Jump to content


Photo

RB jak Rondo Babka


1389 replies to this topic

#1021 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1,343 posts
  • SkądWarszawa

Posted 25 April 2012 - 22:28

condoor, A co? wybierasz się? ;-)

#1022 condoor

condoor
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądwarszawa

Posted 26 April 2012 - 11:09

condoor, A co? wybierasz się? ;-)

Nooo ! Taaaak ja się nadaję na takie fikołki :-P Jęzor wisiałby mi do samej jezdni strach jechać bo mógłby sie wkręcić w łańcuch :-D :-D :-D :arrow: Pomarzyć fajna rzecz :roll:

#1023 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 posts
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Posted 26 April 2012 - 12:36

Ja się wybieram:29 kwiecień/1 maj/3 maj/6 maj.

#1024 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2,670 posts
  • SkądJary

Posted 28 April 2012 - 11:21

Dzisiejsze rondo:
http://connect.garmi...ivity/172405596

#1025 Gosc_ziemo_*

Gosc_ziemo_*
  • Gość

Posted 28 April 2012 - 12:21

To samo tylko bez dojazdów :)
http://connect.garmi...ivity/172416510

#1026 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2,670 posts
  • SkądJary

Posted 28 April 2012 - 13:09

No to jeszcze dorzucę jak to kolega widział ;-)
http://connect.garmi...ivity/172408368

#1027 Gosc_Lukzar_*

Gosc_Lukzar_*
  • Gość

Posted 28 April 2012 - 22:40

Cześć, mam takie pytanie do was wiem że może nie na miejscu i w nieodpowiedniej dziedzinie po prostu chciałem zapytać na jakiej zasadzie odbywają się wasze treningi bo wy chyba cały czas się ścigacie i to chyba o to chodzi u was oczywiście nie pomijając dobrej zabawy:)Chciałem zapytać czy można się jakoś do was dołączyć w sensie jak reagujecie na nowych?bo to że dajecie im "w kość" to wiem o tym z różnych źródeł...:PChodzi mi o to czy np można liczyć z waszej strony na jakieś porady czy co?czy mówicie co robi się dobrze a co źle i jak jechać?...Nie ukrywam że sam chętnie bym spróbował choćby nawet jadąc na końcu tego peletonu...Na waszej stronie nie ma nic o tej grupie z Powsina chyba albo nie dopatrzyłem...Trenuję dość często ale sam a samemu to wiecie że do kitu trochę. Klubów też nie znam które mogłyby mnie przyjąć bo chyba za stary jestem mam 21 lat...Przepraszam ze psuje wam temat tym pytaniem ale wole wiedzieć co i jak...sorry że się wcinam i z góry dzięki za odpowiedź...

#1028 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 posts
  • SkądVarsovia

Posted 28 April 2012 - 23:07

Na rondzie raczej to już nie jest czas na naukę, chyba że sobotnim. Na trening każdy może przyjechać, ale nie ma tam czasu i warunków, na uwagi, no chyba że ktoś popełni jakiś kardynalny błąd. Generalnie przyjeżdżasz i jedziesz, uważając na to co robisz, by nie zrobić krzywdy innym. Trening jest forsowny i wymaga minimalnego chociaż obycia w peletonie. Proponuję zacząć od soboty.

#1029 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2,670 posts
  • SkądJary

Posted 29 April 2012 - 00:28

Pytanie bardzo dobre...
Prawda jest taka że na rondo przyjeżdża bardzo dużo starszych osób, w ostatnich latach pojawia się więcej młodszych choć młodszymi można nazwać tu osoby około 30 roku życia. To nie jest żaden klub w który możesz się nauczyć trenować tylko zwykłe jazdy w których każdy jedzie jak ma ochotę. Jedni szaleją z przodu, inni chowają się w grupie ale trudno to nazwać treningami zorganizowanymi. Zresztą nie ma tak naprawdę parcia na takie treningi bo nikomu to nie jest potrzebne, z racji tego że większość jednak jeździ dla przyjemności a osób bardzo młodych które zaczynają prawdziwe kolarskie treningi w wieku ok 15 raczej tutaj nie ma. Jak chcesz się nauczyć kolarstwa to zapisz się do klubu. Gdybyś porozmawiał ze starszymi zawodnikami to dużo byś się nauczył ale ich wiedza nie przekłada się na to co robimy na rondzie.
Podstawowe porady zachowania w peletonie udzieli Ci chętnie wiele osób ale jak masz sobie układać plan treningowy to musiałbyś się udać już konkretnie do fachowców. Przyjedź jak masz ochotę jak będziesz jechał prosto bez żadnych nerwowych zachowań to wystarczy. Napisz do mnie bezpośrednio wiadomość to chętnie w którąś sobotę Ci pomogę na rondzie wystarczy że będziesz się mnie trzymał to na pewno dasz radę.
Grupa z Powsina to inna bajka choć niektórzy jeżdżą i na rondo i do powsina :-)

No i jeszcze jedno, jutro czyli 29 kwietnia na rondzie ma być paru mocnych zawodników elity więc warto przyjechać.

#1030 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 posts
  • SkądVarsovia

Posted 29 April 2012 - 12:19

No dziś pięknie było, peleton maksymalnie poszatkowany, rzeź kwietniowa, oby tak dalej :)


ps. a to dane z mojego garmina:

000000000000000000000000000000000000

( nie wcisnąłem startu ;)

#1031 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Posted 29 April 2012 - 12:40

jak będziesz jechał prosto bez żadnych nerwowych zachowań to wystarczy.


Mnie dzisiaj to nie wystarczyło. Jechałem lewą stroną przesuwając się za kolegą do przodu, kiedy wpieprzył się we mnie jeden (mocno spóźniony w swoim manewrze) pan, który chyba nie ma w zwyczaju oglądać się za siebie, ani uważać na innych uczestników ronda. Nie wiem czy ktoś z obecnych tu forowiczów widział tę sytuację i zna tego człowieka (chyba po 40, koszulka zółto- czarna?)? Jechałem w stroju mistrza Belgii, rower canondale.

#1032 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2,670 posts
  • SkądJary

Posted 29 April 2012 - 12:40

a to dane z mojego:
http://connect.garmi...layer/172797416
masakra :-)

#1033 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 posts
  • SkądVarsovia

Posted 29 April 2012 - 12:46

kosai widziałem dziś podobną sytuację, ale to było gość 50-60, który był na Cyprze, ale nie z rondem, w tym roku.
Wywróciłeś się?

#1034 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Posted 29 April 2012 - 12:48

Niestety tak i to konkretnie. Zrobiłem kilka fikołków z rowerem, także ostro jestem pozdzierany, jedyny pozytyw to że obeszło się bez złamań.

#1035 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 posts
  • SkądVarsovia

Posted 29 April 2012 - 13:01

kosai, przykro, obyś szybko się pozbierał, polecam mydło biały jeleń, bardzo przyspiesza gojenie.

#1036 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2,670 posts
  • SkądJary

Posted 29 April 2012 - 13:16

jak będziesz jechał prosto bez żadnych nerwowych zachowań to wystarczy.


Mnie dzisiaj to nie wystarczyło. Jechałem lewą stroną przesuwając się za kolegą do przodu, kiedy wpieprzył się we mnie jeden (mocno spóźniony w swoim manewrze) pan, który chyba nie ma w zwyczaju oglądać się za siebie, ani uważać na innych uczestników ronda. Nie wiem czy ktoś z obecnych tu forowiczów widział tę sytuację i zna tego człowieka (chyba po 40, koszulka zółto- czarna?)? Jechałem w stroju mistrza Belgii, rower canondale.

Niestety jest dwóch panów na rondzie którzy mimo mocno dojrzałego wieku nie mają wyobraźni i trzeba na nich uważać. Wczoraj miałem podobną sytuację z jednym z nich ale wiedziałem że można się spodziewać różnych rzeczy i trzymałem się w bezpiecznej odległości... Obydwaj zresztą jeżdżą regularnie na zgrupowania na Cyprze, jeżdżą na rowerach wiele lat ale to nie ma wpływu na ich nieodpowiedzialne zachowanie.

#1037 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Posted 29 April 2012 - 13:50

jak będziesz jechał prosto bez żadnych nerwowych zachowań to wystarczy.


Mnie dzisiaj to nie wystarczyło. Jechałem lewą stroną przesuwając się za kolegą do przodu, kiedy wpieprzył się we mnie jeden (mocno spóźniony w swoim manewrze) pan, który chyba nie ma w zwyczaju oglądać się za siebie, ani uważać na innych uczestników ronda. Nie wiem czy ktoś z obecnych tu forowiczów widział tę sytuację i zna tego człowieka (chyba po 40, koszulka zółto- czarna?)? Jechałem w stroju mistrza Belgii, rower canondale.

Niestety jest dwóch panów na rondzie którzy mimo mocno dojrzałego wieku nie mają wyobraźni i trzeba na nich uważać. Wczoraj miałem podobną sytuację z jednym z nich ale wiedziałem że można się spodziewać różnych rzeczy i trzymałem się w bezpiecznej odległości... Obydwaj zresztą jeżdżą regularnie na zgrupowania na Cyprze, jeżdżą na rowerach wiele lat ale to nie ma wpływu na ich nieodpowiedzialne zachowanie.


jeden z nich- ten mniejszy- nie raz specjalnie robi rybkę i tego typu fikołki jak widzi młodego człowieka za sobą, dla tego Duża ostrożność przy nich jest wskazana.

#1038 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2,670 posts
  • SkądJary

Posted 29 April 2012 - 16:11

Czy ktoś z forum był dzisiaj na rondzie ? Może jakieś relacje bo ciekawie się czyta opisy treningów z różnych punktów widzenia :-)

#1039 Gosc_ziemo_*

Gosc_ziemo_*
  • Gość

Posted 29 April 2012 - 18:01

"Świadom swoich możliwości i obowiązków" ;) (leszczu ze mnie i musiałem wrócić na Targówek przed 12.oo) starałem się spokojnie jechać z tyłu do Dębe. Widziałem zarówno starszego pana leżącego na rondzie w Chotomowie zczepionego z kimś z BDC (troszkę pomogłem przy zbieranie sprzętu). Grupa stanęła na wahadle więc się udało dojechać i wtedy druga akcja (to chyba Kosai)
Powrotu do zdrowia życzę... okropny dźwięk szurającego sprzętu :/
Tu się porwało i odpadłem. Dalej to z tym, to z tamtym dojechałem do Dębe i samemu spokojnie pod wiatr w tempie prawie wycieczkowym.
Byłem w domu o 11:54 :)
Też zapomniałem włączyć rejestrację od początku - dopiero w Skrzeszewie.
http://connect.garmi...ivity/172933086

#1040 Gosc_kluseczka85_*

Gosc_kluseczka85_*
  • Gość

Posted 29 April 2012 - 20:34

[quote name="kosai"][quote] jak będziesz jechał prosto bez żadnych nerwowych zachowań to wystarczy.
[/quote]

widziałem widziałem, i wyglądało to okropnie, przy takiej frekfrencji jak dzisiaj to łatwo komuś
liznąć koło.

P.S Fixfrot mijałem cię chyba na wzniesieniu za mostem w dębe, mi nie udało się zespawać i wróciłem z grupką na skróty.
Tempo mocne jak na rondzie same asy:)



Reply to this topic