Skocz do zawartości


Zdjęcie

Intervals.icu


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Prozor

Prozor
 • Moderator
 • 6041 postów
 • SkądSulęcin

Napisano 04 listopad 2019 - 14:23

Już wspominałem (gdzieś tu..) o intervals.icu - na początku można było ten serwis określić jako dodatek do Strava potrafiący wykrywać interwały w aktywności. Aktualnie w dalszym ciągu jest powiązany ze Strava i dane treningowe są pobierane z tamtego serwisu (są to pewne ograniczenia - niestety, nie wszystko co jest rejestrowane jest dostępne w Strava), jednak obecnie serwis to o wiele więcej niż proste rozszerzenie Strava i prosta analiza interwałów. 

 

Widać znaczący wpływ https://www.fastfitness.tips/ - Alex ma swój wpływ na rozwój intervals.icu - zresztą każdy może zgłaszać swoje uwagi i wnioski rozwojowe dla autora serwisu. Obecnie przyjmowane są sugestie na rozwój strony Activity HR: na razie tylko słupki z ilością czasu w określonych strefach HR danej aktywności, ale jest informacja: This page is a bit empty! If you have any ideas for interesting HR related charts or metrics please mail me at [email protected].

 

Krótko co można znaleźć w interval.icu:

Menu nawigacji po lewej stronie zawierające:

 • Activities - dane aktywności z widokiem kalendarza (domyślnie) i listy. Z kalendarza mamy podsumowanie tygodniowe z ilością czasu i km, z podziałem na czas w danych strefach mocy, tygodniowego obciążenia treningowego i charakterystyką tygodniowego obciążenia: trening spolaryzowany, piramidalny, progowy, HIIT, baza, inny (na ogół równe obciążenie stref). Cenne, bo po kliknięciu na obszar podsumowania tygodniowego widzimy okienko z dokładnym podziałem na strefy treningowe, jak również określenie pod który system (?) treningowy można dopasować trening. Jeśli ćwiczymy systemem spolaryzowanym, a wychodzi trening bazowy, to znak, że należy dodać interwały w wyższych strefach mocy.  Kliknięcie w kalendarzu na daną aktywność rozwija podmenu z danymi z treningu - opiszę to później.
 • Fitness - to graficzne przedstawienie obciążenia treningowego. Bazuje na TSB i ma spore możliwości konfiguracyjne w przedstawieniu danych zwłaszcza okresów treningu.
 • Power - od góry filtry wyświetleń (okresy, model FTP itd.), poniżej wykres krzywej mocy, oszacowanie FTP i W' dla ostatnich 42 dni i całego sezonu (całkiem dokładnie, w teorii na podstawie nawet jednego maksymalnego wysiłku powyżej 60 sekund), po prawej tabelka z definiowanymi czasami i najlepszą mocą z 42 dni i sezonu. Pod spodem profil mocy 5s/60s/5min/20min dla 42 dni i całego sezonu. Można tu pobrać szczegółową krzywą mocy w pliku CSV.
 • Intervals - to była podstawa utworzenia serwisu, choć teraz chyba jest przyćmiona innymi funkcjami. Ale ciągle użyteczna, choć intuicyjność nie stoi na najwyższym poziomie. W skrócie - po ustawieniu np. 90 dni przesuwając myszą na osi poziomej wybieramy interesującą nas aktywność i jej interwały. Dlaczego interwały? Bo jeśli będzie 4x60s to z całego zakresu 90 dni wybrane będą tylko interwały 4x60s, interwały 1x60 będą pominięte. Jeśli wybierzemy tylko interwał 1x60s (tyle, że to nie interwały, a pojedynczy wysiłek), to objęte wykresem będą wszystkie od 1x60 do maksymalnej ilości zarejestrowanej. 
  Do czego wykorzystać? Pozostaje inwencja ćwiczącego ;) ale do np. porównania jak zmieniała się wydajność treningu przez te 3 miesiące ćwiczenia serii określonych interwałów. 
 • Settings - ustawienia. Sporo, ale jasno i czytelnie.
 • Chats - kącik pogaduch, ja nie używam ;)
 • Followers - właściwie teraz to Coaches & Followers - trenerzy mają większe uprawnienia (możliwość edycji danych), ci drudzy tylko możliwość wglądu w dane. Tu jest do uzyskania link do wysłania znajomym. Podobnie poprzez kliknięcie na nazwę/zdjęcie użytkownika (na lewo na samej górze)
 • About - właściwie warto zacząć od tego, opisuje w skrócie co zawiera serwis.
Jeszcze co można spodziewać się po wejściu w pojedynczą aktywność. Na początku istnienia serwisu właściwie niewiele - chodziło o możliwość oszacowania interwałów w pojedynczej aktywności bez konieczności oznaczania ich przyciskiem LAP. Ta funkcja działa dość dobrze, zwłaszcza jeśli pomiędzy interwałami są znaczące różnice mocy. Wykresów i pól do wyświetlania jest sporo, trzeba dopasować do siebie. Można użyć interwałów z LAP, można dodać interwał z oznaczenia "z ręki" czyli myszką, można zresetować do wartości domyślnych. No i dodać notatki.
 
Activity Power - tu są dane dotyczące mocy z danej aktywności. Typowa statystyka. U góry dane aktywności, wykryte lub ustawione interwały - kliknięcie odnosi do działu Intervals i wykresów porównawczych dla danego interwału, poniżej po lewej słupki podziału czasu w poszczególnych strefach mocy, po prawej słupki mocy w zakresach co 25W (właściwie 24W), na dole krzywa mocy z treningu i 42 dni (84) i sezonu, po prawej tabela najlepszych wyników, na dole ustawienia i można pobrać csv krzywej.
 
Activity HR - niedawno wprowadzona, po uzupełnieniu o dane HR przedstawione tu są dane tętna aktywności. Słupki 7 stref tętna, zakresy, czas i procenty (coś jak strefy mocy). Trochę pusto, ale autor prosi o sugestie ;)
 
Interval data - dane interwałów aktywności. W tabeli można wyświetlić wszystkie interwały (work/recovery) lub tylko aktywne albo odpoczynek, wybrać interesujące nas pola do wyświetlenia, pobrać CSV z pełnymi danymi interwałów, zsynchronizować ze Strava.

 • Arni lubi to
Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM Dołączona grafika Dołączona grafika
Grupa Forum na Garmin Connect

#2 shmoo

shmoo
 • Użytkownik
 • 1317 postów
 • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 listopad 2019 - 15:34

Do momentu aż Strava ich nie zablokuje. Lepiej gdyby działali niezależnie.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.pngDodaj odpowiedź