Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tarcze Shimano Z Hamulcami Sram


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kryjan

Kryjan
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 10:21

Przymierzam się do wymiany całego osprzętu w rowerze. Chciałbym wymienić na grupę elektryczną Sram Force. Piasty mam jednak pod CL, a że jestem maniakiem niskiej wagi roweru nie chciałbym stosować zbędnych adapterów. Sram ma jednak tarcze pod 6 śrub. Wiem, że same tarcze mogę bez problemu wymienić na jakieś Shimano i będą kompatybilne, tylko pytanie - czy nie będzie jakiś strat w jakości hamowania? Nie sądzę, ale wolę dopytać.



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 listopad 2019 - 14:34

SRAM ma tarcze pod Centerlock: SRAM Centerline X (2-piece) - tarcza hamulca (Centerlock)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Kryjan

Kryjan
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 09:32

Nie zauważyłem, bo we wszystkich gotowych groupsetach dają 6 śrub i się błędnie zasugerowałem.

Niemniej jednak ponawiam pytanie o kompatybilność tarcz shimano z grupą AXS. Niby nie widzę szans, by były niekompatybline, ale z drugiej strony przy szosowych tarczach sram piszą 'kompatybline z AXS' więc może czymś tam się muszą różnić??? 



#4 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 16:00

Racja, nie zauważyłem, bo we wszystkich gotowych groupsetach dają 6 śrub i się błędnie zasugerowałem.

Niemniej jednak ponawiam pytanie o kompatybilność tarcz shimano z grupą AXS. Niby nie widzę szans, by były niekompatybline, ale z drugiej strony przy szosowych tarczach sram piszą 'kompatybline z AXS' więc może czymś tam się muszą różnić???


Pasuje, mialem apexa z tarczami shimano i dzialalo to bez problemu, teraz mam Force axs i przez chwile mialem tarcze shimano, teraz wsadzilem Sram axs plywajace na 6 srub (mam adapter dt swiss pod centerlock)
  • Kryjan i vpablov lubią to

#5 Kryjan

Kryjan
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 09:08

Dzięki :) Wezmę zatem chyba tarcze shimano, są ładniejsze ;)





Dodaj odpowiedź