Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Wrzucaniem Na Blat. Ultegra R8000,


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 26 lipiec 2018 - 08:43

Czołem.

 

Kupiłem sprzęt(używkę) i od początku raz na kilkadziesiąt kilometrów pojawia się problem. Kiedy jestem na małej zębatce z przodu(zwykle na pół-biegu przedniej przerzutki, ale jestem prawie pewny że czasem się tak zdarzy też jak jestem na maxa przy ramie), to klamka potrafi sprawić jakiś mega opór i trzeba włożyć dużo siły żeby przerzucić łańcuch. 

 

Dzisiaj miałem sytuację, że będąc na pół biegu, klamka za nic nie chciała ruszyć, żeby przerzucić na blat, dopiero jak zrzuciłem w doł i powtórzyłem manerw to poszło. Ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Może to kwestia jakiejś regulacji/prowadzenia linki?

 

Niby mam papiery i gwarancję, ale średnio mi się chce to rozbierać, (szczególnie że linki to "koraliki" jagwire, wiec potem pewnie sporo zabawy - chyba się nie da zdjąć linki z klamki bez wyciągania całej?) i słać do decathlonu(sama grupa ultegry była tam kupiona).

 

Ktoś się spotkał z takim problemem?



#2 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 26 lipiec 2018 - 11:30

Linka od przedniej klamki leci tak:

https://i.imgur.com/BgrFdcK.jpg

https://i.imgur.com/q4jcFa5.jpg

https://i.imgur.com/UoUgyMJ.jpg

https://i.imgur.com/DYcPBwU.jpg

 

Tyle widać na zewnątrz przynajmniej. Ja tu nie widzę problemu, ale doświadczenia nie mam zbytniego.



#3 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 26 lipiec 2018 - 13:32

Prawdopodobnie gdzieś linka się zbyt mocno załamuje/klinuje i to przez to stawia taki opór. 



#4 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 26 lipiec 2018 - 13:45

Raz na kilkadziesiat km by sie tak działo? Hmm.

Najgorzej ze nie mam tu sensownego serwisu ktoremu bym mogl zaufac, był spoko mechanik to go zwolnili.

#5 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 26 lipiec 2018 - 15:11

Czy sprawdzałeś co się dzieje pod gumami przy klamkach?

U mnie Tiagra w pierwszym sezonie zawiodła mnie kilka razy w podobnych okolicznościach. Teraz (po 12 000km) jest OK.



#6 Jacenty_071

Jacenty_071
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 13:30

Przerzutka może "zaklejać" się od izotonika kapiącego z bodonu.

Pzdr

#7 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 09 sierpień 2018 - 13:40

Nic nie kapie ;).

#8 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 09 sierpień 2018 - 14:57

Na 99% wadliwa manetka, czasem się zdarza w tym i poprzednim modelu. Najlepiej skontaktuj się miejscem zakupu lub Shimano Service Center.

#9 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 09 sierpień 2018 - 15:56

Da sie zdjąć z manetki linkę bez wyciągania jej całkiem z ramy/pancerza? Wewnętrzne prowadzenie więc wolałbym tego uniknąć.

 

Jak przedzwonie i sie umowie w jakimś shimano service centre(np w bielsku jest) to są mi w stanie takie coś wymienić na miejscu w rowerze jak dam papier z dowodem zakupu? Przedzwonie tam jutro, bo już po godzinach pracy i podpytam, ale może akurat ktoś wie ;).

 

PS. Własnie mi się obiło o uszy, że w poprzednim modelu takie jaja były, sądziłem że teraz tego unikneli, ale jak widać niestety nadal sie zdarza.



#10 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 09 sierpień 2018 - 22:27

Linka przechodzi przez korpus manetki, nie da się jej zdemontować bez wyciągania jej z ramy. Natomiast czy SSC wymieni tobie manetkę na miejscu to już raczej zależy od tego czy mają taką na stanie i ich obłożenia serwisowego. Jeżeli mają to powinni tobie pomoc w możliwie jak najkrótszym czasie, przynajmniej ja staram się tak robić u siebie, takie też są wytyczne Shimano co do modelu działania SSC.

#11 Leman

Leman
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądKnurów

Napisano 10 maj 2019 - 13:30

W majówkę i u mnie pojawiła się ta przypadłość, na początku dało się wrzucać na górny blat ale bardzo ciężko, a później już całkowicie była zblokowana, poleciała na gwarancji do shimano, zobaczymy co się stanie dalej ;)



#12 StefanX

StefanX
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 12 maj 2019 - 18:10

Proponuję zamocować linkę do dźwigni przerzutki nie tak jak wskazuje instrukcja i oznaczenie, tylko nad śrubą. Tak jak narysowałem żółtą linią.
U kolegi rozwiązałem tym sposobem podobny problem852e82fab3c40660ff44942cc19cd543.jpg



Dodaj odpowiedź