Skocz do zawartości


Zdjęcie

Montaż Sterów W Ramie Trek Emonda


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 25 lipiec 2019 - 07:22

Witam,

 

Tak się zastanawiam, czy na tego typu widelcu montuje się jeszcze dodatkową bieżnie pod dolnym łożyskiem ? Z kształtu rury widelca wnikało by że nie ale wolę się zapytać.

 

86fa7da06a6ed6b5med.jpg



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2019 - 08:39

W przypadku ram z główką e2 i z łożyskiem 51mm nie ma dodatkowej bieżni. Łożysko osadzone jest bezpośrednio na widelcu.
Dolne łożysko nie ma żadnych dodatkowych uszczelnień, tanie nie jest, sugeruję wymienić fabryczny smar i zaglądać tam regularnie.

#3 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 25 lipiec 2019 - 10:42

OK, dzięki.



#4 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 27 lipiec 2019 - 14:00

Właśnie dziś, w trakcie11tego sezonu, rozebrałem, umyłem, nasmarowałem i ponownie złożyłem oba łożyska sterów (Madone 4.5, rocznik 2009, 87000 km przebiegu i jakieś 1mln m w pionie). 

Niestety ale mimo regularnego czyszczenia i smarowania zewnętrznej strony łożysk i misek w ramie, a także kontrolowania jakości skręcenia kierownicy (kasacja luzów czy "za ciasnego" skręcenia), w zeszłym roku zauważyłem, że miski są dość mocno wytarte po stronie lewej i prawej stronie względęm osi widelca. Problem narasta i rama coraz bardziej chybocze na boki podczas pedałowania. Przy okazji niemiłe chrzęszczenie, trudne do zniesienia po paru h jazdy... Kiedyś myślałem, że za to chybotanie odpowiada spadek sztywności ramy w okolicy węzła suportu, teraz okazuje się, że główna część tych luzów powstaje w wyrobionych sterach.

Dbajcie o stery ! ;)


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#5 goa2004

goa2004
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 14 wrzesień 2022 - 18:59

Jakie stery dolne i górne do emonda slr 7 disc 2019 rok? Wytarło się i nie mogę odczytać.



Dodaj odpowiedź