Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie Imbusy Imbusy?


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 04 październik 2019 - 01:24

moje stare klucze, jakieś no name, już nie nadają się do niczego.
Polećcie proszę jakieś sensowne imbusy.



#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 04 październik 2019 - 01:49

Mogę szczerze polecić markę Bondhus. Robią bardzo dobre zestawy. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 październik 2019 - 06:44

Potwierdzam, super jakosc. Pare lat temu przesiaflem sie na taki zestaw (8szt).

48840691767_9d7718a9fc_z.jpg

#4 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2019 - 09:16

Ile chcesz na to wydać?
Do bajka najlepszym zestawem jest taki który z jednej, krótszej strony ma koniec płaski a z drugiej końcówkę "kulową". Uchwyt "T". Np zestaw pedros lub park tool. Park toola używałem w prac więc "w obiegu" bardzo często i używany ze sporymi obciążeniami.
Wiha, bondhus, wera, pedros, unior.

#5 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 04 październik 2019 - 14:28

Nie chciałbym przesadnie wyżyłować się na imbusy, podchodzę do zagadnienia rozsądnie, użytek własny, ale też nie chcę by ich jakość była niska, więc wolę lekko dopłacić niż przesadnie obniżyć jakość kluczy. Te co miałem były zrobione z "plasteliny", wieki temu kupione i już są dość mocno wysłużone, szkoda mi katować nimi śruby :)

park tool robi dobre klucze ale dość kosztowne. W sumie ciekawie wyglądają bondhus, ale przyjrzę się wszystkim markom które wymieniłeś coś sensownego wybiorę :)



#6 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2019 - 14:54

Mój zestaw: imbusy od 1.5 do 8 mm, typ T czyli z plastikowym uchwytem. Dwustronne. Wszystkie z obustronnym końcem płaskim i drugi zestaw 4 i 5 mm taki sam ale z "kulką" na długim końcu. Zwykłe imbusy "L" czyli o krótkim ramieniu praktycznie uniemożliwiają dociągnięcie śrub trzymając za krótsze ramię.

#7 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 04 październik 2019 - 15:05

Tak raczej chcę uniknąć imbusów w kształcie L, niejednokrotnie miałem problem by odpowiednio dociągnąć śrubę bo nie ma wystarczającej powierzchni chwytu gdy potrzebujemy użyć dłuższego końca.

Dlatego raczej nastawiony jestem na wariant T.



#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 październik 2019 - 16:01

Te czerwone bondhusy sa kulkowe, tylko te najmniejsze rozmiary sa normalne.



#9 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 04 październik 2019 - 20:11

To wada czy zaleta ? :) Pytam gdyż kulkowych nigdy nie miałem.



#10 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 październik 2019 - 20:20

Zaleta i to duza, mozna krecic imbusem pod katem. Przydaje sie to gdy nie ma latwego dostepu do sruby.

#11 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2019 - 20:40

Kulka jest dobra w imbusach od 3mm, klucz taki jest jeszcze dość sztywny wzdłużne i kulkę można wykorzystać. Bardzo przydatne w przypadku 4 i 5 mm. Śruby z gniazdem 6 i 8mm są w rowerach współczesnych już rzadko.
Imbusy 1.5-2-2.5 mm są dość sprężyste i raczej przydaje się koniec płaski. W park toolach długi koniec pozbawiłem kulki.
Imbusy 3, 4 i 5 mm mam z uchwytem T w wersji z i bez kulki.

Nie wiem na ile to prawda ale podobno imbusy dla park toola robi wspomniany bondhus.
Zainwestuj najwięcej w klucze 4 i 5 mm bo są najbardziej używane. Pozostałe używa się mniej.

£5.27 31%OFF | ROCKBROS Bicycle Repair Tools Bike Triangle Spanner Bicycle Triangle Spoke Wrench Cycle Repair Tools 4MM 5MM 6MM Allen Key
https://s.click.alie....com/e/BtHwSXxK

Kupiłem też ten klucz, czasami chcę mieć trzy w kupie. Testuję jakość i na razie działa dobrze.


£0.33 5%OFF | New Arrival T Type Hex Key Allen Wrench Set With Handle Ball For Bike Car Tool Drop Shipping
https://s.click.alie....com/e/dh9JRhzm

To też eksperyment. Kupiłem bo z dwóch końców są płaskie, jako drugi zestaw. Na razie test wypada pomyślnie.

#12 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 04 październik 2019 - 21:04

Bondhus czarne z kulką, BO10999, super jakość, żebym wcześniej je kupił to bym oszczędził sobie męki z tanimi topexami. 

 

Ewentualnie taki z parktoola w kształcie T, 4 lub 5 bo najczęściej używany i bardzo praktyczny. Choć 3 też się pojawia, a ostatnio torx 25. 

 

 



#13 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2019 - 21:28

Torxy od Parka to poracha :) są beznadziejne.

#14 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 październik 2019 - 22:07

Kup sobie klucz dynamometryczny bo to ważne przy dokręcaniu śrub, zwłaszcza jak masz sporo karbonu albo lajtowane alu.

 

Normalnymi kluczami przykręcamy tak sobie , a na koniec tylko z pomiarem .

 

Aha, kulkowe końcówki najczęściej obrabiają śruby, nie dokrę camy nimi mocno.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#15 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 04 październik 2019 - 22:33

Mam klucz dynamometryczny. Potrzeba zakupu imbusów wyszła w momencie gdy coś mi zaczęło pykać w okolicach korby i teraz nie wiem czy to pressfit czy to śruby blatów.



#16 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2019 - 22:56

Może być też hak przerzutki.

#17 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 październik 2019 - 06:15

Torxy od Parka to poracha :) są beznadziejne.

Zgadzam się, Z kolei bardzo dobre doświadczenia mam z Uniorem.

 

W ogóle mam wrażenie, że jakość małych narzędzi u Parka poleciała na łeb na szyję. Duże, typowo serwisowe narzędzia nadal robią dobre, przynajmniej z tego co obserwuję i słyszę od serwisantów.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#18 M@jkel

M@jkel
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 05 październik 2019 - 06:29

Jak klucze mają być na użytek jedynie własny to ja bym nie przepłacał za markę tylko brał Tajwańskiego Bike Hand`a. Sam mam taki zestaw i nie mogę złego słowa powiedzieć, poza tym od co najmniej 3 lat w domu w garażu serwisuje prywatnie wszystkie rowery z okolicy plus te z dalsza z polecenie innych i nic się z nimi nie dzieję. Są mocne, dobrze utwardzone, przede wszystkim dobrze spasowane, nie rozbijają łebków śrub. Cena spoko bo jeden klucz w kształcie T w cenie od 14 do 20 zł w zależności od rozmiaru, szczerze POLECAM, do swojego rozkręcania roweru wystarczający produkt, co nie znaczy że nie możesz kupić UNIORA, pracuje na takich w robocie przy serwisie i są mega, klasa sama w sobie.



#19 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 05 październik 2019 - 15:05

Ja polecam Gedore. Mam taki zestaw (w niebieskim uchwycie - PH 42KL-88), długie z kulką. Zostały mi w spadku po ojcu, sam używam już kilkanaście lat i nie widać śladów zużycia. Niestety, zginęły mi 4-ka i 5-ka i zastąpiłem je krótkimi, kupionymi na sztuki kluczami Wurth (po kilka złotych - też niezłe, ale chromowana warstwa jakby nieco się łuszczy).

 

DSCF3108J_qsqhaxw.jpg

DSCF3116J_qsqhaxa.jpg

 

Dłuższy koniec klucza przydaje się np. przy obsłudze mostków na klin w rowerach holenderskich (te z regulacją na wajchę), albo w niektórych lekkich mostkach cr-mo (np.Procraft), gdzie łeb śruby opiera się na półce schowanej głębiej w mostku. Tutaj jednak nie polecam używania końcówki z kulką, bo można obrobić gniazdo śruby (jak pisał SPIKE). Mam jeszcze 6-kę WURTH z prostą końcówką i tej wtedy używam.

Te śruby to zwykle 6-ka i jako przedłużka idealnie nadaje się oś z ze starego suportu na kwadrat.

 DSCF3119J_qsqhanp.jpg

 

Tu zestaw krótki bez kulki (ale z przydatnym czasem w rozkręcaniu kaset imbusem 1.5mm):

https://allegro.pl/o...ByABEgJZhPD_BwE

 

 



#20 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 06 październik 2019 - 20:44

Bondhus 10999 - moje najlepiej wydane 45 zł w życiu do domowego warsztatu


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT



Dodaj odpowiedź