Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Inflite Al Slx 6.0 Race - Rozmiar S Czy M


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 12 październik 2018 - 15:23

Proszę o poradę. Niosę się z zamiarem kupna przełaju - Canyon Inflite AL SLX

 

Nie wiem czy S czy M . Rower oprócz jazdy w terenie, będzie służył również jako commuter, dojazdy do pracy, po mieście w gorszą pogodę.

 

Moje wymiary:

 

Wzrost: 179cm

Insesam:  84cm

Torso Length: 63

Shoulder width: 44.5

Arm lenth: 64-65

 

Kalkulator PPS podpowiada rozmiar M . Jednak z tabelki wynika (jak zresztą przy większości rowerów że jestem pomiędzy S i M) .

inflite2.jpg

 

Na co dzień jeżdze szosą endurance (Cannondale Synapse) w rozmiarze 54 z mostkiem 110 .

 

Wykonałem porównanie Inflite S i M vs szosówka Cannondale. Wygląda to tak:

synapse.jpg

 

Co myślicie? Support Canyon również sugeruje M, zaznaczając że jest tam w standardzie krótszy mostek 90mm. Jednak jakoś budzie moją wątpliwość dość spory reach 'na papierze' i długość górnej rury dla tego rozmiaru. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 12 październik 2018 - 15:29

Jeśli jesteś miedzy rozmiarami,to -być może- geometria tego roweru nie jest dla Ciebie i warto byłoby dać sobie spokój z Canyonem.

#3 BackJauer

BackJauer
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 12 październik 2018 - 16:37

Jeśli jesteś miedzy rozmiarami,to -być może- geometria tego roweru nie jest dla Ciebie i warto byłoby dać sobie spokój z Canyonem.

 

Wybacz, ale to trochę bullshit, bo do każdego modelu roweru można się dopasować. Co by to było gdyby w pro tourze rowery sponsorów nie pasowały zawodnikom... :)

 

Zazwyczaj gdy jest się "między rozmiarami" lepiej wybrać ten mniejszy i moim zdaniem zdecydowanie S, bo Canyon w tym roku zmienił geometrię dla CXów i te rowery są dość "długie", górna rura ma prawie 55cm.

 

Zawsze mniejszy rower jest lepszy (bo łatwiej się do niego dofittować), a w szczególności w terenie - będzie zwinniejszy, łatwiej będzie manewrować itd.



#4 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 12 październik 2018 - 16:51

Bredzisz i tyle. Oczywiście, że nie "do kazdego modelu roweu można się dopasować".

Chyba, że jesteś z gumy. Wtedy tak.



#5 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 październik 2018 - 16:53

Ten przełaj ma bardo agresywną geometrię w stosunku do Twojej szosy.
Na M będziesz trochę bardziej wyciągnięty, może uda się to zniwelować krótszym mostkiem.
Za to na S pękną ci plecy, główka o 47mm niższa niż w obecnej szosie.

Moim zdaniem nie będzie to ani dobry commuter ani dobry przełaj.

#6 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 październik 2018 - 17:15

Prędzej M. To rower w teren, więc normalne że będzie krótszy mostek niż w szosie. Stack taki sam jak w szosie, więc nie będzie problemu z ustawieniem na wysokość. Zakładając tam mostek 90mm pozycja będzie bardzo podobna do Synapse. Pytanie czy będzie ci to pasować przy jeździe w terenie czy na co dzień po mieście.



#7 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 12 październik 2018 - 20:23

Mam niemal identyczne wymiary jak Ty i na pewno nie wziąłbym M, jest za długi.

Przełaj powinien być minimalnie krótszy i wyższy w stosunku do szosy.

S wygląda zdecydowanie sensowniej, ale jest to wyczynowa geometria i możesz się mocno zdziwić po przesiadce z Synapsa.



#8 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 12 październik 2018 - 22:11

Nie ułatwiacie :) Ja sam z kolei skłaniałem się jednak M.

 

Faktem jest, że S - ma dużo niższy stack i główkę ramy. Wymiary są mniejsze niż np. w Focus Mares w rozmiarze 54 z którym się jeszcze porównywałem (stack-Mares:560 vs inflite-S-stack:547). Przy S , jak kolega pisał wyżej obawiam się, że moje plecy tego nie wytrzymają. Tym bardziej, że preferuję jazdę w dolnym chwycie.

 

W M z kolei faktycznie jest spory Reach (393) który jest nawet większy niż w Maresie w rozmiarze 56  (381mm vs 393mm)...

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to rozmiar M z mostkiem 90mm . Co da reach na poziomie mojej obecnej szosy (nawet 5mm krótszy).

488 (Synapse) vs 483 (Inflite M).



#9 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 14 październik 2018 - 08:24

Nie znam się ale wypowiem się.Zawsze wydawało mi się,że na przełaju jest się bardziej "ściśniętym" niż na szosie.Dziwi mnie także ,że chcesz na takim rowerze bujać się po mieście.Może kup po prostu gravela?Zresztą rower zawsze możesz zwrócić jakby ci coś nie podeszło.





Dodaj odpowiedź