Skocz do zawartości


Zdjęcie

Igpsport Czyli Liczniki Z Gps


44 odpowiedzi w tym temacie

#41 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 24 lipiec 2020 - 06:55

Do tej pory jeżdżę na nawigacji zegarka Suunto Ambit 3. Nic złego nie mogę powiedzieć. Tyle tylko że bateria w tym zegarku wytrzymuje 12 godzin na nawigacji. Postanowiłem rozejrzeć się po nawigacjach u naszych sąsiadów. Czy ktoś korzysta z ich produktów i może coś o nich napisać
1. 

https://pl.aliexpres...0-6bb9a7a69c1f-8115955693701437386eaa1b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_


Facebuk i  YT  Strava


#42 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 08 kwiecień 2021 - 06:27

Nikt nie użytkuje tego licznika?


Facebuk i  YT  Strava


#43 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 07:14

Nie jest to firma która jest pierwszym, drugim, trzecim czy nawet czwartym wyborem więc ciężko będzie o opinie na jej temat. Nie mniej ja jakimś innym forum rowerowym temat jest, trzeba by poszukać.

Instagram.com/krawiol_

Wysłane z Gagaxy M21

#44 bock

bock
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 07 sierpień 2021 - 18:30

Witam. Ostatnio zakupiłem Licznik IGPSport 620 i mam problem. Po włączeniu mapy w czasie jazdy praktycznie nic na nim nie widać. Bardzo słaba jasność ekranu mimo ustawienia nawet na 100 %. Też tak macie? Czy tylko u mnie ten licznik jest felerny? Z góry dzięki za odpowiedź.



#45 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 wrzesień 2023 - 21:08

Może komuś się przyda. :)

 

Licznik IGPS Sport BSC 100S.

 

Urządzenie nabyłem drogą kupna, do miejskiego składaka, można go kupić poniżej 150 zł ( u ryżowych z dostawą poniżej 14 dni).

Na pozostałych rowerach używam Garmina.

Pierwsza rzecz dla kogo nie jest to urządzenie:

- dla ludzi lubiących lubiących napis Garmin :P,

- jeżdżących z segmentami Strava,

- używających nawigacji,

- jeżdżących z "treningiem",

- inne :D.

Zalety główne, to kompatybilność z uchwytami Garmin ("zwykły" uchyt Garmina to pewnie ok. 40 zł czyli cena urządzenia spada :P ) oraz złącze ładowania typu C.

Licznik uruchamia się w bardzo szybko w kilka sekund, posiada bardzo jasny wyświetlacz, dużo bardziej jaśniejszy od liczników Garmina, szybko łapie fixa (PGS+GLONSS+BeiDou+Galileo+QZSS),

można podłączyć do niego czujniki pulsu, kadencji i mocy (ANT+, BLE).
Posiada cztery ekrany, które można spersonalizować, może nie w sposób dowolny, ale można. :)

Licznik posiadam krótko, od dwóch dni i po przejechaniu 5 godzin treningów, zeszła jedna kreska trzech kresek baterii (niestety nie mamy podanej w % stanu baterii) - producent podaje 40 godzin, chyba optymistycznie, ale i tak zapowiada się nieźle.
Podczas treningu, wyświetlanie danych niczym się nie różni od danych pokazywanych na urządzeniu Garmin (na treningu dystans 50 km, licznik IGPS pokazał mniejszą odległość względem licznika Garmina o 0,3 km)

Bardzo szybko reaguje w nim automatyczna pauza, nieźle pokazuje przewyższenia, wysokość, temperaturę.

Wyświetlacz jest duży 2,6 cala i jak pisałem wyżej, bardzo jasny.

Trening pobieramy na apkę i potem jest udostępniona np. na Stravie.

Może pokazywać, jakieś komunikaty z telefonu (nie sprawdziłem jeszcze).

Wady:

- podświetlenie posiada automatyczne, ale... :) działa to tylko w ten sposób, że licznik zaczyna się świecić już na godzinę przed zachodem słońca i potem cały czas się świeci oraz godzinę po wschodzie słońca. :P
- nie można dowolnie ustawić sobie różnych parametrów wyświetlania na poszczególnych czterech ekranach, są one w pewien sposób narzucone,

- treningów nie zobaczymy na liczniku, tylko wyłącznie na aplikacji, aczkolwiek komunikacja z aplikacją działa  w sposób szybki,  urządzenie przechowa 250 godzin treningów, 

- zapis danych GPS, nie sprawdziłem dokładnie, ale jest chyba między 5 a 10 sekund.


Podsumowując za te pieniądze jest to bardzo dobry licznik, polecam oczywiście uwzględniając uwagi wymienione na wstępie. :P

 

Edit:

16 godzin ( w tym ok 1,5 godziny z włączonym oświetleniem) i bateria z trzech kresek spadła do jednej - nieźle.

 

M...

 


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)




Dodaj odpowiedź