Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hiszpania - Andaluzja: 22 - 29 Luty


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 11:18

Cześć,

 

piszę to jako uczestnik wyjazdu. Jest jeszcze miejsce na wyjazd do Andaluzji w terminie 22 - 29 luty.

 

Dlatego też chciałem Was zachęcić do skorzystania z tej oferty. Wiele osób może znać chłopaków z MJProTour i wie jak fajna atmosfera panuje podczas wszystkich wyjazdów (a jeżeli nie to odsyłam do np: https://www.youtube....h?v=ayH6_CPYd5w ) oraz że są one dla osób o zróżnicowanym poziomie wytrenowania, zatem można mocno przygotować się do sezonu, ale jeżeli ktoś preferuje jazdę bez spiny i podziwianie widoków to wyjazd jest do tego idealny.

 

Szczegóły wyjazdu na stronie: https://www.mjprotour.com/andaluzja

 

Bilet lotniczy 400 zł, lecz da się wyhaczyć taniej smile.png

 

 

 



#2 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 12 styczeń 2020 - 10:20

Cena jakaś mega kusząca nie jest. Rozumiem, że zarabiacie na tym, tak?


Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#3 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 13:02

Jan to osoba nr 1 kanału dobrerowery.pl. Bardzo ciekawa osobowość i autor wielu interesujących filmów :)

#4 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 13:17

Cena jakaś mega kusząca nie jest. Rozumiem, że zarabiacie na tym, tak?

Cena jest jaka jest. Firma ma prawo zarabiać za dobrze wykonywaną robotę. Ja na niczym nie zarabiam.
Wolę zapłacić więcej, mieć wyjazd zorganizowany przez firmę która ma licencję turystyczną, ja mam pełne ubezpieczenie, a na miejscu wszystko jest dopięte na ostatni guzik - ja tylko jeżdżę i cieszę się kolarstwem w super atmosferze.

Jeżeli ktoś może sobie pozwolić na taki wydatek to się nie zawiedzie :)

Pzdr

#5 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 13:56

Serio ktoś myślał, że charytatywnie się takie wyjazdy robi? 🙄 W sklepie też chleb za darmo dajo?
I cena akurat nie odbiega od innych tego typu ofert.
  • muzycom lubi to

#6 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 styczeń 2020 - 14:11

Po kosztach to możesz się umówić z kumplami i:

- poszukać dobrego miejsca żeby dało się robić różnorodne trasy
- zaplanować trasy
- wynająć sensowny dom/apartament
- wynająć na miejscu samochód
- kupić bilety lotnicze
- dobrze znać język miejscowych bo jak np. padnie prąd w apartamencie to będzie to trzeba ogarnąć

Dużo taniej nie będzie, a roboty sporo i łatwo gdzieś popłynąć z finansami.
  • Bzyk lubi to

#7 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 12 styczeń 2020 - 15:57

Panowie, zadałem tylko pytanie czy to jest zarobkowy wyjazd czy nie ( jeśli nie to powiedziałbym, że bardzo drogo w takim razie). W tej cenie mam Kanary z wyżywieniem, które są dużo cieplejsze i przyjaźniejsze do jeżdżenia - oczywiście z biura podróży i ubezpieczenie też się znajdzie w cenie. A Marcin321 - akurat w powyższej ofercie nie ma biletów, więc trzeba doliczyć + bagaż oczywiście. Dlatego uważam, że to nie jest dobra oferta, a wręcz bardzo słaba. Całość wyjdzie ponad 4k z jedzeniem, a gwarancji pogody brak. Nie za bardzo rozumiem Wasze "spinanie" tyłków tylko :)


Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#8 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 17:43

Z biura podróży nie masz roweru np., a to koszt 20-25 EUR/dzień. Nie wiem jak tam jest z opieką trenera, ale w większości wyjazdów jest, a to też jest istotne. Ofert wyjazdowych pod kątem treningów nie można porównywać z wakacjami. 



#9 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 styczeń 2020 - 17:58

Ale masz za to przelot z bagażem rejestrowanym i jedzenie. Faktycznie, na Teneryfie i Gran Canarii ceny all inclusive zaczynają się od około 2,5k.



#10 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 18:05

Edit: Nic juz ;)



#11 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 18:07

Ale masz za to przelot z bagażem rejestrowanym i jedzenie. Faktycznie, na Teneryfie i Gran Canarii ceny all inclusive zaczynają się od około 2,5k.

 

No ja byłem na Kanarach i płaciłem jakoś 2,7k poza sezonem. Ale mówię, trudno takie wyjazdy odnosić do wyjazdów kolarskich w kwestii cen. 

 

W tej ofercie też nie masz roweru.
 

 

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w apartamentach hotelowych*** (7 nocy)

- transfery lotniskowe (Malaga- Manilva- Malaga)

- wynajem wysokiej klasy roweru szosowego (minimum Shimano 105, karbon)

- opiekę przewodników-pilotów

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

- pakiet zdjęć i/lub filmów z wyjazdu

 

 

 

Ja w marcu lecę na Cypr na tydzień. Cena trochę niższa, ale bez roweru. Za to z wyżywieniem HB i opieką trenera. A jak patrzę po innych takich wyjazdach, to i po 3-4k bez biletów za 7-10 dni trzeba zapłacić. 



#12 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 styczeń 2020 - 21:18

@garenge - przyznaję że oferty o której mowa nie analizował, możliwe że drogo. Jeżeli zależy nam na tanim wyjeździe to ja mam takie doświadczenia:

 

1. Jeżeli jest to kontynent (Hiszpania/Włochy/Chorwacja) to najtaniej wyjdzie wyjazd z grupą gdy transport rowerów będzie zrealizowany busem. Odpada koszt biletu lotniczego na rower (co często kosztuje tyle co regularny bilet). Co prawda wtedy musisz doliczyć bagaż rejestrowany bo nie upchniesz ciuchów do walizki z rowerem (zakładając że masz lekką walizkę na rower) ale to i tak wyjdzie taniej niż przesyłka roweru. Do tego odpada konieczność wypożyczenia auta na miejscu bo jak jedziesz z grupą to najczęściej jakiś transfer z lotniska jest ogarnięty. Jeżeli bus przywiózł rowery to na miejscu jest auto którym można zrobić też zakupy w markecie, a na takim zgrupowaniu je się naprawdę dużo i przy stołowaniu w knajpach można zbankrutować.

 

2. Jeżeli to wyspa turystyczna (np. Kanary), to najlepiej znaleźć ofertę z biura (mają niezłe układy z hotelami i sensowne ceny) i wypożyczyć rower na miejscu (oferta jest doskonała, jak zależy ci na pomiarze mocy to zawsze można skombinować na taki wyjazd pedały, od biedy korbę też przełożysz). Odpada koszt przewozu roweru samolotem, do tego na miejscu nie potrzebujesz auta, ew. jak chcesz coś zwiedzić to wystarczy małe i tanie auto. No chyba że lecisz na dłużej niż 7-10 dni to wtedy koszt transportu roweru zaczyna się kalkulować.

 

3. Gorzej jak wyspa jest mało turystyczna w okresie luty-marzec (np. Majorka), w tym okresie nie bardzo są tam loty z polski. Znajdziesz coś z Berlina ale to też komplikuje całość gdybyś chciał wozić rower. Na szczęście oferta wypożyczalni też jest tam ok, a i nocleg znajdziesz tanio. Pamiętam że za wielki dom w interiorze płaciliśmy w 10-tkę tyle że wyszło chyba po 400zł / tydzień. No bo kto by chciał to wynająć w lutym, a jeszcze do tego gdy do plaży jest z 50km. A basen świetnie służył do regeneracji, woda miała chyba z 10 stopni :D

 

Generalnie koszt zawsze znacząco podniesie konieczność transportu roweru samolotem (na to nie ma promocji tylko stała taryfa), a najczęściej musisz do tego doliczyć koszt wypożyczenia samochodu do którego ten rower/rowery wejdą. Z doświadczenia najlepsze było Berlingo, jedno starczało na 3 osobo-rowery. No ale ten samochód jest potrzebny tylko jako transfer na/z lotniska i żeby zrobić zakupy. Ew. jako sposób na dojazd w miejsca skąd warto ruszyć a normalnie być tam rowerem z bazy nie dojechał. A płacisz za cały wyjazd.

 

 

Co do trenera, to jak jesteś zielony w temacie treningu to na pewno warto. Dużo się nauczysz, czasu na rozmowę aż nadto. A jak już coś wiesz to brak trenera problematyczny nie jest. 



#13 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2020 - 22:48

Panowie, zadałem tylko pytanie czy to jest zarobkowy wyjazd czy nie ( jeśli nie to powiedziałbym, że bardzo drogo w takim razie). W tej cenie mam Kanary z wyżywieniem, które są dużo cieplejsze i przyjaźniejsze do jeżdżenia - oczywiście z biura podróży i ubezpieczenie też się znajdzie w cenie.

 

Ale nie będzie tam tej niepowtarzalnej atmosfery, którą tworzy Janek Piątkiewicz i Maciek Proficz. Wyjazd z nimi, zaliczyłbym do ekskluzywnych, a za luksus się płaci. :)



#14 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 12 styczeń 2020 - 23:27

Ale nie będzie tam tej niepowtarzalnej atmosfery, którą tworzy Janek Piątkiewicz i Maciek Proficz. Wyjazd z nimi, zaliczyłbym do ekskluzywnych, a za luksus się płaci. :)

 

Ok, ja Panów nie znam i generalnie to pewnie na każdym wyjeździe będzie pewnie fajnie w ciepłych krajach - przynajmniej mnie się zawsze podobało niezależnie od tego jaki luksus był. Zadałem po prostu pytanie o to czy to wyjazd pasjonatów i szukają kogoś do ekipy, czy bardziej zarobkowo. Nikomu nie bronię zarabiać, po prostu ciekawiło mnie to. Życzę udanego wyjazdu! : )

 

PS jak budżetowo to nas w 2017 Cypr wyszedł 780zł za nocleg, loty i bagaż 32 kg ( rowery) na tydzień. Apartament 2 pokoje ( po 2 osoby w apartamencie). Dodatkowo jakieś 200 euro wyżywienie i inne duperele. W dzisiejszych czasach chyba jednak już większość osób ma trenera albo chociaż jakiś plan z neta/książki i mniej więcej wie jak trenować :)


Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#15 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 27 luty 2020 - 18:29

W zeszłym roku w styczniu byłem w Calpe 14 dni. Koszty jakie poniosłem:

- 380zł apartament na 4 osoby (za 14 dni). Na Airbnb jest tego od groma i z minimum angielskiego wszystko załatwisz. Jak ktoś piszę, że potrzebna znajomość Hiszpańskiego bo prądu w apartamencie zabraknie....hehe masakra. To był jeden z tańszych apartamentów, jak chcesz widoczek na morze to z 2 razy tyle.

- 850zł bilet lotniczy Ryanair z rowerem

- 50zł transfer Alicante-Calpe-Alicante - jechaliśmy pociągiem(Tram Alicante) wzdłuż wybrzeża, piękne widoki i bilet 3-5 euro :)

 





Dodaj odpowiedź