jeżeli z Twojej winy uszkodzony zostanie rower innego uczestnika albo spowodujesz rozstrój jego zdrowia. 

 

Rower swój możesz też ubezpieczyć, ale większość ubezpieczalni robi to dla nowych rowerów, poza tym jest to drogie. 

 

Poza tym przeczytaj dokładnie warunki ubezpieczenia, bo 85% ubezpieczeń nie działa na zawodach, wyczynowym uprawianiu sportu, itd.

 

tematy były już wałkowane na forum. 



#3 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 08 kwiecień 2018 - 20:25

PZU daje OC sportowców dla kolarstwa. Można wykupić na przedział czasowy, powiedzmy starty w zawodach od kwietnia do października. Np. OC na 10 tysięcy to składka 53 zł.



#4 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 21:45

No fajnie, ale czy znacie jakiś przypadek, że takie OC się przydało? 10tyś to może być za mało jak coś ale z drugiej strony ciężko by było komuś udowodnić, że to jego wina, więc bardziej mnie chyba interesuje coś na zasadzie AC, tak jak w przypadku auta, ktoś auto porysuje, nie wiesz nawet kto a dostajesz kasę.



#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 kwiecień 2018 - 22:16

U agenta się dowiesz najlepiej. To się szybko zmienia. 2 lata temu w PZU za OC i NW na rok płaciłem ok 25z. W zeszłym nagle podrożało trzykrotnie. Bez udziału w zawodach. Więc wątpię, żeby ubezpieczenie na zawody kosztowało 53z. A ryzyko uszkodzenia roweru swojego lub czyjegoś w zawodach jest duże. To nie wypiek herbatników :oops:   pozdr



#6 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 09 kwiecień 2018 - 07:01

53 zł OC podałem do określonej sumy jaką ja zapłaciłem. Im większe OC to składka wyższa.

Do tego mam wykupione NNW i OC rowerzysty. Jak rozmawiałem z agentem i chciałem się dowiedzieć ile kosztuje NNW dla sportowców to było od chyba 700 zł i wyżej.

 

Tutaj o PZU OC SPORT https://www.pzu.pl/p...ie-pzu-oc-sport





Dodaj odpowiedź