Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapięcia I Zamki

łańcuchy u-lock ulock zabezpieczenia zapięcie linka zamki

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 22 maj 2019 - 21:41

Szukałem ogólnego tematu, ale nie ma takiego. Przydałby się nawet dział w akcesoriach.

Nigdy nie posiadałem żadnego zapięcia zabezpieczającego rower, ale ostatnio postanowiłem używać roweru w miejscach, gdzie będę musiał go pozostawić nawet na parę godzin bez opieki.

Jakie rozwiązania polecacie?

Cena i waga nie gra roli.

Po pierwsze ma być bezpieczne, później można zająć się detalami.

Najlepiej coś, czego np. LockTube nie będzie w stanie w szybki sposób rozebrać!
Nie ukrywam, że przy okazji może to rozreklamować jego kanał, ale on jeszcze o tym nie wie.


Właśnie do niego piszę.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 maj 2019 - 04:42

Przez wszystkie lata w branży nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, aby złodziej rowerów rozbierał zamek. Kanał jest niewątpliwie ciekawy, ale problem - czysto akademicki, bo bez przełożenia na faktyczne działania złodziei. Zapięcia rowerowe po prostu się rozcina.

 

Co do zapięcia - tak naprawdę dowolny U-lock renomowanego producenta zrobi robotę. A jeżeli chcesz mieć więcej pewności, to zamiast jednego z najwyższej półki kupiłbym dwa ze średniej, bo ich rozcięcie zajmie więcej czasu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 maj 2019 - 09:38

Bywają takie które się jednak da bardzo prosto, a ja nie wątpię w umiejętności naszych złodziei.

https://www.youtube....h?v=7fypu42VnFE


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#4 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 maj 2019 - 19:13

Z budżetowych Onguard Brute, z droższych wyższe modele Kryptonite i Abus. Nożyce hydrauliczne wymiękły na tym Onguardzie na kanale Lockpicking Lawyer.

 



#5 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 maj 2019 - 19:16

Zamiast tego ustrojstwa to prościej będzie rozciąć stojak rowerowy do którego to przypięto :)

 

Widziałem też ciekawe rozwiązanie połączenia u-lock + linka.
Fajna rzecz jak chcemy zabezpieczyć coś więcej niż ramę i tylne koło.

 

 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#6 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 maj 2019 - 19:18

Nie zaszkodzi, ale to dalej linka, którą przetniesz byle nożycami.



#7 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 maj 2019 - 19:26

Dzięki @sirkozi już mam swój typ OnGuard Pitbull U-Lock z linką.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#8 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 maj 2019 - 19:30

Mam ten model. Na moje potrzeby starcza w zupełności. Względem Brute z linka wyżej ma mniejszą średnicę pałąka, a reszta wygląda identycznie. Przyczepić się mogę jedynie do wykonania (plastik na obudowie popękał, pewnie od niezbyt uważnego traktowania) i przede wszystkim tandetnego mocowania do roweru. Strasznie się telepie, a mocowanie do ramy ma już pęknięcie na całej długości i w każdej chwili może odpaść.



#9 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 maj 2019 - 19:50

Na miejsca na widoku wystarczy bo nikt mam nadzieje nie będzie robił przypału w miejscu publicznym i przychodził z 1,5m nożycami. Takimi z tego co widzę można niektóre rozpiąć.

 

https://youtu.be/sRMVkUw8TNY?t=299

 

https://youtu.be/j68hh01BKhc?t=571


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#10 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 maj 2019 - 05:40

Też mam Onguarda model chyba pitbull. Potwierdzam, że zapięcie z tych odstraszających samym wyglądem. Nie martwię się, że ktoś je przetnie bo łatwiej będzie przeciąć słup do którego mocuje rower lub stojak. Dla mnie wadą jest ciężar tego sprzętu, ale w tym przypadku im cięższy tym bezpieczniejszy jest rower.
Samo wykonanie oceniam pozytywnie, mój u lock był już parę razy zalany deszczem i żadnych problemow z otwieraniem czy dalszych użytkowaniem.

#11 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 maj 2019 - 22:03

Na miejsca na widoku wystarczy bo nikt mam nadzieje nie będzie robił przypału w miejscu publicznym i przychodził z 1,5m nożycami.



Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 maj 2019 - 05:03

I z całą pewnością obecność gościa z kamerą 10 metrów od miejsca kradzieży nie wpływa na wiarygodność materiału :D


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 AnnaMaria

AnnaMaria
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 28 październik 2019 - 11:25

Ktoś kto z piłą przychodzi kraść rower to dopiero musi być mocno na niego nastawiony. W normalnych warunkach wątpię by złodziej przyszedł z profesjonalnym sprzętem i próbował ukraść rower. No chyba, że ktoś zostawi rower pod sklepem i go nie przypnie nawet słabą linką to wówczas czemu nie, pewnie jakiś pijak się znajdzie i pożyczy sobie. Ale lepiej dmuchać na zimne i trochę się przygotować na wypadek kradzieży.Tak jak piszą w tym artykule najpierw to pomyślmy, gdzie zostawiamy rower nim z niego zejdziemy ;p

 


Użytkownik Prozor edytował ten post 28 październik 2019 - 14:01
Usunięto link do artykułu - kryptoreklama.




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łańcuchy, u-lock, ulock, zabezpieczenia, zapięcie, linka, zamki