Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#7081 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 03 czerwiec 2019 - 23:31

Ale to może tylko problem u Ciebie? Bo chyba nawet takiego problemu nie zauważyłem na forum garmina. Może (po kopii zapasowej) reset, wyczyszczenie, przywrócenie profili i (ewentualnie) aplikacji IQ i sprawdź?

Być może że to mój problem, choć na forum garmina (przed jego modernizacją :-( ) czytałem o rozłączaniu się radaru i sam też kiedyś takiej sytuacji doświadczyłem przed którąś kolejną aktualizacją. Mam w posiadaniu jeszcze dwa radary oprócz mojego RTL510 więc chyba zacznę od tego że sprawdzę czy mój radar jest sprawny, podłączając do E1030 inny radar, który w innym komputerku działa normalnie (choć to urządzenie to nie Edge1030) i wtedy zobaczę jakie są efekty.

Pozdr.

Voytheck


:) 


#7082 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 05:20

A w moim E1030 po którejś aktualizacji otrzymuję informację że "radar został rozłączony" (RTL510) a symboliczne odzwierciedlenie nadjeżdżających aut jest dalej aktywne.

U mnie w E820 jest podobna sytuacja ze światłami Bontragera i Di2. Wyświetla komunikat że światła zostały odłączone, po chwili jest łączenie świateł oraz Di2 i tak co jakiś czas (pół godziny, godzina, nie ma reguły). W momencie kiedy odłączy światła te działają cały czas normalnie...



#7083 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 04 czerwiec 2019 - 08:03

U mnie w E820 jest podobna sytuacja ze światłami Bontragera i Di2. Wyświetla komunikat że światła zostały odłączone, po chwili jest łączenie świateł oraz Di2 i tak co jakiś czas (pół godziny, godzina, nie ma reguły). W momencie kiedy odłączy światła te działają cały czas normalnie...

Pamiętam że w ubiebłym sezonie również miałem problem z cały czas rozłączającym i ponownie nawiązującym modułem D-Fly z Di2. Już nawet pisałem do sprzedawcy że chyba jest wadliwy a on mi odpisał że tak może być ponieważ wie ze swioich źródeł że jakiaś partia bezprzewodowych modułów była wadliwa i być może trafiłem na ną oraz chciał abym mu odesłał D-Fly. W tak zwanym między czasie pojawiła sie aktualizacja fw dla E1030 i problem się rozwiązał. Dalej twierdzę że najsłabszym ogniwem w urządzeniach Garmin jest oprogramowania. Posiadam jeszcze dwa Edge Explore i po aktualizacji map do wersji 2019.10 oba urządzenia wyłączają się jeśli są połączone z telefonem. Taka sytuacja ma miejsce w momencie kiedy zostają przekazywane dane pomiędzy EE a smartfonem. Dlatego moja opinia o tym że Garmin jedną rzecz naprawia i kolejne dwie psuje, jest poparta kilkuletnim użytkowaniem wielu urządzeń Garmina.


  • beskidbike lubi to

:) 


#7084 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 08:12

 Dlatego moja opinia o tym że Garmin jedną rzecz naprawia i kolejne dwie psuje, jest poparta kilkuletnim użytkowaniem wielu urządzeń Garmina.

 

Tu się z Tobą zgodzę. Oprócz problemów, które wymieniłem w ostatnim czasie przestało u mnie działać przesyłanie kursów do 820 z poziomu GC (iOS). Niby wysyła, synchronizuje a kursu nie ma. Reset urządzenia do ustawień fabrycznych, ponowne parowanie z telefonem i inne kombinacje nie pomagają, trzeba wrzucać kursy po kablu...
 



#7085 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 czerwiec 2019 - 09:33

W Androidzie najmniejszego problemu z wysyłaniem kursów nie mam. Nawet przekonuję się do mobilnego robienia kursów, może nie jest to szczyt ergonomii, ale nie jest źle. Utworzyć kurs, wysłać do urządzenia. Jak w mieszkaniu to Edge pobiera po WiFi, na zewnątrz przez BT, które do połączenia stabilnego nie należy (na co zresztą chyba każdy narzeka - można spróbować Reconnect Garmin Watch), no i tu akurat Garmin mógłby zrobić to samo co Wahoo - zestawić połączenie Edge <-> smartfon po WiFi i po problemie. Fakt, WiFi ma nieco większe zużycie energii, ale ma swoje zalety (przede wszystkim szybkość i stabilność).

Może nie tyle Garmin winien, co sam iOS? Jakaś blokada czy coś, akurat na ogryzkach się nie znam, ponoć to takie proste i działa zawsze i wszędzie (jak widać nie do końca).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7086 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 10:09

Może nie tyle Garmin winien, co sam iOS? Jakaś blokada czy coś, akurat na ogryzkach się nie znam, ponoć to takie proste i działa zawsze i wszędzie (jak widać nie do końca).

 

Możliwe, nie wykluczam. Sporo aktualizacji ostatnio wyszło na iOS, mogli coś skopać. Poczekam, zobaczę, może się naprawi :)



#7087 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 czerwiec 2019 - 12:22

 Jak w mieszkaniu to Edge pobiera po WiFi, na zewnątrz przez BT, które do połączenia stabilnego nie należy (na co zresztą chyba każdy narzeka

Chyba nie każdy narzeka (chyba że każdy posiadacz Garmina :) ) , bo w Wahoo BT jakoś działa bez problemu. Przypadek? nie sądzę ;)


  • MaciekTu lubi to

#7088 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 czerwiec 2019 - 12:33

Czytanie ze zrozumieniem się kłania (w danym wątku/temacie), jakby co to tłumaczę jak blondynce, żeby nie było nieporozumień: każdy posiadacz E1030 narzeka na stabilność połączenia BT ze smartfonami. Gdzie napisałem, że posiadacze czegoś innego np. wahoo narzekają na to? Hę? No.  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7089 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 04 czerwiec 2019 - 12:33

Moze po prostu nalezaloby powiedziec ze wielu ludzi narzeka na Garmina bo nest na co... :D
  • beskidbike lubi to

#7090 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 czerwiec 2019 - 13:26

Czytanie ze zrozumieniem się kłania (w danym wątku/temacie), jakby co to tłumaczę jak blondynce, żeby nie było nieporozumień: każdy posiadacz E1030 narzeka na stabilność połączenia BT ze smartfonami. Gdzie napisałem, że posiadacze czegoś innego np. wahoo narzekają na to? Hę? No.  

 

no cóż...więc zacytuję jeszcze raz...

 

 Jak w mieszkaniu to Edge pobiera po WiFi, na zewnątrz przez BT, które do połączenia stabilnego nie należy (na co zresztą chyba każdy narzeka 

Jasno stwierdziłeś, że BT nie należy do połączenia stabilnego. Być może ogólnie, albo tylko w Garminach ;)

Jesli ogólnie, to błąd, bo w Wahoo nie ma z tym najmniejszych problemów :)



#7091 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 czerwiec 2019 - 13:58

Przede wszystkim warto trochę pomyśleć. Przegrzało dzisiaj i myślenie wyłączone? Wątek o urządzeniach garmina, piszę o Edge 1030 i wyraźnie zaznaczam, że na zewnątrz pobierane dane są przez BT, które (W TYM URZĄDZENIU - ale trzeba być czepialskim, żeby nadinterpretować) nie należy do połączenia stabilnego ze smartfonem (co wynika z treści). Może i nie widzisz błędów BT w Wahoo, ale błędów i niedoróbek też sporo było do poprawki, co zresztą widać w logi z aktualizacji urządzeń wahoo. Zresztą to nie ten temat.

 

Zresztą ja nie potrzebuję połączenia online po BT z E1030 w czasie jazdy. Pobieram dane, wyłączam BT. Online ewentualnie poprzez Fenixa, o ile zabieram smartfon, choć niezbyt często to robię. Tak więc ja również nie mam żadnego problemu z niestabilnym połączeniem BT, tak jak Ty ze swoim Boltem. Tylko mi potrzebne są funkcje (albo przynajmniej je wykorzystuję), których Wahoo nie wbudował i chyba nigdy nie zaimplementuje do swoich urządzeń. Fakt przeciętny użytkownik Wahoo może twierdzić, że mu radar nie potrzebny (a na dodatek zdarzają się użytkownicy, którym zrywa łączność, oj!) nie potrzebują kilkunastu funkcji wspomagających treningi, a zapewnionych przez Firstbeat.  Fakt, znajdzie się maruda, któremu Garmin nie pokolorował wykresów, a Polar to robi. Wahoo też nie (chyba). Ustawienie ekranów ze smartfona? A bez smartfona się nie da niczego z tym zrobić? W garminie można. Fakt, przydaje się do konfiguracji IQC pól danych czy aplikacji firm trzecich, ale nie jest niezbędny. Zresztą dalsza dyskusja po próżnicy nie ma sensu.

 

Zrozumiał? Więcej w tym temacie pisać nie będę, bo nie ma sensu, jak ktoś chce sobie popisać o pierdołach, to do odpowiedniego działu zapraszam.

 

 

Moze po prostu nalezaloby powiedziec ze wielu ludzi narzeka na Garmina bo nest na co... :D

 

Może i "nest", a może i jest. Marudzić zawsze można.

 

Nie generalizujmy. Jeśli chcesz narzekać na Garmina, to popatrz się na portfolio firmy, zaczynali od całkiem prostych urządzeń nawigacyjnych (głównie turystycznych), obecnie mają w ofercie ogromną ilość produktów od najprostszych do najbardziej skomplikowanych. Szczerze mówiąc gdyby nie Garmin, to do dzisiaj pewno jeździłoby się z prostymi licznikami mierzącymi prędkość i odległość, ewentualnie nieco tylko bardziej zaawansowanymi, aczkolwiek i tak bardzo prymitywnymi biorąc pod uwagę nawet najprostsze , a trasę rejestrowałoby się w oddzielnych urządzeniach (np. rejestratorach gps, czy ewentualnie smartfonach). To, że niewątpliwy sukces Garmina pchnął rynek do przodu i dzięki temu można wybierać pomiędzy Garminem, Wahoo, Sigmą, Lezyne i (miejmy nadzieję) urządzeniami innych producentów. 

Prawda jest taka, że tak funkcjonalnych urządzeń jak Edge 1030/830/530 (a i 520(+) czy nawet 820) na rynku nie ma. Jeśli ktoś potrzebuje proste urządzenie rejestrujące dane, to można nawet ograniczyć się do prostej Sigmy np. Rox 7. Za to topowa Sigma 12 nie dość, że kosztuje sporo (ostatnio nieco potaniały chyba w odpowiedzi na wprowadzenie e830), a i tak oferuje znacznie mniej niż nowe Edge, nawet bez rozszerzeń oferowanych przez platformę IQ, która na początku była ciekawostką, aktualnie jest sporym atutem.

 

Reasumując: czym prostsze urządzenie, tym mniej znajdzie się powodów do narzekania. Wraz ze wzrostem skomplikowania (i to głównie oprogramowania, nie samego sprzętu) może znaleźć się więcej powodów do narzekania.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7092 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2019 - 15:29

Mój głos za stabilnością garmina:

Edge 500 - 5-6 lat, chyba jeden raz nie zapisało aktywności

Vivoactive 3 HR - 3 lata - 0 problemów, jeżdżę z nim do pracy, używam na „wycieczkach”, na siłce - więc aktywności duuużo

Edge 520 - 2 lata - 1 raz się powiesił, używam z czujnikami ant+ i połączenie z di2 po bluetooth, często nawigacja po śladzie, trochę treningów na trenażerze FCE

I oby tak zostało :)

#7093 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 04 czerwiec 2019 - 16:34

Nie ma przymusu kupowania urządzeń Garmina. Głosowanie portfelem jest najlepszym wyborem. Używałem wielu Garminów. I problemów miałem zaledwie kilka przez wiele lat. Dzisiaj używam edka 510 i Fenixa 5. Żona obecnie używa fr230, syn Vivoactive. Jeszcze mam jakąś nawigację samochodową garmiaka.
To są dobre i dlugowieczne urządzenia. Mój Edge 510 ma ponad 6 lat i wciąż działa tak, że kompletnie nie mam potrzeby go zmieniać.
Support garmina jest dobry. Serwis gwarancyjny jest znakomity. Ilość akcesoriów jest oszałamiająca. Sklep IQ connect rozszerza funkcjonalność softu garmina. Kilka urządzeń w domu i jeden program do aktualizacji danych. Świetny obecnie serwis Garmin Connect (nie mam stravy, nie mam obecnie takiej potrzeby). Jest wiele zalet.
Świetnie, że jest konkurencja. Kibicuję im, bo w różnorodności siła.
No dobra, wyszła laurka dla garmina...
  • Marcin321 lubi to

#7094 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 czerwiec 2019 - 07:43

Dodam, że mam nawigację samochodową Nuvi kupioną w 2011 i  nie dość, że ciągle w pełni aktualna w przeciwieństwie do np. TomTom'a znajomego, który miał też otrzymywać dożywotnie aktualizacje, ale producent stwierdził, że po paru latach dla niego starsze produkty "umarły" i wspierać ich nie będzie. I co mu zrobisz? 

 

Ale, żeby przestać kitować o tym, że mi działa / nie działa BT - jak pisałem, na ogół nie używam w czasie jazdy rowerem BT ze smartfonem, nie potrzebuję komunikatów sms czy mediów społecznościowych, sytuację meteorologiczną rozpoznaję przed wyjazdem łącznie z pobraniem informacji o sile i kierunku wiatru dla pola wskazującego mi te dane na jednym z pól Edge (Wind Field - po moich ostatnich uzgodnieniach z twórcą wprowadził tryb "offline" czyli bez połączenia ze smartfonem), jednak rozumiem, że spora grupa potrzebuje stabilnego połączenia BT, nawet dla samego komfortu psychicznego, żeby nie słyszeć bzdur typu "a u mnie na Wahoo działa, garmin do dupy".

 

Powyższe, jak również użyteczność LiveTrack, a właściwie GroupTrack rozwiązującego problem prób odszukania gdzie kto z grupy czy umówionych znajomych w danej chwili się znajduje, spowodowało, że postanowiłem przyjrzeć się bliżej problemowi.

Jak się okazało, problem leży nie po stronie urządzeń Edge, tylko jak (prawie) zawsze po stronie smartfona. 

Rozwiązanie problemu dotyczy tylko urządzeń działających na Androidzie, bo co prawda sam problem dotyczy również urządzeń działających na iOS, ale jako, że nie mam tego i raczej mieć nie przewiduję, to analogicznego rozwiązania tego problemu użytkownicy ogryzków muszą poszukać sami.

 

Ok, to do rzeczy. Po pierwsze należy pamiętać, żeby smartfon miał włączone usługi lokalizacyjne. Zwłaszcza Connect musi mieć te uprawnienia, żeby mieć możliwość wymiany danych przez BT. Może to i głupio brzmi, ale BT jest w paczce uprawnień lokalizacyjnych Androida. Przy okazji ustawić powiadomienia, również priorytetowe (wymagane dla Huwaei, ale nie tylko!).

 

Kolejny problem polega na tym, że Android od chyba wersji powyżej 4 dość restrykcyjnie podchodzi do oszczędzania energii. Aplikacje pracujące w tle często są usypiane, do czasu przywrócenia na ekran. Już same narzekania, że połączenie jest tylko wtedy, gdy jest uruchomiony Connect wskazuje, że brak widoczności apki Connect oznacza jej uśpienie również z zamknięciem połączeń BT. Rozwiązaniem (choć nie do końca i nie u każdego kompletnym) jest dodanie apki Connect do wyjątków czy też wyłączenie optymalizacji zużycia energii dla tej aplikacji. Różnie to się nazywa w różnych smartfonach czy wersjach Androida, u mnie

Ustawienia zaawansowane -> Zarządzaj baterią -> Optymalizacja baterii. Wskazać Connect (sugeruję również Bluetooth) i wybrać "brak optymalizacji". Ewentualnie Ustawienia -> Aplikacje -> Connect -> Bateria: brak optymalizacji.

W niektórych smartfonach/wersjach Androida wymagane jest również wymuszenie działania aplikacji Connect po wyłączeniu ekranu: Ustawienia -> Aplikacje -> Connect -> Bateria: utrzymuj działanie aplikacji po wyłączeniu ekranu (na pewno w Huawei, ale warto sprawdzić wszędzie)

 

Powyższe w teorii powinno zapobiec w wyłączaniu działania procesu, aczkolwiek okazuje się, że system i tak ogranicza lub całkowicie wyłącza połączenia BT dla aplikacji, która nie prowadzi stałej sesji połączeń, tylko żąda od czasu do czasu wymiany danych. Powoduje to rozłączenie połączenia, a po zażądaniu danych następuje proces negocjacji połączenia, co może dość długo trwać i co gorsza po wymianie paczki danych i zakończeniu transmisji sytuacja może się powtarzać (właściwie na ogół powtarza się).

Jest to słabość albo samego protokołu BTLE, albo rozwiązania w systemach Android/iOS.

 

Jak rozwiązać powyższy problem? Pierwsze rozwiązanie to napisanie aplikacji będące jednak w konflikcie z zasadami obowiązującymi dla aplikacji która musi być uruchomiona nonstop i wymieniać dane z urządzeniami typu zegarki czy opaski. Rozwiązanie to polega na wymuszaniu podtrzymania stałego połączenia BTLE, bez możliwości zamykania sesji łączności.

Zwiększa to znacznie zużycie energii, zwłaszcza w terminalu czyli smarfonie: głównym prądożercą okazuje się właśnie BT, potrafi dość mocno wydrenować akumulator. Widać to też przy zastosowaniu kolejnego rozwiązania.

 

O tym "kolejnym" (i póki co ostatecznym) rozwiązaniu już wspominałem. Są to aplikacje Reconnect Garmin Watch -  jedna legacy dla starszych urządzeń z Androidem 4 (ale ponoć aktualne wymagania Connect to minimum 5), 5, 6 (choć może być używana również do 7.1), druga z nowszymi wersjami systemu.

 

No i ta aplikacja robi cuda utrzymujące połączenie z urządzeniami Garmina. Robi coś, czego nie jest w stanie zrobić poprawnie (choć do idealnej użyteczności daleko - poprawnie pod względem programistycznym) do bólu napisana aplikacja Connect. "Do bólu" jest tu jak najbardziej adekwatne, bo zrywanie połączeń boli i wkurza. Reconnect Garmin Watch jest co prawda dedykowany do utrzymywania połączeń z zegarkami typu Fenix czy FR, ale nie ogranicza się tylko do nich - wystarczy wybrać sparowane wcześniej przez BT w connect inne urządzenie Garmina np. Edge i... od tego momentu połączenie jest stabilne. Nawet po przejściu do autouśpienia, bezpośrednio po "pobudce" Edge połączenie jest nawiązywane niemalże natychmiastowo.

 

Aplikacja głównie ma za zadanie utrzymać tak włączonego w tle Connect, jak również podtrzymać połączenie BT ze wskazanym urządzeniem. To ważne, bo o ile ktoś ma np. Fenixa i dla niego wykona procedurę utrzymania połączenia, nie oznacza to, że utrzymanie będzie działać również dla Edge. Z moich doświadczeń wynika, że nie. Należy wykonać procedurę setupu po kolei dla każdego z urządzeń. Bez obawy, kolejne urządzenie nie spowoduje, że poprzednie przestanie poprawnie działać. Wtedy działa tak dla poprzedniego, jak również później dodanego. 

Dlaczego nie utrzymuje połączeń "hurtem" dla wszystkich? Bo na liście może być dużo urządzeń, niekoniecznie garminowskich (np. OBD2 używany tylko w samochodzie i to incydentalnie, termometr, czy cokolwiek innego) i wymuszanie połączeń dla wszystkich z listy byłoby bez sensu.

 

Jeszcze jedno - jeśli ktoś ma poprawnie sparowane urządzenia (FR, Fenix, Edge itd.) ze smartfonem to na ogół nie ma potrzeby wykonywania pełnej procedury parowania, wystarczy przeskoczyć do końca setupu i powinno wszystko działać poprawnie. Jeśli nie, to sugerowałbym usunięcie sparowań tak w urządzeniach garmina, jak również w smartfonie, ponowne uruchomienie (wszystkiego) i sparowanie zgodnie z instrukcjami aplikacji. 

 

Smartfony: Lenovo S960 VIBEX, Meizu mx4, Samsung J3 Model J320FN mogą sprawiać problemy, nie przeszły testów kompatybilności Garmina. Mogą działać, ale nie muszą. Podobnie zresztą jak inne chińskie wynalazki, których Garmin nie sprawdzał. Używanie ich na własne ryzyko ;)

 

Smartfony z Android GO są niekompatybilne z uwagi na to, że ta wersja systemu ma dość mocne ograniczenia wykluczające możliwość poprawnej pracy Connect.

 

Na deser problemy z Huawei Smartphone and Garmin Watch Bluetooth : - w linku opisano dokładnie co  i jak, jednak większość informacji powtarza tu zawarte.

 

Wczoraj sprawdziłem - działa nienagannie. Polecam wszystkim, którzy mają problemy z łącznością Smartfon <-> Edge. Przypominam o kolejności: włączenie uprawnień lokalizacyjnych, powiadomień (w tym priorytetowych), wyłączenie optymalizacji baterii dla Connect i umożliwienie działania aplikacji po wyłączeniu ekranu (jeśli smartfon wymaga), ewentualnie wymuszenie podtrzymania połączenia i działania Connect poprzez aplikację Reconect.

 

Jak w/w zrobić w iOS to może jakiś kumaty właściciel ogryzka pokombinuje ;)

 

(dodaję informację do pierwszego wpisu wątku).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7095 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwiec 2019 - 08:06

 ja nie potrzebuję połączenia online po BT z E1030 w czasie jazdy.

 

niemniej jednak jeśli taka funkcja jest, to byłoby fajnie gdyby działała w urządzeniu za tyle kasy, nie uważasz? i nie chodzi tu o konkretną sumę, bo jednego stać a innego nie, tylko jest to najdroższe, więc teoretycznie najlepsze urządzenie tego typu na rynku

 

 

 Tylko mi potrzebne są funkcje (albo przynajmniej je wykorzystuję), których Wahoo nie wbudował i chyba nigdy nie zaimplementuje do swoich urządzeń. 

 

Może i Wahoo jest mniej rozbudowany, ale przynajmniej to co jest, to działa. teraz widzisz różnice, czy dalej nie?

 

 

 

 

 

Szczerze mówiąc gdyby nie Garmin, to do dzisiaj pewno jeździłoby się z prostymi licznikami mierzącymi prędkość i odległość, ewentualnie nieco tylko bardziej zaawansowanymi, aczkolwiek i tak bardzo prymitywnymi biorąc pod uwagę nawet najprostsze , a trasę rejestrowałoby się w oddzielnych urządzeniach (np. rejestratorach gps, czy ewentualnie smartfonach).

 

Haha...Albo robisz to celowo, albo jesteś kompletnym dyletantem w temacie. Są firmy które również robią dobre (lepsze?) bardzo zaawansowane urządzenia GPS np. Lowrance. Co prawda są to urządzenia morskie, ale pewnie gdyby chcieli, podobnie (lepiej?) jak Garmin mogliby robić sprzęt przeznaczony do turystyki albo na rower. Wielkich różnic raczej nie ma, a nawet byłoby chyba prościej.

 

Żeby nie było...gdyby wszystko działało tak jak w specyfikacji podają, chętnie kupiłbym Garmina, szczególnie tego nowego 530/830.

Bo ta chwilę obecną do moich potrzeb jest idealny, niestety tylko teoretycznie. Ja nie akceptuję takiego postępowania, że kupuję coś i kilka (wiele) funkcji które obiecywał producent nie działa i może kiedyś zadziała a może nie...dlatego mam Wahoo a nie Garmina 

 

 

Zrozumiał? 



#7096 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 czerwiec 2019 - 09:02

A które nie działają, o których producent twierdzi, że działają?

 

niemniej jednak jeśli taka funkcja jest, to byłoby fajnie gdyby działała w urządzeniu za tyle kasy, nie uważasz? i nie chodzi tu o konkretną sumę, bo jednego stać a innego nie, tylko jest to najdroższe, więc teoretycznie najlepsze urządzenie tego typu na rynku

 

A przeczytał, co napisałem wyżej? Pewno nie, bo za dużo czytania? To może choć sam początek i informację gdzie leży problem w utrzymywaniu połączenia BT (nie urządzenie garmina, a ograniczenia mobilnych systemów operacyjnych) i jak to rozwiązać?

 

Hymmm... Dyletantem? Może.  Twierdzisz, że firmy typu Lowrance były motorem napędowym sportowych urządzeń treningowych czy turystycznych? Albo byliby gdyby chcieli to byliby? To dlaczego nie chcieli? A jak nie chcieli to jaki mieliby w tym udział? Taki jak teraz - żaden. Bo jeśli jest rynek i na niego nie wchodzą, to tym bardziej nie weszliby na rynek, którego nie ma. Proste.

 

Byłaby identyczna sytuacja jak u Polara w okolicy 2010 roku. Dość proste urządzenia z zamkniętymi rozwiązaniami, gdzie nawet baterii w czujniku prędkości (czy kadencji) nie można było (prosto) samemu wymienić, tylko producent sugerował kupno nowego czujnika. 

 

Można psioczyć na kiepskich programistów Garmina, na (zbyt) wolny i kontrolowany przez księgowych rozwój urządzeń, czy ich cykl ewolucyjny, ale nie da się zaprzeczyć, że Garmin  jest swego rodzaju siłą napędową popularnych urządzeń GPS, w tym sportowych.

 

Wahoo twierdzi, że Roam to doskonałe narzędzie nawigacyjne. A że oprogramowanie nawigacyjne w powijakach i dopiero część funkcji będzie, to... no Wahoo to na pewno będzie, przecież to nie Garmin, że obiecuje i nic nie robi. A że nawigacja ledwo działa to inna sprawa. No ale działa? Powiedzmy. Na Edge byś już psy wieszał, że do dupy bo obiecują, a nie działa to co ma działać przy każdym prymitywnym nawigatorze.

 

Przy okazji i na marginesie: Wahoo wstrzymał dostawę Roam bo ponoć... uchwyty się psują. Ponoć. Myślę, że raczej jest problem z oprogramowaniem i wprowadzeniem funkcji, które miały być do końca maja, później do połowy czerwca. W przyszłym tygodniu ma wyjść aktualizacja wprowadzająca routing Stravy. Teraz dostawy mają być od lipca. Dobrze dla zamawiających, że producent z uwagi na opóźnienie dodaje gratisowo czujnik prędkości/kadencji lub tętna. Ale jak widać ideałów nie ma... 

 

Ale żeby nie było, że nowe produkty Garmina takie cudowne: część pierwszych E530 ma ciężko wciskający się guzik "BACK". Każdy, kto ma z tym problem może od ręki wymienić urządzenie na nowe z poprawnie działającym przyciskiem.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7097 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwiec 2019 - 09:54

.  Twierdzisz, że firmy typu Lowrance były motorem napędowym sportowych urządzeń treningowych czy turystycznych? Albo byliby gdyby chcieli to byliby? To dlaczego nie chcieli?

 

Dokładnie tak myślę. Gdyby chcieli to spokojnie mogliby wejść z sukcesem w urządzenia sportowe. Ale po prostu, jak każda firma, w każdej branży, mają swoją działkę. Są firmy od wszystkiego jak LG czy Samsung i pewnie i oni mogliby spokojnie wprowadzić na rynek konkurencyjne urządzenie sportowe, bo mają do tego zaplecze programistów, konstruktorów i odpowiedni budżet, żeby coś takiego wyprodukować i wypromować, ale pewnie im się nie chce ;)

 

 

 

Przy okazji i na marginesie: Wahoo wstrzymał dostawę Roam bo ponoć... uchwyty się psują. Ponoć.

 

 

widzisz... i tutaj jest różnica. Wahoo wstrzymało dostawy, a Garmin nadal wciska niedopracowane buble wiedząc o problemie i każe czekać na "aktualizację oprogramowania". I tak w nieskończoność...


  • MaciekTu lubi to

#7098 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 05 czerwiec 2019 - 10:10

Ja już swoje zdanie na temat G powiedziałem nie raz 

 

 

"...

Można psioczyć na kiepskich programistów Garmina, na (zbyt) wolny i kontrolowany przez księgowych rozwój urządzeń, czy ich cykl ewolucyjny, ale nie da się zaprzeczyć, że Garmin  jest swego rodzaju siłą napędową popularnych urządzeń GPS, w tym sportowych.

...."

no i ludzie psioczą bo czesto sam smartfon sie lepiej sprawdza niż dedykowane urzadzenie za 1500 :)

 

Mam obecnie nowy telefon LGV30 - na początku był problem z komunikacją -  działała jak chciała - kalendarz aktualizował sie jak chcial albo wcale , albo za 3-4 razem albo ręcznie trzeba było dłubać - szlak mnie trafiał jak wychodzilem na rower odpalam G... a tam brak treningów na dzis.... wchodze w connect - trening jak wół jest... i synchro synchro telefonem i dupa... 

 

teraz jest niby lepiej i zwykle sie synchronizuje choć czasem musze 2 razy telefonem go zmusić, z TP też zaciąga kalendarze i treningi  - działa ale napewno nie idealnie - koncepcja jest ok ale dzialanie pozostawia czsem wiele do życzenia

 

problem widoku treningu dalej jest dla mnie zagadką dlaczego do kur.... widze tylko pasek mocy a nie moge dodać zadnych pól typu kadencja.. albo dlaczego tego paska z pointerem mocy nie moge dodać jako pola do swojego ekranu sam w sobie jest super ale bez pozostałych parametrów już nie do konca......  - no nie kumam i nie zrozumiem założe sie ze kiedyś taka możliwość wejdzie z nowym modelem.... 

 

zgadzam sie - wypuszczają niedopracowane urządzenia i co miesiac aktualizaja i aktualizacja i poprawki  , i powinien ktoś ich wykosić ale sądze że to dla dużych firm moze jest nieopłacalne bo inwestycja sie szybko nie zwroci a G ma tak duży udział i mimo wszystko duże grono zwolenników którzy łatwo sie nie poddadzą :)  

 

3 lata używałem zegarka polara V800 - raz sparowany - NIGDY nie stworzył problemów z synchronizacją kalendarza , raz w przeciągu 3 lat musiałem zrestartować polączenie i sparować tel od nowa a w G.... 

 

pogodziłem sie z faktem ale mój G irytujący był jest i będzie.

 

AHA - zalety prócz felernej nawigacji do ktorej niby jest stworzony i nie działającego dotyku  - też ma :) 



#7099 szymony

szymony
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 05 czerwiec 2019 - 12:03

Piękna rozprawka nad wyższością jednych świąt nad drugimi. Normalnie Comodore vs Atari

#7100 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwiec 2019 - 12:57

No wiesz...była jeszcze Amiga i  ZX Spektrum ;)





Dodaj odpowiedź