Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mavic Cosmic Elite


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 01 marzec 2019 - 15:02

Witam.

 

Czy istniały obręcze Cosmic Elite aluminiowe o wysokości stożka 30.5 mm i szerokości wewn 13.15mm, zewn 19mm?



#2 Rappid

Rappid
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skądireland

Napisano 02 marzec 2019 - 12:02

Istaniały w 2015.

http://www.mavic.com...vic_catalog.pdf

 



#3 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 03 marzec 2019 - 10:36

Rappid, dzięki za podesłanie katalogu Mavica - wszystko jasne!

 

Mam dylemat. Daleko mi do prędkości pro, jestem w 100% amatorem kolarskim ale jeżeli coś kupuję lubię aby to było porządne.

 

Rozważam kupno pary kół. Zastanawiam się czym różnią się Mavic Cosmic Elite 2015 od Mavic Aksium 2018. Czy oba komplety mają tą samą piastę? Czy Cosmici są wyraźnie sztywniejsze od Aksium? Rożnica w wadze na korzyść cosmicow jest "tylko" 110g.



#4 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 05 marzec 2019 - 13:37

Są sztywne i wytrzymałe. Katowałem je na brukach. Piasty są te same, natomiast łożyska już nie muszą ( tego nie wiem nie rozbierałem Aksiumów). Nie patrz na wagę , a na to jak dane koła działają. Przede wszystkim  nawet na podjazdach można na Cosmic`ach nieźle przyspieszać. Powyżej 35 km/h robi się na prawde fajnie. Rozważałbym zakup tych kół z Ali, koszt porównując do tych z normalnych dystrybucji jest śmieszny.

Genralnie Cosmic Elite się nie zmieniły, tak jak kiedyś spotkasz je w standardzie  15 i 17 jeżeli chodzi o szerokosć wew. obręczy.


CykloOpole !!! :)


#5 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 06 marzec 2019 - 20:58

Niestety zakup na Ali jest tylko pozornie tani. Jeżeli do zakupu doliczysz jeszcze VAT i cło antydopingowe (49%) to dostaniesz zestaw tylko trochę tańszy ale bez gwarancji i prawdopodobnie z inna obręczą.

Które z tych kół katowales na bruku?

#6 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 23:08

Mavic Cosmic Elite z 2011 r pod szerszą oponę z obręczą 17mm wew, czyli dzisiejsze UST. Ale czemu miały by nie wytrzymać skoro Elity mają podstawowe 120kg obciążenia.

 

Niestety zakup na Ali jest tylko pozornie tani. Jeżeli do zakupu doliczysz jeszcze VAT i cło antydopingowe (49%) to dostaniesz zestaw tylko trochę tańszy ale bez gwarancji i prawdopodobnie z inna obręczą.

Czemu inną?

Nie bez powodu ruszyłem temat, przecież już dawno zamówiłem te koła i  mam  je od ok miesiąca. Koła są jako zapasowe w razie gdyby już wysłużone z 2011r wołały o serwis. Dostałem dokładnie to co zamówiłem, czyli klasyczne Elitki na obręczy 15-cie mm wyprodukowane po 2016r,  Czy kosztowało mnie to dodatkowe opłaty? Brałem to pod uwagę. IMO za ta kasę gra warta ryzyka.


CykloOpole !!! :)


#7 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 08 marzec 2019 - 13:22

Mavis Cosmic z ali: 

https://www.aliexpre....7d552e0eSNzk0x

 

Cena z najtańszą dostawą do Polski to 151,7$ - co daje po naliczeniu cła antydopingowego plus vat około 1108zł. Do tego należałoby doliczyć dwie opony (167zł/szt) + dwie dętki (chyba 20zł/szt) których nie dostaniesz od przyjaciół czyli wychodzi około 1482zł. Tak jak pisałem nie mam pojęcia czy obręcze są Mavica, bo przyjaciele lubią gmerać przy tym mają nieskończoną ilość naklejek, ponaddto nie znalazłem obręczy Mavica z szerokością wewn 13.15mm!

 

Reasumując za kwotę chińskich cosmików dostane  "polskie" Cosmiki (plus wysyłka) lub nawet tańsze w Niemczech z roku 2019 z szerokością 17mm. Nie wspomnę juz o tym że Cosmici z Europy mają gwarancję producenta, gwarancję sprzedawcy na dostawę produktu zgodnego z opisem i wiele innych rzeczy które ułatwiają zakup w UE.



#8 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 20:19

Cholera, aż tak nie kalkulowałem i chyba dobrze bo nigdy bym ich nie kupił. Zapłaciłem 570 pln ze wszystkim. Przyszły mi najnormalniejsze w świecie Cosmic`ki Elite na obręczy z szerokością wew 15mm.

 

Dodam tylko, że mam styczność z produktami tej firmy ( sam ma też zestaw z polskiej dystrybucji), kolega który sprzedaje Mavica, potwierdził, że to są te koła.

 

Kupowałem stąd:

 

https://pl.aliexpres....33f35c0f9vGUap

 

Te które podałeś są z 2011 te same co moje wcześniejsze zresztą z tym że jak wspomniałem mam z obręczą o szerokości wew 17mm. ( dzisiejsze UST)


CykloOpole !!! :)


#9 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 11 marzec 2019 - 09:30

W opisie kół z twojego linka który podałeś w poście powyżej jest napisane  "inner rim width 13.15mm ,rim hight 30.5mm".

Czy szerokość 13.15 mm jest pomyłką?

Jeżeli można zapytać, kiedy kupowałeś te koła i czy wysyłka była do Polski?



#10 Xwar

Xwar
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 12:45

Koła mavica były dość wąskie, zresztą kiedyś 13.15mm wewnątrz było niemalże standardem, tak więc podejrzewam, że nie ma tam pomyłki



#11 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 21:22

W opisie kół z twojego linka który podałeś w poście powyżej jest napisane  "inner rim width 13.15mm ,rim hight 30.5mm".

Czy szerokość 13.15 mm jest pomyłką?

Jeżeli można zapytać, kiedy kupowałeś te koła i czy wysyłka była do Polski?

Na to zwróciłem uwagę dopiero później jak już te koła miałem dawno w domu. Nie wiem, czy oni te opisy traktują na zasadzie kopiuj wklej, bo gdzie nie wejdziesz są identyczne, ale ja po prostu zmierzyłem średnice wew suwmiarką i mam tak jak w książce napisane 15 mm, czyli najzwyklejsze w świecie obecne Elite, wtedy Elite S.

Koła jak pisałem wyżej ( nie wiem, odnoszę wrażenie że ludzie  nie czytają w ogóle to co jest pisane) mam je od ok miecha. Przesyłka do Polski, bo czemu miało by być inaczej?


CykloOpole !!! :)


#12 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 12 marzec 2019 - 09:29

 Przesyłka do Polski, bo czemu miało by być inaczej?

Dlatego że nie płaciłeś żadnych podatków. Dziwne to, ponieważ większość osób opisujących kupowanie gotowych kół z ali musiało zapłacić cło + vat, jeżeli towar wysyłany był bezpośrednio do Polski.

Coś więcej na ten temat jest w tym poście:

https://www.forumrow...1820g-za-440zł/



#13 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 10:01

Swego czasu ( za poprzedniego rządu) w Zabrzu mocno trzepali, praktycznie każda przesyłka była oclona i opodatkowana. W tym roku wszystko co zamawiałem było bez niespodzianek, ale tak jak wspomniałęm przygotowałem się na to. Nie chcę Ci pisać, ze wiele osób z EU ( i kilka z Polski) zamawiało te koła i obyło się bez opłat, ryzyko jest zawsze i może trafić na Ciebie.


  • mutos lubi to

CykloOpole !!! :)


#14 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 12 marzec 2019 - 10:34

Też kilka rzeczy dla siebie sprowadzałem (UC w Przemyślu) ale nigdy kół. Dzięki za pomoc i sugestie. Pozdrawiam.



#15 P_iotrek

P_iotrek
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 09:25

Ja polecam te koła. Fajnie się toczą i są naprawdę sztywne.

https://wertykal.com...cing-4-C17/5018



#16 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 11:38

Mam FR 4.5 i zdecydowanie Mavic Cosmic Elite. Tak Fulcrumy są sztywne i pancerne tak jak Cosmic`ki, ale nie ma tego przyspieszenia na podjazdach i tego co dzieje się powyżej 35 km/h i dlatego w drugim rowerze zdjęte będa Fulcrumy na rzecz drugich Cosmiców.


CykloOpole !!! :)


#17 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 marzec 2019 - 15:56

A co sie dzieje na tych kolach powyzej tej predkosci?
Apropos obecnych Cosmicow, maja 17mm wew.

#18 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 22:02

Zaczynają działać.

Obecne mają 15 i 17mm wew.


CykloOpole !!! :)


#19 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 marzec 2019 - 22:51

CzylI jak, do tych 35 to sie nie kreca?
W ofercie Mavica nie ma tych kol z wew szerokoscia 15mm. Co za tym idzie, obecny model ma 17mm, a nie 15 ;)
A tak wogole po co ja cie odwoluje do Mavica?
Kupiles z Ali kola za 25-30% ceny prawdziwych Mavicow, ktore z Mavicami maja wspolna tylko podobnie wygladajaca naklejke, zakladajac ze nie kupiles czerwonej lub srebrnej wersji ;)

#20 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 15:08

Kręcą się, sprawa wygląda tak, że od pewnej prędkości widać pewne właściwości danej konstrukcji koła, czyli  w tej sytuacji od prędkości 35 km/h dokręcanie na prostej , czy nawet na podjeździe jest łatwiejsze.. Potocznie się mówi, że " koła działają "

 

W ofercie Mavica  z Cosmiców są zwykle Elity i UST

 

https://tech.mavic.c...2&macronu=21718

 

Zwykłe mają średnice wew 15mm

 

https://tech.mavic.c...lialenu=2&co=US

 

Tylko jest inna sprawa, że nikt obecnie ich nie sprowadza chyba, że na zamówienie, nie ma problemu mogę sobie takie ściągnąć przez kolegę który sprzedaje Mavica z  oficjalnej dystrybucji.

 

Odnośnie kół które kupiłem, to wiem co kupiłem, nie jestem idiotą by kupić podróbkę, akurat wygląda to tak, że mam inna parę kół Elitek z oficjalnej dystrybucji i nie dość że mam do czego porównać, to wiem gdzie szukać myków i wiem jak te koła się zachowują, oraz jak wygląda sprawa jeżeli chodzi o stan techniczny w jakim wychodzą do  punktu składającego rowery/klienta.

 

Pokazałem te kółka koledze jako ciekawostkę, bo to że są ok to było wiadome. Potwierdził, że koła wyprodukowane są po 2016r. Poniżej wrzucę kilka fotek porównawczych, aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości.:

 

mavic%20cosmic%20elite%20s.jpg

 

Łączenie identyczne jak w moich starszych Elitkach z 2011r,  SUP naprzeciwko zaworu

 

%C5%82%C4%85czenie.jpg

 

Piasty tył obydwu kół.

 

piasty%20ty%C5%82%20cosmic.jpg

 

 

cosmic%20piasta%20ty%C5%822.jpg

 

Bębenek M11, odkręcany imbus w ośkę i płaskie, albo nasadowe. To samo łożysko.

 

piasta%20b%C4%99benek%20m11.jpg

 

Piasty przód.

 

cosmic%20piasty%20prz%C3%B3d.jpg

 

cosmic%20piasta%20prz%C3%B3d.jpg


CykloOpole !!! :)




Dodaj odpowiedź