Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Tcr Advanced Pro - Rozmiar


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawher

pawher
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądKrakow - Olkusz

Napisano 31 grudzień 2019 - 10:46

Hej, 
przymierzam sie z zamiarem kupna nowego Gianta TCR https://www.giant-bi...team-disc-2020.

Mam 180 cm wzrostu (rowne). 

z tabelek rozmiarowych wynika, ze pasuje na mnie zarowno rozmiar M i M/L (180 jest taka granica dla tych dwoch rozmiarow) 
z tym ze: 
M - reach 383 (mostek 100)
M/L - reach 398 (mostek 110)

 

jak widac jest dosc spora roznica pomiedzy tymi rozmiarami...

 

Pytanie do uzytkownikow Giantow TCR z podobnym wzrostem jak moj. Jaki rozmiar ramy macie? Jakies spostrzezenia miedzy M a M/L? czy kupno ramy w rozmiarze M i wymiana mostka ze 100 na 110 lub 120 mialaby sens? Bardzo prosze o cenne uwagi. 

Rower ma sluzyc do szybkich treningow, pobijania wlasnych segmentow na Stravie, lubie agresywna pozycje. 
 



#2 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 grudzień 2019 - 13:23

Reach podawany bez uwzględnienia długości mostka. 

 

Jesteś na styku rozmiarów. Ja brałbym M przy tym wzroście. Wolę mniejszą ramę i bardziej się na niej złożyć, ręce ugięte w łokciach, zamiast wyciągać się do przodu. Oczywista oczywistość - wiele zależy od budowy całego ciała, proporcji długości nóg do tułowia, długości rąk, etc.

 

Porównywałeś te wymiary ze swoim aktualnym rowerem?

 

A w ogóle to piękny rower :) bardzo mi się podoba, a ostatnio sam się rozglądam za czymś dla siebie. Cena i waga ekstra. Można wiedzieć, czy udało Ci się go znaleźć w jakiejś lepszej cenie niż ta nominalna? 



#3 pawher

pawher
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądKrakow - Olkusz

Napisano 31 grudzień 2019 - 13:52

Mam Canyona CF 7.0  z 2014 roku na zwklych Mavicach i 105 w rozmiarze 54 (M) 
Reach - 383
Stack - 560

Szukalem wlasnie czegos nowego, swiezego, na kolach carbonowych. Na tym Canyonie w sumie dobrze mi sie jezdzi, aczkolwiek czuje ze idealnie byloby dla mnie cos w okolicach Reach 390. Giant w rozmiarze M/L ma az 398 stad moje obawy. Sam lubie rowery mniejsze, bo mniej waza i sa 'zgrabniejsze'. 
Dlatego wymyslilem, ze moze rozmiar M tego Gianta i wymiana mostka na dluzszy zalatwioloby sprawe. 
Aczkolwiek w sklepie sugeruja mi od razu M/L (w oparciu o tabelki). 

Rower chce kupic u lokalnego dealera w Krakowie lub w Olkuszu (w obydwoch sklepach rabat 5% na start ale biorac jeszcze Garmina 830 ogarne 10% )

Reach podawany bez uwzględnienia długości mostka. 

 

Jesteś na styku rozmiarów. Ja brałbym M przy tym wzroście. Wolę mniejszą ramę i bardziej się na niej złożyć, ręce ugięte w łokciach, zamiast wyciągać się do przodu. Oczywista oczywistość - wiele zależy od budowy całego ciała, proporcji długości nóg do tułowia, długości rąk, etc.

 

Porównywałeś te wymiary ze swoim aktualnym rowerem?

 

A w ogóle to piękny rower :) bardzo mi się podoba, a ostatnio sam się rozglądam za czymś dla siebie. Cena i waga ekstra. Można wiedzieć, czy udało Ci się go znaleźć w jakiejś lepszej cenie niż ta nominalna? 

 



#4 luker

luker
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 31 grudzień 2019 - 17:57

Mam Tcr w rozmiarze M, wzrost 179cm noga 83cm,  mostek gianta 110 i z  najtańsza kierownica giant'a(szer 42). Nie pamiętam reach kierownicy ale większe wyciągniecie byłoby nieznośne. Moim zdaniem nie jesteś na styku rozmiarów, a rozmiar M jest dla ciebie. Jak długi masz mostek oraz reach keiry w obecnym rowerze?



#5 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 31 grudzień 2019 - 18:08

Hej. M zdecydowanie. Ja mam 184 i długość nogi z tego co pamiętam to 84,5 a rozmiar ramy to m/l. Wśród znajomych mam z 10+ osób z tcr'ami więc mam też podgląd na dobór rozmiarów itd. :)



#6 Marwi

Marwi
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 31 grudzień 2019 - 22:28

Mam 181 i mam m/l i taki bym Ci proponował.

#7 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 31 grudzień 2019 - 23:49

Ja mam 178 i myślę że przy 180 również powinien być rozmiar M. Co do roweru to fajny wybór ale nie rozumiem Gianta dlaczego linki przedniego hamulca nie puścił w środku widelca tylko na zewnątrz..żal

#8 SILESIAN

SILESIAN
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądRudy

Napisano 01 styczeń 2020 - 10:30

Witajcie , wbijam szpile :-)

Ja mam TCRa M/L 180cm wzrostu i 86cm długość nogi po wewnętrznej stronie.

Wg wszelkich prawideł ustawienia są poprawne , mostek 110mm/7stopni , tylko gdy trzymię kierownicę po prostym , kierownica zasłania mi przednią piastę , w każdym innym chwycie , klamki , dolny , kierownicę mam pod piastą ... 

Także jak widać , każdy jest inny a i dużo można nadrobić ustawieniem.

Do Siego Roku !!



#9 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 styczeń 2020 - 12:38

Ja mam 178 i myślę że przy 180 również powinien być rozmiar M. Co do roweru to fajny wybór ale nie rozumiem Gianta dlaczego linki przedniego hamulca nie puścił w środku widelca tylko na zewnątrz..żal

Gdzie to widzisz? Tragedia, że dają tylko jedno zdjęcie roweru.



#10 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 12:50

Gdzie to widzisz? Tragedia, że dają tylko jedno zdjęcie roweru.

Są zdjęcia w necie oraz filmiki z unboxingu i to doskonałe widać...Model 2019 srebny również miał tak samo...Myślałem że nowy 2020 będę już poprawiony a tu zonk

#11 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 01 styczeń 2020 - 12:57

A nie przeszkadza Wam duża asymetria tylnego trójkąta, oraz widelca w tym rowerze?

Jakoś inni producenci potrafią zmieścić przednią tarczę (nawet o średnicy 16 cm), bez tego defektu wizualnego widelca...



#12 pawher

pawher
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądKrakow - Olkusz

Napisano 01 styczeń 2020 - 17:01

A inny rower inna marka coś do 16 - 18k w podobnych parametrach (nie musi być na tarczach)

#13 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 01 styczeń 2020 - 17:13

Jak nie na tarczach, to za mniejsze pieniądze spokojnie można kupić porządny rower.



#14 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 17:19

A inny rower inna marka coś do 16 - 18k w podobnych parametrach (nie musi być na tarczach)

Tarmac SL6.



#15 pawher

pawher
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądKrakow - Olkusz

Napisano 26 marzec 2020 - 11:28

Kupilem w rozmiarze M/L jednak i wydaje mi sie, ze faktycznie M bylby za maly :)



#16 pawher

pawher
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądKrakow - Olkusz

Napisano 26 marzec 2020 - 11:28

Kupilem w rozmiarze M/L jednak i wydaje mi sie, ze faktycznie M bylby za maly :)





Dodaj odpowiedź