Skocz do zawartości


Zdjęcie

Scott Addict 10 Disc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 czerwiec 2019 - 13:26

Mój nowy rowerek.

Carbon hmf-cokolwiek to znaczy...

Pełna ultegra r-8000.

Kasetę ze 105 11-32 wymienili mi w sklepie na ultegrę 11-28. Tylko łańcuch został z ori specyfikacji, ale jak trochę pojeździ, założę nowy dura ace.

Opony Schwalbe 32 mm. leżą w piwnicy, a założyłem 28 conti ultra sport. Faktyczna szerokość na tych obręczach wychodzi 30 mm.

Bardzo przyjemny rower, wygodny. Rama fajnie tłumi drgania, w porównaniu do mojego wcześniejszego alu Gianta Defy. I od razu owijkę nakręciłem podwójnie, bo Scott daje bardzo cienką, a do tego jakieś dziwnie cienkie kierownice mają, a ja lubię bardziej mięsiste.

Nakręciłem nim już prawie 2000 km. i jestem bardzo zadowolony. Zdecydowanie trafiony wybór.

Załączone miniatury

  • 20190609-151407.jpg


#2 Mateusz86

Mateusz86
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądPolice, Szczecin

Napisano 02 lipiec 2019 - 14:33

Ja w swoim Skocie rownież wymieniłem te same podzespoły: kasetę na SRAM 11-28, a opony na Schwalbe One 25mm.

Co do owijki mam takie samo zdanie. Fajną ma ona fakturę (jak Lizard Skins albo Fizik), jednak dość słabo tłumi drgania. Ja pod owijkę podłożyłem żelowe podkładki, jednak wiele to nie pomogło. Dalej jest zbyt cienko. Do tego stopnia, że w trakcie jazdy drętwieją mi dłonie (co nie miało miejsca na starym rowerze gdzie miałem dwie owijki korkowe). Jaką owijkę założyłeś u siebie?

Co do komfortu jaki zapewnia ta rama miałem inne zdanie, jednak może to ja jestem jakiś dysfunkcyjny i nie czuję różnicy względem roweru z aluminiową ramą :)

#3 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2019 - 17:30

Co do komfortu jaki zapewnia ta rama miałem inne zdanie, jednak może to ja jestem jakiś dysfunkcyjny i nie czuję różnicy względem roweru z aluminiową ramą :)

 

Z tego co pamiętam, to poprzednio miałeś chyba aluminiowego Scotta Speedstera. Nie wiem z czego to wynika, ale akurat ten model, przewyższa komfortem wiele innych rowerów aluminiowych. Może właśnie dlatego, różnica w porównaniu z karbonem, jest tak mało wyczuwalna...



#4 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 lipiec 2019 - 23:41

Kiedyś, w starym rowerze, gdy go kupiłem, miałem wkładki żelowe. Nie przypadły mi do gustu. Wkurzały mnie, bo miałem wrażenie, że kierownica "pływa" mi w dłoniach. Od tamtego czasu, zawsze nawijam owijkę podwójnie. Lubię grubsze, bardziej mięsiste kiery. A owijki? Bardzo fajna jest Speca Roubaix. Fajna też jest San Marco corsa. Bardzo podobna do Roubaix, a o połowę tańsza. Teraz mam San Marco. A przy okazji, nie znoszę rękawiczek letnich, bez palców. Jak jest ciepło, zawsze jeżdżę bez. Może pokombinuj z ustawieniami kierownicy? Może dlatego dłonie Ci drętwieją?