Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buty Shimano Wide Rc 701


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 22:54

Witam.
Mam pytanie czy ktoś z Was używa czy może miał możliwość przymiarki butow shimano w wersji szerokiej czyli wide?
Chcę kupić model rc701 i mam dość szeroką stopę. Nie wiem tylko czy nie będą zaś za szerokie. Nie mam możliwości przymiarki i chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice między zwykłą wersją.
Obecne buty shimano SH-R107 mam standard i troszkę się rozbiły jednak często podczas jazdy łapie mnie drętwienie stopy.
Ma ktoś jakieś porównanie?
Z góry dzięki za pomoc

#2 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 styczeń 2020 - 00:38

Wersja wide jest naprawdę szeroka. Na mnie większość butów jest za wąska, a te które mierzyłem miały jeszcze luz i zacząłem się zastanawiać, czy jednak wersja zwykła nie byłaby lepsza. Niestety nie miałem możliwości porównania tego samego modelu. Mierzyłem Spyre ze sklepu Pearl Izumi, które są w dobrej cenie



#3 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 00:45

Kurczę żeby nie przedobrzyc.. Mierzylem jeszcze stopę na samej starej wkladce to jednak znacznie wychodzi poza obszar wkładki...
Szkoda że shimano nie podaje w cm na ile szersze są te buty lub dla jakiej szerokosci stopy bo przecież można to zmierzyć...

#4 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 10:47

Ja ostatnio kupiłem RC701 i właśnie to czego się najbardziej obawiałem to szerokości. Mam dość szeroką stopę też, szczególnie przy palcach i np. buty cywilne zawsze musze kupować szerokie, nawet zwykłe adidasy, o wejściu stopy do typowych butów do garnituru to moge zapomnieć, musiałbym kupić z 4 rozmiary większe. Te Shimano wziąłem zwykłe, nie wide i są okej. Imo dwa zapięcia BOA robią robotę i spokojnie można dopasować stopę mając przy tym dobre zapięcie, że stopa nie goni. Jedyne co to wziąłem sobie rozmiar większe niż noszę na co dzień (44 zamiast 43), ale to też głównie po to, żeby móc założyć grubszą skarpetę lub dwie.


  • Kolunio lubi to

Bielsko-Biała Cycling


#5 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 11:30

Mierzylem szerokosc stopy suwmiarką hehe i wyszło 105mm także w sumie nie wiem czy to dużo czy mało... wezme chyba też zwykłą wersję

#6 OpaQ

OpaQ
  • Użytkownik
  • 186 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 11 styczeń 2020 - 11:46

Z czystej ciekawości zmierzyłem swoją stopę, 10,7cm, a jeżdżę ładnych parę lat w normalnej wersji Shimano, i nie odczuwałem  dolegliwości.

 

Jak biorę samą wkładkę i stawiam na niej stopę to sporo wychodzi poza jej obrys, więc zawsze boki stopy będą się "zawijać" na bok buta, i po to są rzepy/boa, żeby to sobie wyregulować.

 

W sportowym obuwiu to chyba normalne.

 

Może Ci to pomoże w podjęciu decyzji.



#7 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 11:53

Mierzylem szerokosc stopy suwmiarką hehe i wyszło 105mm także w sumie nie wiem czy to dużo czy mało... wezme chyba też zwykłą wersję

114/115mm u mnie i mam zwykłą wersję.


Bielsko-Biała Cycling


#8 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 13:58

Ok dziękuję Panowie za pomoc. Zamówiłem zwykłą wersję. Okazuje się jednak że moja stopa nie jest tak szeroka jak myślałem
Pozdro

#9 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 styczeń 2020 - 12:26

A może warto pokombinować z właściwymi wkładkami? Drętwienie czasem pojawia się gdy niewłaściwie podparte śródstopie zapada się przy nacisku na pedały i powoduje złe ukrwienie. To prowadzi do drętwienia. Warto poszukać sklepu gdzie mają studio fittingu i spytać o dobranie wkładek przy zakupie nowych butów. Może to jest rozwiązanie Twojego problemu?


  • Kolunio lubi to



Dodaj odpowiedź