Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merida Cyclocross 100 - Przełaj :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 19 styczeń 2019 - 17:38

Marzenia się spełniają, od dawna chciałem mieć rower przełajowy. W końcu się go doczekałem :)

Rower skromy, aczkolwiek bardzo ładny, ma służyć na zimę na asfalt i czasem jakieś wypady do lasu.

 

 

Specyfikacja techniczna

Rozmiar koła 28" / 700C
Materiał ramy Aluminium
Rama ALU / CC Lite BC-D-Single BSA
Rozmiary ramy XL(59) [cm]
Widelec CC BC straight disc
Kolor OLIVE (GREEN)
Płeć Unisex
Amortyzacja Brak
Przełożenia 11
Mostek MERIDA Comp 31.8 -6
Kierownica Merida Expert Compact road 31.8
Przerzutka w piaście Nie
Przerzutka tył Sram Apex 1
Manetka tył Sram Apex
Rodzaj hamulca Tarczowy mechaniczny
Hamulce Promax Road PM mechanical disc
Mechanizm korbowy FSA Vero Pro 40T CK-C616T
Kaseta Sunrace CSMS8 11-42, 11s
Obręcze Merida comp 22 disc cross
Piasta przód Bearing Disc
Piasta tył Bearing Disc Cassette
Opona przód Maxxis All Terrane 33 zwijana
Opona tył Maxxis All Terrane 33 zwijana
Siodło Merida Sport
Sztyca podsiodłowa MERIDA road comp SB12 27.2
Waga 10,4
Rocznik 2018

 

 

b22433-u3210_orig.jpg?1547914782

 

userimages,20190119,267232,268573,orig.j



#2 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 19 styczeń 2019 - 17:39

Dzisiaj pierwsza jazda na tymże rowerku :)

 

http://kris91.bikest...z-pierwszy.html

 

:D



#3 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 18:09

Gratulacje. Rower do katowania, nie liczy się dopóki porządnie nie zostanie ubrudzony aż błoto będzie spadać z tylnych widełek 👍🏻

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#4 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:30

Marzenia się spełniają, od dawna chciałem mieć rower przełajowy. W końcu się go doczekałem :)

Mam tak samo! I też kupiłem w końcu na początku stycznia :) 

 

Będzie pogoda, to też coś cyknę, ale najpierw muszę kolano wyleczyć. Wczoraj trzecia jazda, wypadłem zza łuku i pod śniegiem lód, upadek na prawą stronę i kolano się nie zgina jak kiedyś :( na szczęście prawdopodobnie tylko obicie mocne, ale rentgen jutro rano to musi potwierdzić.



#5 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:44

Drewniane kładki i mostki podczas deszczu również są zabójcze. Dobrze ze była bariera na mostku bo bym wylądował w rzeczce 🤣

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#6 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2019 - 19:08

Jazda rowerem zimą na oponach bez kolców to igranie ze śmiercią. Do znudzenia będę to powtarzał. Tej zimy, gdy spadł pierwszy śnieg, wyjechałem góralem jeszcze na zwykłych oponach i to była męka. Niby po świeżym czy nawet ubitym śniegu nie jest źle, ale wystarczy jakaś plama lodu, koleina pod śniegiem czy tylko pochylenie drogi w bok (jazda trawersem) i od razu problemy, a przynajmniej utrata całej przyjemności z agresywnej jazdy.

Na kolcach każdy poślizg jest lepiej sygnalizowany (nawet słyszalny), jest więcej możliwości jakiejś korekty, a nawet gdy już musimy się ratować podpórką nogą, rower nie ucieka tak łatwo spod tyłka.

Oczywiście kolce swoje ważą, uprzykrzają nieco jazdę po suchym asfalcie i wymagają dostosowania techniki pokonywania zakrętów, ale ja już wolę to niż ciągły stres z powodu nagłej wywrotki.

 

Znów pewnie się powtórzę, ale dla mnie jazda zimą, po koleinach czy grząskim śniegu przełajówką z wąską kierownicą szosową to porażka. Już lepszy jakiś stary góral czy cross ze sztywnym widelcem i napędem nawet 3x7, ale na kolcach.



#7 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 styczeń 2019 - 20:55

Tak, kolcowane opony w zimę to zbawienie. Nawet w mieście (Warszawa) co jakiś czas się przydają, a ostatnią rzeczą o jakiej marzę to głupia kontuzja - choćby stłuczenie, które skutecznie może wyłączyć trening siłowy.

Czasem też podrzucam gdzieś młodego w foteliku, bez kolców bym się nie odważył.

Tyle że moje zimowe dystanse to typowo tak do 2km - praktycznie codziennie jak tylko nie leje deszcz :D

 

A rowerek bardzo fajny.



#8 IOO

IOO
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 15:44

A możesz coś powiedzieć o sztywności korby i dostępnych przełożeniach? 40 wydaje się trochę mało.