Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#6541 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 13:32

Dzisiaj jakieś kłopoty wystąpiły z synchronizacją z Endomondo. Na Stravę poszło bez problemu. Raczej "zasługa" Endomondo, niż Garmina, IMHO.



#6542 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 14:48

U mnie do Endo wskoczylo po 3h

#6543 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 15:29

Podobnie. 



#6544 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 02 wrzesień 2018 - 22:27

Sorry jeśli już było, ale ....

 

Chciałem przyjąć w Garminie EDGE 820 strefy treningowe w oparciu o tętno na progu LT (nawet wykonałem test - 2x8 min.). 

 

Jest  tam 5 stref i po przełączenie na ich obliczanie wg LT "wskakują" jakieś standardowe zakresy %-owe dla każdej strefy. Chciałem je (te zakresy % LTHR) edytować wg Coogana i wszystko szło dobrze, ale strefa IV w jego rozpisce to 95-105% LT, a ja tam nie mogłem wpisać większej wartości niż 100 (105 nie przyjmowało).

 

Czy tak jest w tych strefach u Garmina ?

Czy można jakoś oszukać ten ich system ?

 

Ostatecznie ustawiłem strefy wg rozpiski Cycle Smart, którą gdzieś wyszukałem.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#6545 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 08 wrzesień 2018 - 18:10

Jest  tam 5 stref i po przełączenie na ich obliczanie wg LT "wskakują" jakieś standardowe zakresy %-owe dla każdej strefy. Chciałem je (te zakresy % LTHR) edytować wg Coogana i wszystko szło dobrze, ale strefa IV w jego rozpisce to 95-105% LT, a ja tam nie mogłem wpisać większej wartości niż 100 (105 nie przyjmowało).

 

Co zauważyłem u mnie, ustawiając progi w Edge 800 (przez stronę connect.garmin.com) - trzeba wpisać dwie wartości:

  • LT ("Tętno przy progu mleczanowym") - po wpisaniu liczby i kliknięciu gdzieś poza polem wprowadzania, ustawia wartości dla stref 1-4
  • Wartość górną dla strefy 5 trzeba wpisać ręcznie. Ja wpisuję moje HRmax. Podobnie - żeby przeliczyć, po wpisaniu, trzeba kliknąć gdzieś na ekranie. Wtedy próg % (ta liczba na szaro) jest przeliczona i może być większa niż 100%

Osobiście, nadpisuje te progi wg tabelki J.Friela.

 

Pozdrawiam,

Jarek



#6546 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 08 wrzesień 2018 - 20:20

Słuchajcie, mam konkretne pytanie, bo nie wiem, czy warto sobie na imieniny taki prezent szykować, czy lepiej na coś innego poświęcić kapitał... 

 

Licznik prędkości Garmina

 

Czy kalibruje się on sam, czy muszę wpisywać ręcznie ten nieszczęsny obwód koła? Jak wiadomo, ciśnienie czasem spada, później po nabiciu jest znowu inne. Zmierzam do tego, czy w takiej sytuacji licznik sam będzie korygował ustawienia, czy muszę to mierzyć i wprowadzać sam?



#6547 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 wrzesień 2018 - 20:23

Tak, potrafi się sam skalibrować. Najlepiej przy silnym sygnale o dużej dokładności oraz w otwartym terenie, miło jeśli to będzie prosta. Wymagany jest czujnik prędkości z koła.

Jednak raz ustawiona przez licznik wartość zostaje wpisana na stałe i samo nic się nie koryguje.

 

Jednak wg mnie nie ma nad czym zbytnio się zastanawiać. Wartość wpisałem ręcznie z instrukcji Garmina, a po trasie, gdzie pod samą klatką przeskoczyło na 128 km, Strava wg danych z GPSa wyliczyła 127,58 km. Różnica tak marginalna, że szkoda szukać problemu.


Trzepak 

"MAMIL"


#6548 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 08 wrzesień 2018 - 21:19

To najlepiej chyba od czasu do czasu usuwać parowanie i od nowa łączyć czujnik z licznikiem? 



#6549 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 07:02

Włączać kalibrację jeśli już. Nie ma potrzeby robić cokolwiek z samym czujnikiem.
  • Cyklo Ziutek i Born Ready lubią to

Trzepak 

"MAMIL"


#6550 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 11:12

Jeśli chodzi o Edge 520 to automatyczna kalibracja odbywa się na bieżące i zmienia w trakcie jazdy. Obserwowałem u siebie (koło 29x2.2) i co kilkanaście minut automatyczny obwód zmienia się mniej więcej od 2210 do 2290
  • Born Ready lubi to

#6551 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 21:56

I to jest dokładne info, jakiego szukałem :) jeżdżę z 520 właśnie. 



#6552 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 15 wrzesień 2018 - 12:48

Edge 1030 problem z uruchomieniem.
e1030 startuje lecz tylko do napisu Garmin, później się wyłącza.
E1030 po podpięcie pod pc nie jest wykrywany.

Czy wgranie nowego systemu coś pomoże? Czy raczej wysyłka do serwisu?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka



#6553 Maus3r

Maus3r
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 06:09

Panowie, mam problem z moim Edge 820 i programem JaVaWa Device. Mianowicie wyświetla mi się informacja: This device will not function optimally, because it doesn't contain a basemap. Wskazywać to może na problemy z mapą bazową. W moim urządzeniu nie mam pliku gmapbmap, i nie jestem w stanie teraz określić czy go nigdy nie było, czy może też usunąłem go eksperymentując z innymi mapami. Przywracanie ustawień fabrycznych oraz aktualizacja oprogramowania przez Garmin Express nie dały poprawy. Czy możecie poradzić mi skąd pozyskać oryginalny plik gmapbmap.img oraz gmapbmap.sum? Ewentualnie czy jakiś posiadacz Edge 820 mógłby skopiować i przesłać mi w/w pliki ze swojego urządzenia? Pozdrawiam 



#6554 biker1981

biker1981
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 06:48

Mi wyskoczył znany problem z wyświetlaczem w 820 ("Halo")
Licznik kupiłem na wiggle - mogę reklamować w Garmin Polska?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#6555 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 wrzesień 2018 - 07:08

Mi wyskoczył znany problem z wyświetlaczem w 820 ("Halo")
Licznik kupiłem na wiggle - mogę reklamować w Garmin Polska?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Ja reklamowałem w Garmin Polska Edga kupionego w Holandii mieszkając w Belgii. Nie powinno być problemu o ile adres do zwrotu / wysyłki jest w Polsce.

#6556 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 20:09

pytanie do Kom hanterów :)

jak w segmentach live ustawić stoper czyli czas przejazdu w sekundach od początku segmentu?



#6557 Maus3r

Maus3r
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 16:13

Panowie, mam problem z moim Edge 820 i programem JaVaWa Device. Mianowicie wyświetla mi się informacja: This device will not function optimally, because it doesn't contain a basemap. Wskazywać to może na problemy z mapą bazową. W moim urządzeniu nie mam pliku gmapbmap, i nie jestem w stanie teraz określić czy go nigdy nie było, czy może też usunąłem go eksperymentując z innymi mapami. Przywracanie ustawień fabrycznych oraz aktualizacja oprogramowania przez Garmin Express nie dały poprawy. Czy możecie poradzić mi skąd pozyskać oryginalny plik gmapbmap.img oraz gmapbmap.sum? Ewentualnie czy jakiś posiadacz Edge 820 mógłby skopiować i przesłać mi w/w pliki ze swojego urządzenia? Pozdrawiam 

...ktoś..., coś..., może...



#6558 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 21 wrzesień 2018 - 16:32

...ktoś..., coś..., może...

a aktualizowałeś mapy przez Garmin Express? To powinno rozwiązać problem, w przeciwny razie proponuję kontakt z supportem Garmina,bo nie wiem czy samo wgranie brakujących plików pomoże.



#6559 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 01:25

Pytanie za 100pkt.

Otóż - mam dwa rowery i jednego Garmina. Chciałbym, aby po wybraniu stosownego profilu aktywności w garminie (nazwijmy go MTB, na przykład) synchronizacja automatycznie wiązała się ze stosownym sprzętem w Garmin Connect... Niestety teraz mam tak, że ... tak nie mam. Wszystko ładuje mi pod domyślny rodzaj aktywności (kolarstwo) i domyślny rower dla tego typu aktywności (szosowy). Potem to się rozsiewa po różnych endomondach i stravach, w efekcie - jeśli chcę mieć "księgowy" porządek (bo, np. w Stravie mam liczony przebieg łańcucha i opon), to muszę ręcznie zarzadzać całą tą buchalterią... Przy ew. trzecim rowerze byłoby, rzecz jasna, jeszcze gorzej. Chyba, aby ten drugi związać z profilem np. pływanie ... ? ;)



#6560 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 05:57

Na G. connect zrobisz. Na Stravie zostaje recznie. Przerabialem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Dodaj odpowiedź