Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening Z Nadciśnieniem Tętniczym


83 odpowiedzi w tym temacie

#61 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 23 styczeń 2019 - 09:24

No takiej ciepłej herbaty to ja nie pije 😋 w badaniu moczu był kwas askorbinowy.

Cyklo Ziutek też się zastanawiałem nad kręgosłupem. Mam skierowanie na RTG kręgosłupa i zobaczę co neurolog powie. Może da mi skierowanie na TK lub RM.

#62 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 23 styczeń 2019 - 09:32

Obniża to fakt, ale nie zbije Ci ciśnienia że 160 na 120. Jedynie delikatnie zejdzie.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

To raczej pewne, ale jak się ma 135 to profilaktynie może nie zaszkodzi. Jeżeli chodzi o wit. C to stosuję gdy mnie już bierze przeziębienie (katar). Kilka razy dziennie 1 łyżeczka na szklankę wody. Plus wapno musujące dla alergików (osobno). W moim przypadku jednodniowa kuracja wystarcza.

#63 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 23 styczeń 2019 - 10:53

Dostałem tabletki Axtil, mam brać 2.5mg na początek, jak po dwóch tygodniach nie będzie poprawy to zwiększyć dawkę do 5mg.

 

Robert74 też się nad tym zastanawiałem czy czasem nie mam nerwicy. Tylko czy przy nerwicy trzeba brać tabletki na nadciśnienie jak tak skacze?

Nerwica ma różne oblicza.Ja kilka razy w roku mam "ataki" nerwicy mimo że jestem ostoją spokoju.U mnie objawia się różnie,raz jest to ogólne osłabienie ,uczucie ciężkich nóg,brak chęci do wszystkiego.Ucisk w klatce piersiowej ,napięte mięśnie brzucha ,wrażenie że całą kondycję szlak trafił ,kłopoty ze snem ,uczucie nie pełnego oddechu Innym razem są to skoki ciśnienia max 150/100.Często budziłem się w nocy z uczuciem pulsowania w głowie i podenerwowaniem Od razu mierzyłem ciśnienie z reguły było to 140/90 ,ale jak chwilę siadłem i się uspokoiłem to wracało do normy .Oczywiście zaraz wizyta u kardiologa ,badania i zawsze wychodziło że wszystko jest ok .po paru takich incydentach dałem sobie spokój i wiem że to nerwica się znowu ujawniła ,staram się wtedy zwolnić tempo życia,wyciszyć,wyłączam telefon,nie oglądam tv - w pracy też nie przesadzam.Jadę na ryby :).Najważniejsze to zdać sobie sprawę że to nerwica a nie np choroba serca.Nie twierdzę że u Ciebie tak jest ale dużo na to wskazuje że może tak być .



#64 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 styczeń 2019 - 15:41

Ja nie o wrzątku, a o wysokiej temperaturze. 70 stopni i po witaminę. A ile to jest 70 stopni to radzę sprawdzić, bo nie jeden się zdziwi.

Nie przesadzajmy: https://pdfs.semanti...af75c2a949f.pdf

 

W 70 stopniach nawet po 90 minutach pozostaje 2/3 zawartości.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#65 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 23 styczeń 2019 - 15:48

Robert74 badań jeszcze trochę będę miał i jak wyjdzie, że wszystko ok chociaż raczej z kręgosłupem będzie cos nie tak. Siedząca praca, do tego się garbie. Jak mnie trafiło te wysokie ciśnienie to 2 dni wcześniej nosiłem samemu dość ciężkie kartony. Dzien przed skokiem, żona powiedziała mi ze źle wyglądam na twarzy, taki zmeczony.
To co opisujesz to można powiedzieć, że mam podobnie. Jak teraz się źle poczuję, to zaraz puls skacze jak dziki, nogi miękkie, zaraz brak sił, mierzę ciśnienie i wchodzi na 140-150/90.
Od jednej osoby uslyszałem, ze organizm człowieka jest w stanie w stresie podnieść ciśnienie do 160/90, wyżej to już tylko nadciśnienie podnosi. Do dam że był to doktor.
Jak na razie ja walczę ze sobą. Axtil od wtorku odstawiłem ale co ja to tam brałem 5 dni 2.5mg
Ciśnienie jest ok, nawet dzis po jezdzie na rowerze miałem 106/73 😊 ale wystarczyło że się przez chwilę źle poczułem i podskoczyło na 140/90 a to czuć bo w głowie zaraz źle się robi, czuć ból w potylicy i u mnie akurat mdłości i zaraz mnie goni do wc. I teraz jest jasny obraz tego co potrafi stres/lęk zrobić człowiekowi.

#66 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:54

Ja czasem jak zakładam ciśnieniomierz na rękę to czuję że mi się ciśnienie podnosi. Muszę chwilę odczekać, parę głębszych wdechow i mogę mierzyć :) najważniejsze nie dać się zwariować.

#67 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 23 styczeń 2019 - 22:14

Się cieszyłem że ok już będzie, a tu znów atak 172/90. Dwoma katoprilami to zbiłem. No chyba jednak trzeba Axtil brać ☹

#68 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 styczeń 2019 - 08:18

Kielicha przed i po i ci sie wyrowna ;)

#69 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2019 - 10:45

Trzeba podjąć działania alternatywne.

#70 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2019 - 12:10

U mnie po wypadku przez długi okres miałem wahania ciśnienia i wysokie tętno.Od kardiologa captopril ale przed tym sprawdzał mi się....ot zwykły ząbek czosnku, obniżał o jakieś 10-15 uderzeń
No ale znam też sytuację osoby gdzie wahania ciśnienia wynikało z anemii ,a ta z kolei po badaniu krwi ,z niedoborów żelaza.
Także najlepiej lekarz i badania bo 172 to jest bardzo wysoka wartość
Kardiolog robi UKG,EKG, zaś z kolei przy anemii i niedoborach żelaza przepisują leki z dawką o 7 razy większą niż ta w suplementach diety tzw "forte" .Także nic na własną rękę

#71 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 24 styczeń 2019 - 15:47

Dziś odebrałem wyniki i wygląda na to, że tylko z Lipidogramem jest coś nie tak, ale jutro postaram się dostać do lekarza i pogadać.

 

U mnie wygląda to tak:

Cholesterol całkowity - wynik 184.5      zakres 115-190 mg/dl

Cholesterol HDL -        wynik 59.1        zakres min 40 mg/dl

Cholesterol nie-HDL -  wynik 125.4     

Cholesterol LDL -        wynik 107.4

Trójglicerydy -              wynik 90



#72 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2019 - 16:48

 



#73 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 31 styczeń 2019 - 19:08

Dzisiaj mi założyli holtera ciśnieniowego 😊 Ciekawe jaki wynik wyjdzie.
Ogólnie trochę wziąłem się za swoje nerwy i stres oraz próbę ich opanowania. Postanowiłem na jakis czas dać odpocząć swojemu organizmowi.
Od kilku dni też stosuję Tai Chi (yt).

#74 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 20:53

21 wiek i takie gusła.

 

Co to są gusła? :D

Truj się lekami które nie leczą, nabijaj konto mafiom. Powodzenia!

Na takich ludziach farmacja trzepie miliardy.

 

Ost. mega ostre przeziębienie wyleczyłem bez żadnej tabletki czy innego syropu - o antybiotyku nie wspomnę.



#75 Rajtek

Rajtek
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 22:04

Gusła, to takie czary mary, magia, przesądy itp starodawne wierzenia niepoparte dowodami.
Przyjdzie kryska na matyska, a wtedy herbatą to choroby nie wypedzisz :))))

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka



#76 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 05 kwiecień 2019 - 08:54

Nerwica ma różne oblicza.Ja kilka razy w roku mam "ataki" nerwicy mimo że jestem ostoją spokoju.

 

Próbował Cię któryś lekarz zachęcić np do treningu autogennego Schultza albo Jacobsona?


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#77 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 06 kwiecień 2019 - 18:34

Jak już mnie dopadnie nerwica to walczę z nią sam,niestety lekarz (kardiolog)tylko stwierdza że te objawy to klasyczna nerwica i muszę się zrelaksować.Muszę poczytać o tych metodach relaksacyjnych .Dzięki.



#78 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 07 kwiecień 2019 - 09:45

Trochę mnie tu nie było, więc napiszę co w między czasie się działo :)

 

16 stycznia poleciałem do kardiologa żeby mi przepisał tabletki na skaczące ciśnienie, dostałem Axtil 2.5 mg na dzień.

Ciśnienie dalej skakało, pod koniec stycznia miałem badanie holterem ciśnieniowym. W miedzy czasie wylądowałem u psychiatry i zdiagnozował nerwicę lękową,

Dostałem tabletki na moje lęki.

Po badaniu dobowym ciśnienia wyszło że mam lekkie nadciśnienie i lekarz włączył drugi lek beta-bloker Nedal w dawce 2.5 mg na dzień. Po krótkim czasie zmniejszyłem dawkę do 1.25 mg na dzień.

Axtil odstawiłem po 3 tygodniach stosowania, beta bloker brałem jeszcze do końca lutego. Obecnie bez tabletek na nadciśnienie.

 

Miałem zwiększaną dawkę leku na lęki, przez pierwsze 3 dni po zmianie było super jakbym już nie miał choroby, brak bólu głowy, zawrotów, lęku itp. Po 3 dniach (powrót do pracy) wróciło to wszystko.

W lutym po miesięcznym chorobowym wróciłem do pracy. Początki były trudne, widziałem jak mój organizm reaguje na stres, podstawowe najprostsze zadania jakie robiłem w pracy wywoływały u mnie chęć siedzenia w toalecie, ale udawało mi się to wyhamować mówiąc sobie że nic się nie dzieje, wszystko w porządku i mijało. Z czasem to minęło i nawet przy dużo bardziej stresujących sytuacjach potrafiłem się opanować.

Lek na lęki biorę już ponad 2 miesiące, można powiedzieć że pozwolił mi wrócić do życia. Najlepiej czuję się jak jest weekend, gorzej jak mam wrócić do pracy. Dziwne, że miejsce, które znam 12 lat wywołuje u mnie rano stres, pewnie przed tym że jakby mi się coś stało to mi nikt nie pomoże, ośmieszę się itp.

Na początku stosowania leku miałem skutki uboczne w postaci dużej senności, gdzie nie usiadłem lub nie stałem to potrafiłem zasnąć, po kilku dniach minęło.

 

Po odstawieniu leków na nadciśnienie jest ono w normie, a nawet jak się czegoś przestraszę to zazwyczaj jest 140-150/90, wyżej mi chyba nie skoczyło. Mierzone rano i wieczorem jest w przedziale 110-130/60-80. Puls też się unormował, jak brałem beta-bloker to potrafił spaść do 37/min ale czułem się dobrze, teraz i tak mam tak średnio spoczynkowe 40-50.

 

Czasem ciężko było mi się zmusić do tego żeby wsiąść na rower, ale tłumaczyłem sobie to dla mnie terapia i mi pomoże.

 

Jakie plusy tabletek od psychologa:

- wróciłem do życia

- wychodzę na dwór, spacery z dzieckiem i żoną, wycieczki rowerami, trening

- nie mam lęku po wejściu do sklepu (wcześniej pojawiały się miękkie nogi i chęć ucieczki).

- chodzę do pracy, chociaż czasem jest ciężko

 

Minusy:

- skutki uboczne (senność, problemy ze strony układu pokarmowego).

- mimo że lęki gdzieś się schowały to czasem się ujawniają ale to na chwilę i gasną.

 

Pewnie z czasem będę miał zwiększaną dawkę leku od psychiatry, bo jeszcze czuję w ciele takie napięcie. Jak wsiadam na rower i jadę w trasę to po kilku minutach to mija, czasem cały trening czuję się źle i myślę sobie że może mi się coś stać. Do przerobienia jest dużo SSRI.

 

Jeszcze chce się zapisać na terapię poznawczo behawioralną.

 

Z badań jakie miałem robione, to morfologia, wątrobowe, lipidobram, potas, sód (wszystko w normie), USG jamy brzusznej też ok, jedynie na wątrobie naczyniak (kontrola raz na rok), prześwietlenie klatki piersiowej ok, badanie u okulisty dno oka też ok 12-14, norma do 25 (od 2 tygodni noszę okulary :))

Mam do zrobienia rezonans głowy (będzie w maju), prześwietlenie kręgosłupa, gastroskopie i kolonoskopię (te dwa ostatnie badania chce zrobić z powodu obciążenia rodzinnego).

 

Z supli stosuję: Slow-Mag B6, PotazeK, Chela-Ferr Forte (ten stosuję jak nie biorę Slow-Mag B6).

 

Robert74 poczytaj sobie o technikach oddechowych, mi pomaga oddech przeponowy, czasem przed snem włączam sobie trening autogenny Schultza. Ewentualnie zapisz się na terapię.

 

Dzięki też tobo za pomoc i rozmowę :)



#79 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 07 kwiecień 2019 - 11:27

Mnie znajomy lekarz zszokował tym, że do niego ludzie młodzi z nadciśnieniem zgłaszają się dzielnicami. Jak już się zgłaszają to masowo i niby zdrowi, wyniki w normie a ciśnienie kosmiczne. Trochę to dziwne i zaczął pytać na wstępie, skąd są.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#80 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 07 kwiecień 2019 - 12:47

Z Sosnowca?



Dodaj odpowiedź