Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Szosowe Pod Tarcze - Jakie Mocowanie Tarczy?


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 12:58

Pytam na razie z czystej ciekawości. Jaki system mocowania tarcz jest popularniejszy w szosie? 6 śrub czy center lock? Czy UCI lub producenci jakiś z tych systemów 'promuje'?

#2 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 13:12

Center lock w szosie bardziej popularne, nawet producenci kol dodaja nakretke w konplecie z kolami

#3 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 wrzesień 2018 - 17:10

Niema różnicy, z tego co zaobserwowałem w kołach zamawianych to głównie na śrubki, na CL znikomo.

Zwróć uwage jednak na osie zastosowane w rowerze i pod nie szukamy piast, większy wybór jest na śrubki, także i tarcz.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#4 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 19:12

Jak masz hamulce shimano to tylko cl i tarcze dedykowane konkretnym zaciskom.Jeśli któryś producent rowerów chce zaoszczędzić to np: do ultegry daje taniochę na śrubki.Tak na zdrowy rozum to właśnie cl powinien być najpopularniejszy skoro to shimano rozdaje karty w tym biznesie.



#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 03 wrzesień 2018 - 08:45

Tylko - bo?
Jak producent chce zaoszczędzić daje także niskie modele tarcz Shimano.
Śrubki to system mocowania a nie wyznacznik taniochy. Można kupić bardzo dobre tarcze na 6 śrub.
Dobrze by było by popularność przekładała się na jakość w przypadku S :)
  • mikroos lubi to

#6 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 11:59

Jak masz hamulce shimano to tylko cl i tarcze dedykowane konkretnym zaciskom.Jeśli któryś producent rowerów chce zaoszczędzić to np: do ultegry daje taniochę na śrubki.Tak na zdrowy rozum to właśnie cl powinien być najpopularniejszy skoro to shimano rozdaje karty w tym biznesie.

Wydaje mi się, że te tarcze dedykowane konkretnym zaciskom to trochę bujda w wykonaniu Shimano ;)



#7 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 12:09

Zaciskom nie, ale rodzajom klocków jak najbardziej.

#8 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2018 - 16:58

Sram nie ma tarcz pod żywice, ma w ofercie klocki obu rodzajów. Gdyby ta różnica coś znaczącego wnosiła to mielibyśmy na rynku masę naśladowców :)

#9 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 17:19

Śrubki to system mocowania a nie wyznacznik taniochy. Można kupić bardzo dobre tarcze na 6 śrub.
Dobrze by było by popularność przekładała się na jakość w przypadku S :)

 

Rzeczywiście można kupić świetne tarcze na śrubki.Aczkolwiek ja uważam,że jeśli do ultegry daje się tarcze inne niż ultegra to tylko w jednym celu:by zaoszczędzić.Ale to tylko moje zdanie i nie bedę bronił go do upadłego  :)



#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2018 - 17:23

Napisałeś "tylko dedykowane". Realnie nie ma żadnego uzasadnienia żeby kupować tarcze z danej grupy.
Shimano jakiś czas temu zmądrzało i zaczęło znowu robić tarcze na 6 śrub. To dobrze o nich świadczy że jednak uznają coś innego niż swoje.

#11 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 17:58

Raczej miałem na myśli tarcze pod klocki metaliczne. Bo użycie takich klocków do normalnych tarcz, bardzo szybko kończy żywot takich niedostosowanych tarcz.

#12 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 20:24

Rzeczywiście można kupić świetne tarcze na śrubki.Aczkolwiek ja uważam,że jeśli do ultegry daje się tarcze inne niż ultegra to tylko w jednym celu:by zaoszczędzić.Ale to tylko moje zdanie i nie bedę bronił go do upadłego  :)

 

Albo daje inne niż Ultegra bo jakieś inne są lepsze. Również nic nie sugeruję bo w szosie na tarczach nigdy nie jeździłem, ale nie sądzę by ultegry nie dało się wymienić na coś lepszego ;)





Dodaj odpowiedź