Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaskra A Kolarstwo


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz20030

Mateusz20030
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:29

Witam Wszystkich.

Od ponad 12 lat choruje na jaskrę wtórną (jest to choroba oczu która podnosi ciśnienie w gałce ocznej a wyniku tego jest ucisk na siatkówkę i nerw wzrokowy i powoli traci się wzrok to taki skrótowy opis choroby) [Wtórna oznacza że jest wynikiem innej operacji oka   taki skutek uboczny]

 

Lekarze pozwalali mi jeździć nawet powiedzieli ,że ciśnienie powinno się obniżać podczas jazdy w 2 strefie ale od roku nic nie pomagają już leki krople itp tracę powoli wzrok i zauważyliśmy z lekarzami ,że jazda nawet w tlenie powoduje u mnie podwyższenie ciśnienia w oku. 

Robiliśmy z lekarzami testy: jednego dnia jechałem na rowerze a na drugi mierzyli mi ciśnienie i było dużo za duże,innego dnia przerwa dwa dni od roweru i ciśnienie dużo mniejsze praktycznie w normie.

Prawdopodobnie czeka mnie operacja na oczy i mają nadzieję ,że coś da chociaż szanse są niewielkie.

Lekarze całkowicie każą odpuścić mi rower i w ogóle nie jeździć nie biegać nie ćwiczyć na siłowni to jest psychicznie dla mnie nie do przyjęcia. Nie potrafię usiąść na miejscu i nic nie robić najgorzej to psychicznie przyjąć bo całe życie uprawiałem sport.

Na lewe oko przestałem widzieć oko nie do uratowania i teraz całkiem poważnie choroba zabrała się za prawe oko. Wiem że muszę zrezygnować ale jak się z tym kur.a pogodzić nie potrafię znaleźć innego zastępczego zajęcia.

 

Czy może ktoś z Was ma jaskrę? 

 



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2018 - 16:05

Poszukaj dobrego osteopaty. Specjalista od kompleksowego podejścia do stanu zdrowia. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy.
Druga opcja to akupnuktura- ale u prawdziwego speca z Chin. Oni mają ciekawe metody łagodzenia pewnych dolegliwości lub ich leczenia.

#3 Yelo

Yelo
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 07:32

Ja mam jaskrę (tzw. niskiego ciśnienia, czyli miałem ciśnienie w okolicach normy 19-22 mmHg, ale dochodziło do ograniczenia pola widzenia i konieczne jest obniżanie ciśnienia), ale u mnie krople po prostu działają w wystarczającym stopniu - ciśnienie jest niskie pomimo trenowania na rowerze i nie mówię tu o drugiej strefie. Wiem, że intensywny wysiłek podnosi ciśnienie w oku tak samo jak tętnicze, ale póki podniesione ciśnienie nie utrzymuje się po treningu, to mam zielone światło to katowania się... Poza tym unikam innych czynników podnoszących ciśnienie, np. niemal całkowicie przestałem pić kawę, a byłem jej wielkim smakoszem (w sumie dalej jestem, tylko niepraktykujący) i co najważniejsze nauczyłem się podchodzić do wielu czynników stresujących z dystansem, nie pozwalać im zająć głowy.

Z mojego doświadczenia z jaskrą może być u Ciebie tak, że problem który masz powoduje wielki stres (co zrozumiałe) i to powoduje podniesienie ciśnienia w oku i w efekcie pogorszenie problemu. Wiem, że łatwo się mówi, bo pamiętam jak trudne chwile ja przeżyłem po diagnozie, ale potrzebujesz spokoju i równowagi psychicznej...

Trzymam kciuki, że dasz radę!


  • Yar_Tur lubi to



Dodaj odpowiedź