Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garmin Vivoactive 3 Na Rower


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 20:24

Witam mam pytanie czy ktoś miał doświadczenie z zegarkami garmina do jazdy na rowerze? Czy to wogole się sprawdza, chce kupić żonie coś co pokaże jej dane z tętna i po ostatnim wyjeździe w góry opawskie żona by chciała aby pokazywał też nachylenie według danych ze strony ma wysokosciomierz barometryczny więc powinna być taka opcja szukałem informacji na ten temat ale niestety nic nie znalazłem. Jak ktoś mógłby podrzucić zdjęcie jak wygląda taki ekran z danymi rowerowymi na vivoactive 3 byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:01

Używam starszego modelu Vivoactive HR (ten prostokątny), jako monitor aktywności + jako licznik w rowerze którym jeżdżę do pracy i czasem robię też jakiś trening. Ale na szosę i MTB biorę zawsze Garmina 520 (wcześniej 500). I teraz krótko podsumowując jak oceniam zegarek:

 

1. Monitor aktywności, pomiar tętna spoczynkowego, monitorowanie snu - super

2. Na rowerze jeżeli chcesz patrzeć wygodnie na pomiary to musisz zamontować zegarek na kierownicy, ale wtedy tracisz pomiar tętna z nadgarstka (ja zegarek noszę na ręku, ale praktycznie na niego nie patrzę w czasie jazdy, chodzi tylko o zapis parametrów do późniejszej analizy).

3. Pomiar tętna z nadgarstka w terenie nie sprawdza się zupełnie, zegarek zsuwa się do samego nagdarstka i wtedy pomiar jest niedokładny. Przy jeździe po równej nawierzchni pomiar jest w miarę ok, fakt że jest duże opóźnienie w reakcjach ale jak nie robisz intensywnych interwałów to będzie ok.

4. Co do ekranu to musisz sam popatrzeć na dokumentację tego nowego Vivoactive, jak da się ustawić 4 pola to powinno być ok. Ja na swoim ustawiam 2 lub 3 ale ekran jest inny więc trudno porównać.

5. Barometr działa dokładnie, ale nigdy nie ustawiałem pola pokazującego nachylenie bo używam go "rowerowo" jedynie na mazowszu :)



#3 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 04:06

Jak najbardziej w grę chodzi zamontowanie zegarka na kierownicy i dokupienie pasu do pomiaru tętna. Więc odczyty tętna powinny byś dokładne. A żonie 520 nie jest aż tak potrzebna choć zdajemy sobie sprawę że widoczność danych na takim zegarku może być bardzo słaba.

#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 czerwiec 2018 - 07:18

Realnego nachylenia w czasie rzeczywistym to i w Edge nie uświadczysz (pole w Edge jest, ale...). Patrząc na instrukcję obsługi str. 21 to pola nachylenia do wyboru tam nie ma. Takie coś to ewentualnie w Fenix 5S. Ewentualnie jako pole IQC. Wysokościomierz barometryczny w VA3 służy przede wszystkim do zliczania ilości schodów.

Widoczność danych jest co najmniej dobra (w świetle dziennym, bez podświetlania). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 15:29

Dziękuję za odpowiedź.zobaczymy jak wygląda na żywo i czy żona zrezygnuje z wskazania nachylenia. Najważniejsze że widoczność wskazań jest dobra

#6 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 19:40

Jeszcze jedno pytanie bo też nie potrafię się dowiedzieć wiem że odebrać połączenie można a czy jest też możliwość nawiązania połączenia po sprawowaniu z telefonem?

#7 2xB

2xB
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 20:05

Na pierwszym vivoactive takiej opcji natywnie nie bylo. Trzeba dokupic aplikacje za kilka zl. Przypuszczam ze na najnowszym jest podobnie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka



#8 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 20:43

Dziękuję za odpowiedź najważniejsze że jest taka opcja😁 bo sporo wymagań jest stawiane dla tego zegarka.

#9 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 czerwiec 2018 - 22:33

Wymagania mogą przerosnąć możliwości techniczne ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 19:22

Jutro jedziemy do sklepu zobaczyć jak prezentuje się na żywo a cóż wymagania do garmina muszą być wysokie😉w końcu wiodącą firmą na rynku.

#11 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 11 czerwiec 2018 - 10:47

Zegarek zakupiony pierwsze wrażenia pozytywne. Aplikacja do dzwonienia z zegarka za 7.69 działa bez zarzutu. W sobotę pierwsza jazda 8 godzin załączone dwa czujniki prędkości i tętna i zjadło prawie całą baterię. Więc do czasu działania podanego przez producenta dużo brakuje niestety. W niedzielę 6 godzin i zeszło 60 % więc trochę lepiej ale do 15 godzin dużo brak. Jeszcze będą kombinacje z ustawieniami bo jasność ustawiona na 30% i widoczność w słońcu bardzo dobra ale trochę za dużo bateria ciągnie.

#12 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 czerwiec 2018 - 12:40

Przecież podświetlania w świetle dziennym w ogóle się nie używa! Wyłącz to, ustaw na podświetlenie w trybie Auto, tylko po zachodzie Słońca i po aktywacji gestem, czyli podniesieniu zegarka do odczytu, czas podświetlania 15s, jasność 20% to i tak dużo. Jeśli miałeś włączone podświetlanie cały czas to nic dziwnego, że zżarło baterię...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#13 Myth

Myth
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 11 czerwiec 2018 - 17:07

Ok dzięki. To ustawione według propozycji i w weekend kolejny test.



Dodaj odpowiedź