Skocz do zawartości


Zdjęcie

[2020] Wspólne Zamówienie Ubrań Kolarskich


680 odpowiedzi w tym temacie

#321 laszlo20

laszlo20
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 22:07

Spodenki wychodzą tak samo a koszulka santini jest nieco ciaśniejsza

#322 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 listopad 2019 - 08:27

Jeśli się da, zrobiłbym w sklepie wszystkie opcje dostępne (ocieplane i osobno z kolorowym ściągaczem) - nawet z dopłatą albo dużo wyższą ceną. Akurat ja bym chciał kolorowy ściągacz i mogę dopłacić. [...]

 

Taki mam plan tylko że najlepiej by było gdyby to za kolorowy ściągacz trzeba było dopłacić a nie za czarny który wygrał w głosowaniu. 

 

Chyba Raso śledziło historię naszego zamówienia i głosowań na forum :D

 

Niewykluczone

 

Wrzucenie koloru na spodenki wychodzi taniej niż dać nieprzerobione? Interesujące.

 

Nie ma różnicy w cenie między kolorowym i czarnym pod warunkiem że będzie to standardowa taśma i że wszystkie zamówione spodenki będą miały taką samą. Żeby rozwiązać ten problem można zrobić tak że standardowo będzie taśma kolorowa, a za dopłatą szersza, czarna taśma ze spodenek premium. Ta ze spodenek premium zawsze jest czarna. 

 

Jak się ma rozmiarówka santini do Raso?

 

Ogólnie trzeba odjąć 1 rozmiar względem Santini. Np. L zamiast XL (ja tak mam)


  • pimpf lubi to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#323 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 12:04

Mam 193 cm wzrostu ważę 100 kg ale jestem bardzo szczupły w pasie i przeważnie mi koszulki latają, jaką rozmiarowkę Raso polecacie na spodenki i koszulkę?

#324 biker1981

biker1981
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 13:02

Mam 196cm wzrostu i 90kg, z ostatniego zamówienia z Raso miałem koszulka/spodenki XL i pasowało

#325 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 13:10

Uraz... a ta szersza taśma premium powoduje, że spodenki są dłuższe od standardowych ? ...Pewnie nie, ale czuję, że warto się upewnić...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

#326 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 09 listopad 2019 - 16:46

Zainteresowany kompletem (Koszulka + spodenki ), jeśli oczywiście można się dopisać .



#327 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 listopad 2019 - 16:48

Nie są dłuższe. Mniej materiału, więcej ściągacza. Wygląda to całkiem ok, zresztą można zobaczyć na stronie raso. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#328 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 12:12

Czy gdyby wybór padł na Raso, to czy byłaby możliwość rozbudowy zamówienia o spodenki jesień/wiosna (Raso robi, a na pewno robiło, bardzo fajne spodenki krótkie z ocieplanego materiału)?


Pewnie tak ale jeśli zamówimy 1-2 szt. to cena nie będzie zbyt atrakcyjna. Dowiem się bo w sumie dam bym takie kupił.



Myślę, że było by więcej chętnych, ale należałoby zrobić osobne zamówienie na ciuchy jesienno/zimowe, tak żeby nikomu z potencjalnych zainteresowanych nie umknęła taka możliwość.
I tak większość ludzi nie ma czasu na czytanie dyskusji poprzeplatanej "jeszcze ja. 1x spodenki; 1x koszulka" (pro tip: jest coś takiego jak prywatna wiadomość) i ich śledzenie tematu sprowadza się do dopisania się do listy i czekania na PW od uraza.

No i też projekt musiałby być uniwersalny, żeby nie wykruszyć części zainteresowanych, którzy to w przypadku mniejszego zamówienia – jakim na pewno będzie zamówienie na "zimówki" – są na wagę złota.
Uniwersalny = cały czarny. Niestety :(
Niestety, bo osobiście dodałbym jakiś pomarańcz POCa, albo chociaż czerwony żeby ci zimowi kierowcy do reszty nas nie rozjechali.
No i wiem, że brzydsze, ale albo stylówa, albo bezpieczeństwo.
  • beskidbike lubi to

#329 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 14:48

tak jeszcze mnie tknęło:
Chyba, że Raso przez wzgląd na rozmach zamówienia jak i stałego klienta w postaci uraza jest w stanie zrobić dobrą cenę na zimówki, nawet jeśli będzie ich niewiele, ale np. będą musiały być zamówione razem z tym zamówieniem.
Nie wiem jakie mają zasady.

Tak czy inaczej, jeśli będą robione jakieś zimówki, nawet w postaci krótkich spodenek, to warto by było walnąć sąsiedni temat, bo część osób mogła stwierdzić, że ma już sporo letnich kompletów, i mimo że są chętni na zimówki, to stwierdzili że tutaj batalia się rozgrywa o krótki komplet i bluzę, i tematu nie śledzą.



#330 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 listopad 2019 - 17:00

Ja to się powoli zastanawiam nad ograniczeniem ilości chętnych a nie zwiększeniem więc jak ktoś coś przegapi to nie będę płakał :P Taniej już i tak nie będzie a rozdzielenie i zapakowanie tylu kompletów to nie jest najprzyjemniejsze zajęcie na świecie. 


  • Jaca911 lubi to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#331 grzesek

grzesek
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 17:12

Ja to się powoli zastanawiam nad ograniczeniem ilości chętnych a nie zwiększeniem więc jak ktoś coś przegapi to nie będę płakał Taniej już i tak nie będzie a rozdzielenie i zapakowanie tylu kompletów to nie jest najprzyjemniejsze zajęcie na świecie.

To możesz mnie usunąć z listy

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

#332 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 18:20

Ja to się powoli zastanawiam nad ograniczeniem ilości chętnych a nie zwiększeniem więc jak ktoś coś przegapi to nie będę płakał :P Taniej już i tak nie będzie

Chodziło o "zimówki". Sam napisałeś o krótkich spodenkach ocieplanych:
"Pewnie tak ale jeśli zamówimy 1-2 szt. to cena nie będzie zbyt atrakcyjna."
 

a rozdzielenie i zapakowanie tylu kompletów to nie jest najprzyjemniejsze zajęcie na świecie.

Racja!
A nie myślałeś żeby to outsource'ować?

  • Chyba Raso ma taką opcję, za dopłatą.
  • Jak nie Raso, to wynająć kogoś do tego.
    Ochronę danych możemy olać. Z resztą do paczkomatu wystarczy podać jedynie email, nr tel nie trzeba poprawnego.

Chyba każdy poczuwający się forowicz dopłaci tę marną dyszkę-dwie, żebyś nie miał paru dni roboty z paczkami.



 



#333 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 10 listopad 2019 - 19:31

Ja myślę że w dobrym tonie byłoby żeby każdy dorzucił do przelewu na piwo koledze. 


  • SZYMSZEL, boozy i Gregory92 lubią to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#334 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 listopad 2019 - 23:04

Chyba bym się musiał przenieść na forum AA  :D


  • wierzba lubi to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#335 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 10 listopad 2019 - 23:27

Może bon na trunki do pobliskiego Auchan.
Święta się zbliżają :)

#336 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 15:50

Ja myślę że w dobrym tonie byłoby żeby każdy dorzucił do przelewu na piwo koledze. 

Byłoby. Tylko urazowi niezręcznie coś ogłaszać, nawet jeśli to my ustalimy i "przytkniemy nóż do gardła" żeby przekleił do pierwszego posta :), więc inicjatywa musi iść od nas. Lista osób jest w pierwszym poście.
Jak ustalenia będą w postaci paru postów zagrzebanych w dyskusji, to skończy się na dorzuceniu czegoś do przelewu przez raptem kilka osób.

@uraz z paczkami to jest robota na dzień jak jesteś szybkorękim Chińczykiem, a jak nie jesteś, to nawet na kilka dni.
Trzeba brać wolne z pracy, albo po godzinach działać.

Pomyśl obiektywnie czy nie wolałbyś żeby każdy dopłacili jakąś symboliczną kwotę i ktoś się tym zamiast Ciebie zajął. Raso chyba miało taką opcję rozsyłania dla zamówień zbiorowych, ale mogło mi się pomieszać.

Dla nas też lepiej, bo nam nie ciąży na sumieniu :)



#337 SZYMSZEL

SZYMSZEL
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 15:56

też tak uważam ze trzeba do ceny ciuchow doliczyć za pakowanie i wynająć świstaka do tego niech zawija  :)) tego już się zrobiło bardzo dużo....za 2-3 lata @Uraz będzie musiał wynając magazyn zewnętrzny 



#338 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 12 listopad 2019 - 16:39

też tak uważam ze trzeba do ceny ciuchow doliczyć za pakowanie i wynająć świstaka do tego niech zawija :))


Popieram, to i tak masę roboty z organizacją tych zakupów. Jeśli da się znaleźć (kupić) jakąś pomoc to trzeba to zrobić.

Pozdrawiam,
Jarek


Sent from my iPhone using Tapatalk

#339 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 listopad 2019 - 16:58

Nic się nie martwcie, dam radę. Zlecenie pakowania osobie trzeciej jest kłopotliwe z kilku powodów o których nie ma sensu pisać. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#340 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 445 postów
  • SkądMirków/Wroclaw

Napisano 12 listopad 2019 - 17:09

Chyba wszyscy się z tym zgadzamy.Musimy jeszcze ustalić kwotę zrzutki.



Dodaj odpowiedź