Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Ultimate Cf Sl 7.0 Czy Coś Innego?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Groszek6

Groszek6
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 luty 2020 - 09:06

Hej ,

Powoli przymierzam sie do zmiany roweru , obecnie posiadam Emodnę ARL4 i chciało by się zrobić jakieś zmiany w życiu :)
Przejrzałem juz chyba wszystkie rowery  i najbardziej podoba mi sie Canyon Ultimate CF SL 7.0 Disc  , nie ma co się okłamywać wygląd sie liczy :)

Celuję w 105 , na Di2 mnie nie stać jeszcze, tarcze raczej na pewno

Jedynie obawy jakie mam w przypadku Canyona:

1) Nie wiem jak tam jest z ewentualna wymiana mostka z kierownicą jesli nie wstrzelę sie w rozmiar, bo w treku zmieniałem i kierownicę i mostek na krótszy i węzszą  po bikefittingu.
2) jak zamontowac na takiej kierownicy areo wahoo ?  bo do garmina wiem ze canyon ma przystawki , ale co z wahoo ?

 

Drugim rowerem który mi się podoba do Emonda SL , tez na 105 , tu przemawia za tym ze można go kupić w lepszej cenie (używki np, canyona na naszych akucjach nie ma )
Z minusów to support , no i nie jest już tak ładny :)

 

Szkoda ze canyon w tej cenie nie posiada ultegry mechanicznej , no ale nie można miec wszystkiego :)

Jakieś jeszcze pomysły na rozwianie wątpliwosci ?

 

 



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 21 luty 2020 - 09:26

 

1) Nie wiem jak tam jest z ewentualna wymiana mostka z kierownicą jesli nie wstrzelę sie w rozmiar, bo w treku zmieniałem i kierownicę i mostek na krótszy i węzszą  po bikefittingu.

 

 

Kiedyś można było wymienić w/w elementy bodajże do miesiąca po zakupie, ale Canyon wycofał się z tej

możliwości uzasadniając to tym, że sporo elementów wracało do nich w takim stanie, że nadawały się tylko

do utylizacji.

Przez moment nie można było w ogóle dokonywać zmian,

Teraz można poprosić o wymianę przed wysyłką roweru. 



#3 steja

steja
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 21 luty 2020 - 11:22

Hej ,


2) jak zamontowac na takiej kierownicy areo wahoo ?  bo do garmina wiem ze canyon ma przystawki , ale co z wahoo ?


 

 

https://www.canyon.c...oad/165315.html

+

https://www.3athlete...3988006300.html

:) ;)



#4 Groszek6

Groszek6
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 luty 2020 - 12:21

Dzięki, czyli da się ogarnąć u Canona w prosty sposób licznik i kierownice ;) to już duży plus, a jakieś minusy widzicie ? :D

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#5 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 21 luty 2020 - 12:29

jakieś minusy widzicie ? :D

 

 

Np.taki, że gdy po czasie okaże się, że zintegrowana kierownica nie pasuje, zaczyna się problem.

Bo trzeba będzie kupować nową zintegrowaną kierownicę, albo nowy zestaw podkładek i pokrywkę sterów

oraz mostek - to wszystko w nietypowym wymiarze plus kierownicę.





Dodaj odpowiedź