Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usb Ant+ Podłączenie


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 25 październik 2018 - 17:49

Witam,

 

Mam trenażer Elite Drivo i w zestawie był sticker USB ANT+. Podłączam go do komputera i niestety jest komunikat, że urządzenie nie działa poprawnie lub nie zostało rozpoznane. Szukałem jakiś sterowników, pobrałem coś tam, ale nadal nie działa. Ktoś miał tego typu problemy z ANT+ na usb? System Windows 10.

 

Edit: teraz jak wchodzę w panel sterowania to jest 'to urządzenie działa poprawnie" ale jak uruchamiam apkę elite to i tak nadal jest coś w stylu "USB ANT sticker not found" lub czasami "trainer ANT device not found"

 

Edit 2: Już raz się udało połączyć, ale tylko na chwilę. Teraz ponownie jest j.w. Generalnie wygląda to jakby komputer na przemian widział/nie widział stickera, a potem nawet jak komp widzi ok to sama apka ciągle zrywa połączenie/nie widzi stickera/nie widzi trenażera. 



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 październik 2018 - 18:33

Spróbuj zresetować komputer.

 

Albo.zresetować i włączyć ponownie z nadajnikiem włączonym do gniazda USB.

 

Albo usunąć urządzenie z systemu, uruchomić system bez niego, wyłączyć bez niego i uruchomić z nim. Zadziwiająco często pomaga.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 25 październik 2018 - 18:53

Czaaem pomaga zmiana gniazda usb na inne

#4 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 25 październik 2018 - 18:54

sprawdź w menadżerze urządzeń - zarządzanie energią dla USB.

Zobacz czy nie masz odhaczonej, opcji zezwalaj komputerowi na wyłączenie urządzenia.

Miałem podobny przypadek  z dyskiem.

 



#5 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 26 październik 2018 - 13:40

Dzięki za podpowiedzi. Większość z tych opcji wczoraj przerobiłem, finalnie udało się dojść do momentu (nie wiem co podziałało), że połączyłem trenażer ze Zwift i nawet udało się wejść w tryb jazdy. Tylko niestety coś nie jechałem ;P. Dzisiaj będę bawił się dalej, zobaczymy, czy dzisiaj będzie działało połączenie czy zabawa od nowa i czy uda się zacząć jechać.



#6 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 26 październik 2018 - 20:37

Kolejne 2h walki za mną - bez powodzenia. Wygląda to tak, że przez chwilę było jakby ok (pobrałem jakieś sterowniki z neta i je zainstalowałem), ale po chwili jednak zerwało połączenie ant+. Udało się je jeszcze kilka razy przywrócić, jednak nie na dłużej niż kilka sek... Usunąłem sterowniki tak by wszystko mieć od zera i niestety "system windows nie rozpoznaje urządzenia". 

 

Znalazłem folder ze sterownikami które wgrały mi się wraz z pobieraniem apki elite, ale nie mogę ich zainstalować bo 'nie znaleziono sterowników właściwych dla twojego systemu win 64". Wgrałem ponownie te pobrane z neta i niestety teraz też tam nie znajduje właściwych dla mojego systemu. Jak próbuję wgrać na siłę ręcznie to po sek pojawia się komunikat, że "system windows ustalił, że są już zainstalowane najlepsze sterowniki dla tego urządzenia".

 

Kompletnie głupieję. Może mógłby ktoś podrzucić sprawdzone sterowniki dla usb ant+ dla windows 10 64 bit? Kompletnie nie wiem o co chodzi.



#7 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 październik 2018 - 20:42

Pytanie jak daleko jest ten odbiornik od trenażera?



#8 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 26 październik 2018 - 21:31

Na tyle blisko że bliżej się nie bardzo da :P jakieś 2 metry max. Podejrzewam, że coś jest nie tak ze sterownikiem, teraz w ogóle się tak zrobiło, że nie mogę nawet wgrać tego sterownika co przez chwilę działał, bo system twierdzi że albo 'nie znaleziono odpowiedniego sterownika dla danej wersji systemu' albo (gdy próbuję go ręcznie wybrac), że 'jest już zainstalowany najlepszy sterownik'. Pomimo, że nie rozpoznaje urządzenia aktualnie (chodź zdarzało mu się już rozpoznawać, ale nie mogę już jakoś wrócić do tego stanu, zresztą i tak działało max kilka sekund).

#9 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 październik 2018 - 21:57

2 m to dużo. U mnie Elite zrywał połączenie jak dongle nie leżał tuż obok trenażera, jakieś góra 50cm. Sprawdzałeś czy inne urządzenia Ant+ łączą się z tym donglem (z bliskiej odległości)? Sprawdzałeś na innym komputerze/telefonie?

 

 


  • mareksabik lubi to

#10 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 26 październik 2018 - 22:04

Kurczę, jak mam postawić laptopa 50cm od trenażera tak, by widzieć jego ekran przed oczami :P? Nie sądziłem że aż taka mała odległość jest wymagana, będę musiał zainwestować w jakiś przedłużacz USB w takim razie + spróbować dojść do stanu z wczoraj, bo dzisiaj wygląda to tak, że Windows nie rozpoznaje urządzenia, ale nie chce zainstalować żadnych zewnętrznych sterowników do niego, bo twierdzi że ma najlepsze :P.

Próbowałem chwilę trenażer przez bluetooth z telefonem i działa cacy, dongla do innego laptopa nie próbowałem bo nie mam, tak samo nie mam żadnych innych urządzeń na ant+ (chodź pasek do pulsometru w drodze).

#11 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 27 październik 2018 - 10:32

Kolejna aktualizacja stanu: to raczej nie problem z zasięgiem. Udało mi się przywrócić kompa do stanu, w którym rozpoznaje dongla jako "ANT USB-m Stick" chociaż nie jest to stabilne - raz rozpoznaje, raz nie. Problem w tym, że nawet jak rozpoznaje to jak uruchamiam czy to Zwifta czy to apkę Elite to jest komunikat o braku włożonego odbiornika ANT+... Już kompletnie nie wiem o co chodzi. Jakieś pomysły?



#12 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 październik 2018 - 14:07

Jeśli na innym komputerze będzie tak samo to znaczy, że dongle jest uszkodzony.


  • mareksabik lubi to

#13 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 27 październik 2018 - 14:34

Na drugim kompie to samo. Na tym finalnie udało mi się połączyć tak, że 'jechałem' w zwifcie i widziałem moc i kadencję jaką generuję, ale niestety nie było przekazywania zmian o nachyleniu trasy do trenażera (brak różnic w oporze). Teraz (po jakiejś godzinie) ponownie problemy z naprzemiennym nierozpoznawaniem urządzenia. 

 

Czy kupno dowolnego, najtanszego usb ant+ pomoże?





Dodaj odpowiedź