Skocz do zawartości


Zdjęcie

Malowanie Ram Rowerowych


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 11:50

Witam,

 

Zastanawiam się nad przemalowaniem mojej ramy rowerowej. Marzy mi się rama cała srebrna, metalic, by wyglądała trochę jak stalowa chromowana + do tego jakiś napis. Aktualnie mam całą czarną karbonową.

 

Zależy mi na dobrej robocie, żeby to wyglądało ładnie i żeby nie było nałożone lakieru nie wiadomo jak grubo - rama jest ultra lekka, więc szkoda dołożyć 200g lakieru ;)

Orientuje się ktoś jakie mogą być tego koszty, bo nie wiem czy jest sens się w to bawić. No i kto to zrobi dobrze?



#2 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 21 listopad 2019 - 14:15

Tu Daniel Chądzyński (Danielo), malował akcenty mistrza świata w swoim Pinarello:

https://www.facebook...fnKNIrzM4rIkUjE

 

Tak pomalowali mi karbonowy widelec, który był w zupełnie innych barwach:

https://scontent-waw...e62&oe=5E8A43E5

 

https://scontent-waw...66a&oe=5E5464D4



#3 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 22 listopad 2019 - 09:04

Jak to wygląda cenowo?

 

Ja myślę nad przemalowaniem całkowitym Meridy Reacto, bo w obecnym malowaniu przestaje mi się podobać =)



#4 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2019 - 10:26

Pomalowanie ramy i widelca jest łatwiejsze, niż dobieranie kolorów. Zwłaszcza koloru metalik (bez numeru lakieru), jak było w moim przypadku.

Trudno mi wypowiadać się o cenach, ponieważ robiłem to 2,5 roku temu. Ponadto nikt inny nie chciał podjąć się tej pracy, ze względu na jej pracochłonność, stosunkowo niski zysk i niewiadomy efekt końcowy. Dlatego też musiałem postawić sprawę nieco inaczej i nie kierować się kosztami. Zwłaszcza, że miałem już kupiony fabrycznie nowy widelec.

W moim przypadku wyglądało to tak, że bardziej ja zaproponowałem cenę, niż wykonawca usługi.



#5 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 22 listopad 2019 - 11:04

Ja swoje malowanie robiłem w warszawskim cyklonie https://szosa.org/to...ustom/?p=396064

Co ważne, przed nałożeniem nowego lakieru z ramy zdjęty został totalnie cały stary lakier - dzięki temu rower nie przybrał na wadze.
Dbałość o szczegóły, jakość wykonania - 10/10.

Projekt był mój, wzór (kratka) dosyć skomplikowany w realizacji - zapłaciłem 2000 PLN, z tego co wiem prostsze malowania są dużo tańsze.

Natomiast jeśli chodzi o kolor który chcesz - to jeśli rzeczywiście chodzi Ci o efekt chromu, a nie metallica (bo to zupełnie nie to samo), to dobranie takiego lakieru to nie będą tanie rzeczy - przerabiałem ten temat i mało kto w ogóle chce się tego podjąć. Ponoć dość problematyczna sprawa.

 



#6 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2019 - 11:05

Usunięcie starego lakieru jest oczywistością, podobnie było w moim przypadku.



#7 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 22 listopad 2019 - 11:07

Usunięcie starego lakieru jest oczywistością, podobnie było w moim przypadku.

i tu Cię zdziwię bo nie do końca. Kolega kupił Ridleya malowanego przez Dreamworkers (który na polskim rynku jest jednym z bardziej znanych) i jak się okazało położony przez nich lakier (kiepskiej jakości - zacieki na żółtym itd.) krył pod sobą również poprzednie malowanie ;)



#8 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2019 - 11:08

Twój rower rzeczywiście pomalowali bardzo ładnie.



#9 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 23 listopad 2019 - 10:11

Takie malowanie może wykonać każdy dobry lakiernik samochodowy. Problem jest w tym, że nikt takiej usługi nie chce się podjąć, a jeśli już to za kwotę, która może nieco szokować. Trudno się jednak dziwić, skoro lakiernik za prosty element typu błotnik bierze 500-700zł. Lakierowanie roweru to już inna bajka, zwłaszcza w kilku kolorach, a samo przygotowanie do lakierowania zajmie masę czasu.

Dlatego też lakiernik w rodzinie to prawdziwy skarb  :P



#10 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2019 - 11:01

Takie malowanie może wykonać każdy dobry lakiernik samochodowy.

 

Jeśli chodzi o malowanie ramy karbonowej, a przede wszystkim o usunięcie starego lakieru, to raczej bym się mocno zastanowił nad postawioną tezą...



#11 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 23 listopad 2019 - 11:16

Jeśli chodzi o malowanie ramy karbonowej, a przede wszystkim o usunięcie starego lakieru, to raczej bym się mocno zastanowił nad postawioną tezą...

Słowo-klucz to "dobry".

Mam w rodzinie lakiernika, którego uważam za mistrza w swoim fachu. Byłbyś pod wrażeniem tego, co  potrafi polakierować i jakości wykonania. Wymaga to jednak nie tylko umiejętności i doświadczenia, ale i współpracy z przedstawicielami producentów produktów lakierniczych.





Dodaj odpowiedź