Skocz do zawartości


Zdjęcie

Intervals.icu


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Prozor

Prozor
 • Moderator
 • 6650 postów
 • SkądSulęcin

Napisano 04 listopad 2019 - 14:23

Już wspominałem (gdzieś tu..) o intervals.icu - na początku można było ten serwis określić jako dodatek do Strava potrafiący wykrywać interwały w aktywności. Aktualnie w dalszym ciągu jest powiązany ze Strava i dane treningowe są pobierane z tamtego serwisu (są to pewne ograniczenia - niestety, nie wszystko co jest rejestrowane jest dostępne w Strava), jednak obecnie serwis to o wiele więcej niż proste rozszerzenie Strava i prosta analiza interwałów. 

 

Widać znaczący wpływ https://www.fastfitness.tips/ - Alex ma swój wpływ na rozwój intervals.icu - zresztą każdy może zgłaszać swoje uwagi i wnioski rozwojowe dla autora serwisu. Obecnie przyjmowane są sugestie na rozwój strony Activity HR: na razie tylko słupki z ilością czasu w określonych strefach HR danej aktywności, ale jest informacja: This page is a bit empty! If you have any ideas for interesting HR related charts or metrics please mail me at [email protected].

 

Krótko co można znaleźć w interval.icu:

Menu nawigacji po lewej stronie zawierające:

 • Activities - dane aktywności z widokiem kalendarza (domyślnie) i listy. Z kalendarza mamy podsumowanie tygodniowe z ilością czasu i km, z podziałem na czas w danych strefach mocy, tygodniowego obciążenia treningowego i charakterystyką tygodniowego obciążenia: trening spolaryzowany, piramidalny, progowy, HIIT, baza, inny (na ogół równe obciążenie stref). Cenne, bo po kliknięciu na obszar podsumowania tygodniowego widzimy okienko z dokładnym podziałem na strefy treningowe, jak również określenie pod który system (?) treningowy można dopasować trening. Jeśli ćwiczymy systemem spolaryzowanym, a wychodzi trening bazowy, to znak, że należy dodać interwały w wyższych strefach mocy.  Kliknięcie w kalendarzu na daną aktywność rozwija podmenu z danymi z treningu - opiszę to później.
 • Fitness - to graficzne przedstawienie obciążenia treningowego. Bazuje na TSB i ma spore możliwości konfiguracyjne w przedstawieniu danych zwłaszcza okresów treningu.
 • Power - od góry filtry wyświetleń (okresy, model FTP itd.), poniżej wykres krzywej mocy, oszacowanie FTP i W' dla ostatnich 42 dni i całego sezonu (całkiem dokładnie, w teorii na podstawie nawet jednego maksymalnego wysiłku powyżej 60 sekund), po prawej tabelka z definiowanymi czasami i najlepszą mocą z 42 dni i sezonu. Pod spodem profil mocy 5s/60s/5min/20min dla 42 dni i całego sezonu. Można tu pobrać szczegółową krzywą mocy w pliku CSV.
 • Intervals - to była podstawa utworzenia serwisu, choć teraz chyba jest przyćmiona innymi funkcjami. Ale ciągle użyteczna, choć intuicyjność nie stoi na najwyższym poziomie. W skrócie - po ustawieniu np. 90 dni przesuwając myszą na osi poziomej wybieramy interesującą nas aktywność i jej interwały. Dlaczego interwały? Bo jeśli będzie 4x60s to z całego zakresu 90 dni wybrane będą tylko interwały 4x60s, interwały 1x60 będą pominięte. Jeśli wybierzemy tylko interwał 1x60s (tyle, że to nie interwały, a pojedynczy wysiłek), to objęte wykresem będą wszystkie od 1x60 do maksymalnej ilości zarejestrowanej. 
  Do czego wykorzystać? Pozostaje inwencja ćwiczącego ;) ale do np. porównania jak zmieniała się wydajność treningu przez te 3 miesiące ćwiczenia serii określonych interwałów. 
 • Settings - ustawienia. Sporo, ale jasno i czytelnie.
 • Chats - kącik pogaduch, ja nie używam ;)
 • Followers - właściwie teraz to Coaches & Followers - trenerzy mają większe uprawnienia (możliwość edycji danych), ci drudzy tylko możliwość wglądu w dane. Tu jest do uzyskania link do wysłania znajomym. Podobnie poprzez kliknięcie na nazwę/zdjęcie użytkownika (na lewo na samej górze)
 • About - właściwie warto zacząć od tego, opisuje w skrócie co zawiera serwis.
Jeszcze co można spodziewać się po wejściu w pojedynczą aktywność. Na początku istnienia serwisu właściwie niewiele - chodziło o możliwość oszacowania interwałów w pojedynczej aktywności bez konieczności oznaczania ich przyciskiem LAP. Ta funkcja działa dość dobrze, zwłaszcza jeśli pomiędzy interwałami są znaczące różnice mocy. Wykresów i pól do wyświetlania jest sporo, trzeba dopasować do siebie. Można użyć interwałów z LAP, można dodać interwał z oznaczenia "z ręki" czyli myszką, można zresetować do wartości domyślnych. No i dodać notatki.
 
Activity Power - tu są dane dotyczące mocy z danej aktywności. Typowa statystyka. U góry dane aktywności, wykryte lub ustawione interwały - kliknięcie odnosi do działu Intervals i wykresów porównawczych dla danego interwału, poniżej po lewej słupki podziału czasu w poszczególnych strefach mocy, po prawej słupki mocy w zakresach co 25W (właściwie 24W), na dole krzywa mocy z treningu i 42 dni (84) i sezonu, po prawej tabela najlepszych wyników, na dole ustawienia i można pobrać csv krzywej.
 
Activity HR - niedawno wprowadzona, po uzupełnieniu o dane HR przedstawione tu są dane tętna aktywności. Słupki 7 stref tętna, zakresy, czas i procenty (coś jak strefy mocy). Trochę pusto, ale autor prosi o sugestie ;)
 
Interval data - dane interwałów aktywności. W tabeli można wyświetlić wszystkie interwały (work/recovery) lub tylko aktywne albo odpoczynek, wybrać interesujące nas pola do wyświetlenia, pobrać CSV z pełnymi danymi interwałów, zsynchronizować ze Strava.

 • Arni lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2 shmoo

shmoo
 • Użytkownik
 • 1344 postów
 • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 listopad 2019 - 15:34

Do momentu aż Strava ich nie zablokuje. Lepiej gdyby działali niezależnie.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png

#3 Prozor

Prozor
 • Moderator
 • 6650 postów
 • SkądSulęcin

Napisano 28 listopad 2019 - 14:43

Ostatnia zmiana:
Intervals for heart rate only activities
Intervals.icu now supports intervals for activities with heart rate and no power. It doesn't detect them (yet!) so you need to use the lap button or add them manually.
 
Znaczy się: wsparcie dla interwałów aktywności bez pomiaru mocy, tylko z pomiarem tętna. Jeszcze bez automatycznego wykrywania, trzeba dodawać ręcznie, ale ważne, że można. 
92QgNDx6pC1wsj0ZF_74WCR6prBrdrolkT-E-v8l

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect
Dodaj odpowiedź