Niedawno zastanawiałem się nad przeprowadzeniem lewatywy. Kilku moich znajomych (w tym jeden kolarz) wypróbowało na sobie tę metodę oczyszczania organizmu z pozytywnymi skutkami. Subiektywne to zauważalne lepsze samopoczucie oraz trwały spadek masy ciała o 1-2kg. Laboratoryjnie udowodnione jest lepsze wchłanianie składników pokarmowych, bardziej efektywne przesuwanie treści pokarmowej itd. Czy ktoś z Was próbował tego sposobu? Jeśli tak, to czy robił to 1-razowo czy w cyklu? Chętnie dowiem się wszelkich informacji praktycznych
Lewatywa
#1
Gosc_Arek_*
Posted 05 November 2010 - 12:15
Niedawno zastanawiałem się nad przeprowadzeniem lewatywy. Kilku moich znajomych (w tym jeden kolarz) wypróbowało na sobie tę metodę oczyszczania organizmu z pozytywnymi skutkami. Subiektywne to zauważalne lepsze samopoczucie oraz trwały spadek masy ciała o 1-2kg. Laboratoryjnie udowodnione jest lepsze wchłanianie składników pokarmowych, bardziej efektywne przesuwanie treści pokarmowej itd. Czy ktoś z Was próbował tego sposobu? Jeśli tak, to czy robił to 1-razowo czy w cyklu? Chętnie dowiem się wszelkich informacji praktycznych
#4
Posted 05 November 2010 - 19:49
Sorki za mały ot, ja tak zupełnie od innej strony :mrgreen: ale ja np po sexie dzien przed treningiem już wole nie wsiadać na rowerek bo wiem że bede miał o wiele mniej sił, jak z tym u Was :mrgreen:
#7
Posted 05 November 2010 - 21:58
Jesli chodzi o seks to najlepiej sprawdza sie pozycja "od tylu" gdyz ta pozycja dobrze odciaza kregoslup, a oprocz tego kobiety ja lubia!
#8
Posted 05 November 2010 - 22:04
Za moich czasów we wojsku na wszystko przepisywali ... trampki :-(
"Tak, tak, regularne wypróżnienia świadczą o wzorowym stanie kiszek." :-D
(to swobodny cytat z wypowiedzi inspektora Raymonda Fowlera z serialu "Cienka niebieska linia" zagranego brawurowo przez Rowana Atkinsona)
#9
Posted 06 November 2010 - 00:21
www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna
"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."
#13
Gosc_Arek_*
Posted 06 November 2010 - 16:54
Po prostu wydawało mi się, że temat jest interesujący. Nie mam żadnych uprzedzeń w tym temacie, nie widzę powodów do oburzania się. Jeżeli ktoś nie ma ochoty się wypowiadać, to proszę nie negować i nie oceniać, gdyż niewiele wnosi to do dyskusji. Poniżej przytoczę kilka cytatów pomocnych w zrozumieniu istoty samego zabiegu:
"Lewatywa, w warunkach domowych, to najbardziej skuteczny zabieg higieny wewnętrznej. Oczyszcza jelito grube i krew z toksyn, oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu."
"Swoją historią sięga ponad 3500 lat, w ciągu których popularność jej przewrotnie się wahała. Po dziś dzień jednak, dzięki pozytywnym aspektom jej stosowania, nieprzerwanie zyskuje swoich zwolenników w Polsce i na świecie."
Nadal jestem zainteresowany odpowiedzą na pytanie, kto z użytkowników używał tego sposobu w celach wyżej wymienionych. Naprawdę nie interesują mnie wywody dotyczące poziomu śmieszności zabiegu. Swoją drogą, takie uwagi to tylko na polskich forach można spotkać.
#15
Posted 06 November 2010 - 23:09
Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750
#16
Posted 06 November 2010 - 23:28
Co do lewatywy to mimo wszystko nie wyobrażam sobie jak to sie robi i siebie podczas tej czynności również nie.
Mój kolega kiedyś mnie namawiał do praktykowania lewatywy i niesamowicie ją zachwalał.. Pamiętam że po tym fakcie wystraszyłem się go :roll:
#17
Posted 06 November 2010 - 23:44
Kolega Arek chyba szuka zastępczych metod na zadowolenie. Świat do odważnych dziś należy więc czemu nie, ale niech cie bóg broni nie opisuj tego tutaj!
uderz w stół, a nożyce...
Jak widać, niektórzy użytkownicy mimo dojrzałego wieku, mentalnie jeszcze nie skończyli podstawówki.
Arku, to czy taki zabieg ma sens powie Ci raczej lekarz proktolog, a jeśli Twoja dieta jest poprawna, a kolarstwo traktujesz dla przyjemności to nie sądzę by było Ci to potrzebne do szczęscia. Choć z drugiej strony taki "fomat" jelit na pewno wyjdzie z pożytkiem aniżeli miałby w jaki kolwiek sposób zaszkodzić. Cięzko mi się wypowiadać o poświęceniu jakie towarzyszy lewatywie, ale jeśli inni porównują to z zaspokojaniem potrzeb seksualnych to znaczy, że jest miłe niczym noc z długowłosą blondynką ;-)
#18
Posted 07 November 2010 - 10:21
crankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru



