Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sensa Giulia G2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 07 wrzesień 2019 - 09:12

Witam. Kilka dni temu udało mi się kupić taką oto zabawkę. Po przejsciu z wiekowej Bianchi na manetkach w ramie jestem zachwycony. 

Hamulce i korba co prawda zajmują pierwsze miejsce w kolejce do wymiany, ale z reszty jestem więcej niż zadowolony. Nowa Ultegra oraz 105 na kasecie. 

Bardzo przyjemny w jeździe. Porównując do poprzedniej stali to przyśpieszenie jest fenomenalne.

Przy moim wzroście 179cm zdecydowałem się na rozmiar 55.

Wpadły hamulce Ultegra oraz karbonowe siodło z Ali. Jest też kilka gadżetów typu Garmin 130 i Bontager Ion.

Aktualna waga gotowego do jazdy 7,9kg.

 

page0.jpg

 

 

 


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#2 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 07 wrzesień 2019 - 10:41

Co co niby takiego złego w tej korbie? Jedyna różnica do ultegry to pewnie ~80g.



#3 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 07 wrzesień 2019 - 11:33

Korba to raczej temat na zmianę z 50-34 na 52-36 jak się rozkręcę. Chociaż póki co płynne stopniowanie na kasecie 12-25 przy kompakcie bardzo mi pasuje. 


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#4 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 05 styczeń 2020 - 15:36

Nowa owijka trafiła na kierownicę. Fabric Hex Duo. Bardzo łatwa się ją nawija, jest całkiem elastyczna. Stara owijka... cóż... Jeżeli ktoś również ma Sensę polecam oryginalną usunąć jak najszybciej. Klej z nitkami zostaje na kierownicy. Trzeba po demontażu spędzić trochę czasu, żeby to wyczyścić. 

 

IGP8456.jpg

 

 

IGP8479.jpg

 


  • Marcin321, 4gotten i Bzyk lubią to

projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#5 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 16 styczeń 2021 - 15:11

Wpadła karbonowa kierownica. Kompaktowa jak ostatnio, ale ma wygodniejsze gięcie w dropie. Tłumi całkiem dobrze, w porównaniu do poprzedniego alumninium. Zdecydowałem się na węższą 40cm i jest bardzo dobrze w zasadzie w każdym chwycie.

Prowadzenie linek nie jest wewnętrzne,  kierownica ma jedynie rowek od dołu, ale dzięki temy wymiana była błyskawiczna. Mocowanie na licznik i lampkę w zestawie, chociaż uchwyt jest lekko przekoszony i delikatnie lampkę przesuwa w prawo. Kwestia drobnej korekty i będzie ok.

 

senasakokpit01.jpg


  • Marcin321 lubi to

projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 styczeń 2021 - 15:56

Moglbys zrobic takie normalne zdjecie calego roweru. Teraz malo co widac.

#7 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 16 styczeń 2021 - 17:16

Bez dekoracji w tle dopiero na wiosnę :)

 

 

 

IGP9413-copy.jpg


  • 1415chris i bonobo lubią to

projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#8 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2021 - 20:28

Ciekawa firma, podobnie ciekawe jest, czy faktycznie produkują te ramy w Holandii, czy to eksport z Chin tylko malowany w Europie i zaopatrywany w osprzęt. Tak czy owak, te rowery fajnie wyglądają, a i ceny w stosunku do konkurencji mają w miarę racjonalne. Gdybym dzisiaj potrzebował nową ramę lub cały rower, gruntownie bym się zastanawiał nad tym czy Sensa ma sens ;) - wygląda na to, że tak.

 

Jak możesz, podaj jak się sprawuje lakier na ramie i jakie tam jest gniazdo suportu.



#9 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 22:05

Nie wnikałem skąd faktycznie pochodzi rama i jakoś nie robi mi to dużej różnicy. Jest dobrze wykonana, a sam rower zebrał dobre recenzje, które sam też potwierdzam. 

Lakier jest matowy na całości. Czyszczenie nie sprawia problemu. Używam jakiegoś preparatu to karbonu i wszystko gra. Nie zauważyłem też odprysków, pomimo przejazdu kilka razy po "naprawianej" drodze. Nie ma się do czego przyczepić.

Suport PF86. 


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#10 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 23 styczeń 2021 - 20:31

Miałem identyczny rower jak ibanezz i wspominam go bardzo dobrze, nigdy mnie nie zawiódł. Ramy produkowane są u sąsiadów z dalekiego wschodu. Nie ma to jednak wpływu na jakość wykonania. Gratuluję roweru, zmiana kierownicy na duży +

#11 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2021 - 20:40

 Ramy produkowane są u sąsiadów z dalekiego wschodu. 

Znaczy się Chiny kontynentalne czy Tajwan? Wie ktoś może, czy sprzedają same ramy, czy tylko gotowe rowery?

 

Przytuliłby taką niebieską Gulię z lakierem w połysku 

 

http://rowerysensa.p...an-Metallic.jpg



#12 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 23 styczeń 2021 - 21:26

Chiny

#13 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 09:23

@MaRcIn30 dzięki.

@Bullet zawsze warto ich zapytać. Nigdy nie miałem problemu z uzyskaniem info od nich. Widziałem też sam frameset w sklepie Merlin, w takiej kolorystyce jak u mnie.

projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#14 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2021 - 10:43

Obecnie nie potrzebuję jeszcze nowej ramy, ale powoli się rozglądam za czymś nowym, tak że wolę poznać opinie użytkowników, rozeznać się co i jak na rynku.



#15 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 20 luty 2021 - 17:06

Kilka drobnych zmian, w tym karbonowa sztyca. Po pierwszych kilometrach pozytywnie, choć nie tak bardzo jak przy kierownicy.

 

page0.jpg


  • admsk i cauchy lubią to

projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#16 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 389 postów

Napisano 21 luty 2021 - 00:03

Sztyca karbon to IMHO jeden z ważniejszych modów które wpływają na komfort jazdy.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

#17 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 21 luty 2021 - 06:04

Tak. Jednak jej komfort zaczyna działać dopiero wtedy, kiedy jest znacznie wysunięta. ;)

#18 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 21 luty 2021 - 10:02

To na pewno. Zwłaszcza że u mnie jej przekrój to 31.6mm więc nie poprawia to sytuacji :) Wagowo natomiast sporo bo teraz 145g a poprzednio 275g.

projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#19 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 21 luty 2021 - 10:28

Mnie się nie podoba ta kierownica. Jak kupiłem swój rower, to własnie była zamontowana taka sama - podróbka kokpitu canyona h11. Różni się jednak detalami wykończeniowymi, ale co najbardziej mnie irytowała, to moja gięła się jak plastelina. Dodatkowo miała jakiś dziwnie długi reach.

 

Moim zdaniem ze względów czysto estetycznych zastosowałbym tu zwykły mostek + kierkę. Tutaj wygląda to dziwnie w okolicach rury sterowej. Dodatkowo wariant z do połowy białą owijką też wyglądał fajnie ;)

 

Poza tym fajny rower udało Ci się zbudować, w stosunkowo niewielkich pieniądzach.



#20 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 21 luty 2021 - 12:35

Dzięki. Ta kierownica również ma dość długi zasięg co akurat mi pasuje. Sama główka ramy jest dość masywna i wg mnie dobrze razem się to komponuje. Tego o czym mówisz nie wykluczam, ale raczej pójdę w masywny mostek. Ten oryginalny był nieproporcjonalny to główki ramy. Co do samej kierownicy, to nie mam wrażenia szczególnej miękkości, ale doświadczenia dużego z kierownicami również 😁
Tymczasem jeździ się nim bardzo przyjemnie.

projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów