Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamera Na Piratów


41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 lipiec 2020 - 13:55

Dokładnie chodzi o wybudzanie ekranu i wyświetlanie obrazu z kamery na telefonie gdy coś się zbliża :)
Opcjonalnie gdyby ktoś chciał oszczędzać baterię to nagrywanie wyłącznie jak coś zbliża się z tyłu.

 

Szczerze to jakbyś wreszcie się zdecydował na przejście na nowszy model (raczej serię x30) Edge to miałbyś zdecydowanie większe możliwości - oprócz natywnego wyświetlania informacji o zbliżających się pojazdach na ekranie Edge mógłbyś dorzucić sterowanie kamerą z Edge. Niby można sterować kamerami (z ANT+ - czyli garminowskimi), ale wymaga to uruchomienia z widżetu. Raczej nie powinno być problemów ze zautomatyzowaniem uruchamiania kamery za pomocą IQC. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#22 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 23 lipiec 2020 - 14:09

Z tego nie. Oglądasz w aplikacji na telu.

 

https://www.youtube....h?v=OuJ_D_4DlIg

 

Masz jakiś test ;-) Na yt masz tego ogrom.

Jako zabezpieczenie nagrania pod względem procesowym jak najbardziej ale jako dokument z wycieczek na yt raczej średnio. Drgania jednak dość irytujące.


  • alterego lubi to

Facebuk i  YT  Strava


#23 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 23 lipiec 2020 - 14:31

Jako zabezpieczenie nagrania pod względem procesowym jak najbardziej ale jako dokument z wycieczek na yt raczej średnio. Drgania jednak dość irytujące.

 

No przecież to tylko po to jest.

 

Do dokumentowania wycieczek służy GoPro. A nie nagrywasz chyba 5 godzin ciągiem z wycieczki..


  • manfred lubi to

#24 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 lipiec 2020 - 17:53

Szczerze to jakbyś wreszcie się zdecydował na przejście na nowszy model (raczej serię x30) Edge to miałbyś zdecydowanie większe możliwości - oprócz natywnego wyświetlania informacji o zbliżających się pojazdach na ekranie Edge mógłbyś dorzucić sterowanie kamerą z Edge. Niby można sterować kamerami (z ANT+ - czyli garminowskimi), ale wymaga to uruchomienia z widżetu. Raczej nie powinno być problemów ze zautomatyzowaniem uruchamiania kamery za pomocą IQC. 

Wolę jednak androida. Zresztą Wahoo to już okrojony telefon z ze starym androidem ;) tyle że zamknięty.

Mam jeszcze mnóstwo innych pomysłów i garmin odpada. Nawet z powodów czysto programistycznych.
Nie widzę przyszłości dla tej platformy i nie chcę się w nią pakować. Brakuje wiele rzeczy które sprawiają że dla programisty ta platforma to żart.

Zresztą jak będę dzwonił z tego edge :P
Nie chce już wozić ze sobą codziennego telefonu. Są coraz większe!
W orange można wyrobić duplikat karty i wyłączać jeden, włączać drugi telefon.

Ewentualnie e-sim.

 

Co do kamery to już kilka typów mam.

Od najtańszej płytki prototypowej z kamerą, ble i wifi za 9$ po jakieś chińskie "go pro" za ponad 300zł

Będzie trochę zabawy a to lubię ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#25 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 lipiec 2020 - 18:32

Kombinuj, jak coś ciekawego ulepisz to daj znać, chętnie bym się z tym zapoznał. Najchętniej widziałbym małą kamerkę, czy właściwie aparat foto robiący zdjęcia w możliwie dużej rozdzielczości, o krótkim czasie naświetlania, robiący poklatkowo (np. 1 - 5 zdjęć na sekundę) zdjęcia w czasie  gdy radar zarejestruje zbliżanie się pojazdu. Czyli wymagania o wiele mniejsze, niż nagrywanie 4K 60klatek/s, czy nawet FHD 30k/sek, a efekt powinien być nawet lepszy.

 

A na marginesie - we wrześniu premiera nowej serii garminowskich zegarków, w tym FR 955 również w opcji LTE (esim). Być może (prawdopodobnie) nowa przyszłoroczna seria Edge będzie również występować w takiej opcji. Pewno za kupę cebulionów. No i czy da się z tego dzwonić? Wątpliwe, raczej będzie to służyć do transmisji danych bez pośrednictwa smartfonu.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#26 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipiec 2020 - 19:05

Ja też chętnie coś pomogę, poklatkowe zdjęcia wyzwalane radarem to świetny pomysł.

#27 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 24 lipiec 2020 - 07:08

No przecież to tylko po to jest.

 

Do dokumentowania wycieczek służy GoPro. A nie nagrywasz chyba 5 godzin ciągiem z wycieczki..

Czy masz może wiedzę czy tą kamerkę można szybko kupić w dobrych pieniądzach w Polsce. Dziś po usiłowaniu zabicie mnie na rondzie w Poroninie powiedziałem dość nagrywamy piratów :-)


Facebuk i  YT  Strava


#28 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 24 lipiec 2020 - 07:21

Czy masz może wiedzę czy tą kamerkę można szybko kupić w dobrych pieniądzach w Polsce. Dziś po usiłowaniu zabicie mnie na rondzie w Poroninie powiedziałem dość nagrywamy piratów :-)

 

W Polsce =/= dobre pieniądze.

 

Ciągnij z ali. Dostawa przeważnie 10-11 dni. Do przeżycia.


  • manfred lubi to

#29 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 lipiec 2020 - 10:42

Na Ali masz Runcam, Drift i Caddx, ale zabij mnie nie wiem czy mają nagrywanie jako 5min loop jak rejestratory.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#30 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 lipiec 2020 - 11:13

Apropo, ma ktoś drifta ghost x?
Pytania mam czy można się łączyć jako do Access Point i czy można się do niego łączyć z przeglądarki po ip, albo innych aplikacji niż producenta?

O ile protokoły Runcam i Caddx raczej będę umiał rozpykać to do Drifta jeszcze nie zaglądałem a może wiecie czy ma http, rtsp lub onvif.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#31 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 lipiec 2020 - 15:07

Sony chyba ogarnąłem. Gdyby ktoś miał coś od Sony HDR-AS15 w górę to niech da znać czy chciałby sprawdzić.

Na moim starym AS-15 można wyłączać/włączać podgląd na żywo i nagrywanie gdy coś się z tyłu zbliża.

Chciałbym jeszcze stan baterii wyciągnąć, ale nie wiem czy się uda.

Tyle że na razie będzie się trzeba wstrzymać bo dodawanie aplikacji do sklepu to masa niepotrzebnej roboty na którą nie mam teraz czasu.

 

 

Do rozwiązania pozostaje ruszanie spod świateł kiedy to radar nic nie wykryje, ale to można się podpiąć do innych czujników ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#32 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 24 lipiec 2020 - 16:50

Czemu Wam tak zależy na nagrywaniu z tyłu :-) Ja dziś przejechałem się Zakopane nowy Targ wte i wewte y wszystkie scenki wymuszania były z przodu.


Facebuk i  YT  Strava


#33 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 lipiec 2020 - 17:16

Ja raczej chcę wiedzieć co się dzieje za plecami a czego nie widzę. Nagrywanie to tylko dodatek.

Tam gdzie jest większy ruch jeżdżę ostrożniej i obserwuję drogę.
Liczę się z tym że ktoś się może zagapić.
Nawet auta zaparkowane omijam z daleka żeby nikt mi drzwi nie otworzył przed nosem.

 

Rower to nie samochód żeby można przejechać bezmyślnie np przez każde skrzyżowanie, nawet na zielonym.

To samo tyczy się motocyklistów.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#34 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 24 lipiec 2020 - 17:18

Jesli ktoś się zagapi to raczej nie masz szans na reakcję jak Ci wjedzie w tyle koło. No ale może się mylę.


Facebuk i  YT  Strava


#35 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 lipiec 2020 - 08:56

Na dzień dzisiejszy musiał bym zmienić kask na jakiś gładki aby przykleić uchwyt pod kamerkę. Ale jakoś nie ufam że to połączenie będzie trwałe.

Facebuk i  YT  Strava


#36 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 26 lipiec 2020 - 10:29

No dobra zamówiona jak przyjdzie i przetestuję postaram się coś napisać czy warta swoich pieniędzy.


Facebuk i  YT  Strava


#37 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 26 lipiec 2020 - 10:54

No dobra zamówiona jak przyjdzie i przetestuję postaram się coś napisać czy warta swoich pieniędzy.

Drift X czy coś innego? Zastanawiałem się nad opcją z 8h baterią, ale wyciągnąłem z szafy stare sony AS15.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#38 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 26 lipiec 2020 - 11:03

Drift XL z jedną baterią tą większą plus akcesoria na kask i kierownicę.


Facebuk i  YT  Strava


#39 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 26 lipiec 2020 - 11:11

Montowanie chyba na motocyklowe kaski.

Do innych raczej nie powinno się montować kamer, a w holandii zdaje się nawet jest zakaz ze względów bezpieczeńtwa.

Nie jestem za wprowadzaniem ograniczeń prawnych, ale warto wiedzieć że na kasku może to zadziałać jak młotek.
Przykład Schumachera, chociaż oficjalnie wątpliwy.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#40 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 26 lipiec 2020 - 12:54

Montować można, gdzie się tylko chce. Moja kamera to ode mnie zależy, gdzie ją zamontuję. Ja akurat montuję na kokpit kierownicy. Holandia mnie nie dotyczy, bo ja jeżdżę po Polsce a 95 % po Podhalu. Jak samochód się we mnie dpupi to akurat kamera będzie najmniejszym zmartwieniem. A miałem już kilkanaście sytuacji podbramkowych, dlatego wolę raz dmuchać na zimne a dwa rejestrować ciekawe miejsca i się nimi dzielić.

 


Facebuk i  YT  Strava




Dodaj odpowiedź