Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rolowanie Bocznego Obszaru Miednicy Piłeczką - Jaki Rozmiar?


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 21 luty 2020 - 13:24

Tutaj pięknie pokazane o które rolowanie chodzi, czemu jest tak ważne dla kolarzy lub/i osób z siedzącą pracą, i że praktycznie nie da się go wykonać samym wałkiem:
https://youtu.be/W9LfjUfNZz4?t=320

Moje pytanie:
Jakiego rozmiaru piłeczki do tego używacie?
Na filmiku jest to Blackroll 8cm.
 
Mi natomiast bardziej w oko wpadła decathlońska Domyosa ze względnu na porządne wykonanie.
Czytałem opinie, że te o konstrukcji podobnej do Blackrolla (utwardzana pianka) lubią tracić jędrność po pewnym czasie użytkowania i są zupełnie do niczego.

Niestety Domyos to tylko 6.8cm średnicy i nie robią innych.

  • Ktoś wykonuje to ćwiczenie piłką mniejszą niż to 8cm i nie ma problemów?

Wiem, że taka piłeczka kosztuje grosze, ale chciałbym kupić coś porządnego na lata a nie nakręcać konsumpcjonizm.

Główną inwestycją jest i tak czas poświęcany na rolowanie, a nie te parę $ na piłeczkę (get the right tool for the job), więc:

  • Jeśli ktoś używa wibrującej (z silniczkiem w środku) i jest lepsza niż zwykła, to też rozważę.
  • Jeśli ktoś poleca coś innego, lepszego niż decathlońska i Blackroll, to niech napisze.


#2 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 luty 2020 - 11:30

Mam tą z Deca: https://www.decathlo...id_8389644.html

Wykonuję z nią takie ćwiczenie jak na filmie od 6:02 i bardzo dobrze "wnika" ;)



#3 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 11 marzec 2020 - 21:56

Miałem tego jeża z deca co pokazał beskidbike i po 2 latach wypustki zaczęły się odrywać. Poza tym jest miękka. Miałem jakieś chińczyki - porażka.

Wyżej wymienione rolowanie robie blackrollem 8 cm. Mam cały zestaw od blackrolla (bdb ceny bywają na amazonie niemieckim) i nie ma konkurencji pod względem jakości. Wada: czarny po jakimś czasie lubi złapać białawy nalot na krawędziach 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#4 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 10:16

Dzięki za opinie Panowie.

Tego jeża na pewno nie kupuję. Raz, że miękki, dziadowski (widziałem, macałem). Dwa, że nie lubię wypustek, szczególnie przy tak małej średnicy. Nawet w wałku (śr. 15cm) mi trochę przeszkadzają - rolowanie nie jest płynne. I to nawet jak się nie roluje dynamicznie, tylko działa bardziej statycznie, punktowo, tak jak tutaj pokazali.

Wziąłem wibrującą Aptonii z Deca pod wpływem impulsu jak po ciężkim treningu w mrozie zahaczyłem o Deca. Włączyłem, pobawiłem się i już byłem kupiony. Bardzo przyjemne.
Najlepszy stos jakości do ceny i jakość ogólnie. Konkurencją są jedynie jakieś na Ali za $25 - $30.

Jedyny minus, to płytko osadzony przycisk on/off, który bardzo łatwo wcisnąć przez nacisk ciała.
Nie wiem czy nie wezmę drugiej zwykłej, bo to mimowolne przełączanie jest okrótnie wkurzające. No ale wibracje fajne.

Próbowałem znaleźć jakiś risercz czy na pewno wibrująca jest lepsza, albo chociaż bezpieczna, czy może zrobię sobię krzywdę. Niestety nic nie znalazłem. Jedynie opinie jutuberów, ale to na ogół są "raszple z drutu, nieuki jeb*ne". Ale za to d*pcie w gruszkę. Pewnie od rolowania.
Zobaczymy. Jak za 2 lata będę w stanie podjechać na wózku do klawiatury, to tutaj napiszę.

Na pewno mniej boli, a nawet jest przyjemne, ale priorytetem jest dla mnie zdrowie a nie ból.

Co do Blackrolla, to czytałem że na ogół super, ale ta piłeczka to akurat odstępstwo od ich jakości i traci jędrność. Może to poprawili.
Z ciekawości - za ile kupiłeś zestaw i jaki ? Używany, czy nowy?
Niby Blackroll super i "get the right tool for the job", ale mam mentalną blokadę płacić tyle za kawałek utwardzanej pianki z Chin. Nie wiem…
Może chociaż wytrzymuje 3x dłużej niż zwykłe, tanie wałki z Allegro i się zakup robi bardziej sensowny ?



#5 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 12 marzec 2020 - 21:26

Miałem rolkę no name ze sklepu sportowego, duobale i piłki z Chin. Rolka w miarę ok jakości, ale tylko dlatego że rdzeń to plastikowa rura. Na te Chińczyki szkoda kasy - szmelc jakich mało. Jakość porównywalna do tego jeża z deca.  Miękkie i po kilkunastu użyciach robi się jajo. Nie wiem czy Blackrolla robią żółci bo pisze made by germany, ale to całkiem inna jakość. Odpowiednio twarde, nie odkształca się. Produkt na lata. 

 

Za zestaw https://www.amazon.d...0?ie=UTF8&psc=1  płaciłem dokładnie 40,75 euro. Wysyłka za free


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 09:46

Wiele firm outsource'uje i pisze: "Designed in Germany, Made in PRC".
Aczkolwiek w Blackrollu wydaje mi się, że płacisz głównie za R&D i know-how. Więc jak już to jest zrobione, to sama rolka to po prostu kawałek odlanej pianki, więc dużo roboty nie ma i całkiem śmiało nie opłaca się robienie tego w Chinach, wysyłanie, a jeszcze wcześniej szukanie Majfriendów z którymi się można dogadać.

 

Właśnie dlatego trochę mam węża w kieszeni. To zwykła pianka. Nic więcej.
To nie jest kask, lub rama karbonowa, w przyp. których proces R&D jest o wiele cięższy, a gotowy produkt przechodzi rygorystyczne testy.
Niemniej popoluję na okazję. Jak coś będzie w dobrej cenie, to się nie będę zastanawiał.

Długo używasz tej piłeczki 8cm Blackrolla? Zero problemów z trwałością?

Co do rzeczy z Chin, to racja, 90% z Ali to nietrwałe buble, ale jak się dobrze trafi, zapłaci 150% ceny najtańszego, to może jest ok.
Sam mam tę rolkę z rurą i jest nienajgorzej jeśli chodzi o trwałość, aczkolwiek wypustki się trochę wyrobiły. Może za rok, dwa będą się kruszyć. Sztywność, twardość bez zastrzeżeń, no bo rura.

 

Offtop:

Co myślisz: https://allegro.pl/o...ning-8629955074 ?
Bubel? Głównie chodzi mi o to, żeby pianka nie siadła.
Blackroll Booster kosztuje ~10x więcej :/



#7 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 marzec 2020 - 20:49

Zestaw blackrolla mam od jesieni 2018. I zamiast szukać po taniości powinienem kupić od razu. Niestety, chytry traci dwa razy.

Niby nie ma cudów bo to pianka, ale nie spotkałem jeszcze takiej samej w innym produkcje. Bez macania się nie obejdzie więc ciężko przez net ocenić, ale już po kilku chwilach w rekach wiadomo czego można się spodziewać. 
Na stronie piszą że robią to w Niemczech i podejrzewam że pewnie dlatego skład pianki jeszcze "nie wypłynął" 

 

Co do samych wibracji w rolerach jestem sceptyczny. Nie miałem więc nie mam porównania, ale nie znalazłem żadnych wiarygodnych danych że to coś daje. Imho: 90 zł za wałek z wibracjami nie wróży nic dobrego 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#8 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 15 marzec 2020 - 16:32

Co do samych wibracji w rolerach jestem sceptyczny. Nie miałem więc nie mam porównania, ale nie znalazłem żadnych wiarygodnych danych że to coś daje.

Niech zgadnę: Też szukałeś na Google Scholar i się rozczarowałeś jakością i przekrojowością obecnego stanu nauki?
Niestety

Natomiast ludki na jutubie mówią że potrzeba mniej czasu na rolowanie i mniej boli:
Pech chce, że oprócz roweru jeszcze biegam i nieraz rolowanie łydek po biegu boli jak cholera.
Oszczędność czasu też super.

(Akurat gościu na filmiku ma identycznie wyglądający jak ten z allegro. Na filmikach wibruje zauważalnie słabiej do Blackrolla, czy Vypera 2.0, ale przecież tamtych też nie używa się zawsze na najwyższych obrotach.)

 

 

Imho: 90 zł za wałek z wibracjami nie wróży nic dobrego

 

Normalnie kosztuje trochę więcej: 130zł, więc te 90zł, to jest dobra okazja na ten konkretny model.

Ale tak, chętnie dałbym trochę więcej, żeby mieć lepszą jakość (a szczególnie – jak w przypadku Blackrolla – mieć wymienialną piankę), ale już 10x więcej i wydatek rzędu 800zł jak w przypadku Blackroll Boostera, czy Vypera 2.0 to już trochę przesada.



#9 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 15 marzec 2020 - 17:21

8 stówek za wałek to jest przegięcie i nic mnie nie zmusi do jego kupna. Choćby był pozłacany. Szukałem, czytałem, ale przyznam że nie zgłębiałem tematu do spodu. Uznałem że nie wiele mi to da i "skórka nie warta wyprawki. "

Roluje się regularnie min 5x w tygodniu od kilku lat i przestałem odczuwać ból, a samo rolowanie niewibrującymi zabawkami w pełni mnie satysfakcjonuje. Roluje się powoli, niezbyt długo. Pobudza to receptory odpowiedzialne za regenerację mięśni. Dodatkowo kłade się na łóżku u fizjo średnio raz na 2 miesiące i tak mnie wygniecie że 3 dni bolą mnie wszystkie mięśnie :) Później czuje się "wyluzowany" jak nowo narodzony :D


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#10 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 15 marzec 2020 - 22:46

no to widzisz, 6 wizyt u fizjo i jest na wałek :)
A jestem zdania, że z wałkiem można się w dużym stopniu zrypać tak jak u fizjo, no ale homo sapiensy są głupie i jak za coś zapłacą, to im się wydaje, że jest lepsze niż to samo za darmo.
Dzisiaj rollowanie 45min same nogi wałkiem i piłką, i też boli.
Tak, wiem [za] długo, ale to wałkowanie do przebudowy,ze zwracaniem uwagi na trigger pointy, a nie wałkowanie do regeneracji i tak długi czas jest mi potrzebny.

Ale też (niestety) jestem z tegoż gatunku i jak czasem kupię sobie jakiś namacalny przedmiot premium, zwłaszcza symbolizujący moją włożoną pracę (wałek i pomiar mocy – zamiast –  stożki i rama aero), to przywiązę do tego większą wartość, niż 6 wizyt u fizjo, o których zapomnę.
(Nie żebym nie chodził)


To trochę tak jak z fittingiem. Każdy z nas jest w mniejszym, lub [częściej] większym stopniu inwalidą przez dekady siedzenia za biurkiem.
Dobry fizjo-fitter nie tylko stwierdzi że +4mm do stacku będzie rozwiązaniem wszystkich naszych problemów, ale też zada zadanie domowe w postaci kilku ćwiczeń do wykonywania codziennie.
A ludzie myśleli, że jak zapłacą 700zł za fitting, to już będzie spokój, a tutaj jakieś wygibasy nagle trzeba robić :(



#11 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 15 marzec 2020 - 22:50

A ja zamiast rolowania polecam elektrostymulatory, np Compex robi robote, ma nawet programy regeneracyjne, do tego fitnes :)

#12 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 16 marzec 2020 - 11:51

no nie wiem… czy przez elektrostymulacje przywróci się zawężony zakres ruchu w biodrze (OP), albo wyleczy ITBS ?



#13 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 lipiec 2020 - 03:35

Mam cały komplet blackrola. Duży wałek zgniotłem i wymieniłem na Meteor. Jest dużo twardszy do moich łydek. Teraz dopiero je rozbilem i nie czuję bolu. Małą piłkę zgniotłem beż problemu ale blackroll wymienił mi ją na nową. Do tych miejsc zamiennie używam tez urządzenie do masażu pneumatycznego. Sprawdza się również.

Facebuk i  YT  Strava


#14 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipiec 2020 - 18:11

Zgnieść blackrol-a - whaaat? To ja chyba jakiś miętki jestem :D

#15 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 lipiec 2020 - 18:17

Nie da się tu filmiku wkleić bo bym Ci pokazał jak się tula :-)
 


Facebuk i  YT  Strava


#16 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 01 sierpień 2021 - 17:49

update: Ta decathlońska piłeczka Aptonia mi się rozwaliła na skutek regularnego użytkowania przez ~rok.
Wibracyjne sporo wnoszą, ale lepiej unikać takich, które się rozkręcają na 2 połówki, bo gwinty/łączenia nie wytrzymują regularnego używania.
Ogólnie cała struktura nie wytrzymuje, bo gdzie indziej też popękała.
Więc dobrze jak jest gwarancja.

fun fact: Mimo wibracji nie wyleczyłem problemów z biodrami :)
Ciężki żywot amatora z siedzącą pracą i słomianym zapałem do ćwiczeń poza-treningowych.


Miesiąc temu w Kauflandzie była piłeczka Beurera, nad którą myślałem.
Niestety zasilanie 3xAAA, rozkręcana na połówki, i tak samo jak w Aptonii płytko osadzony przycisk, więc same czerwone flagi.
Ale: W Kauflandzie jest 3 lata gwar.
No nie wiem…


Będę jeszcze szukał wibracyjnej, niestety na rynku są albo chińskie za $25-$30, o których trwałość się boję,
albo jakieś markowe za 600zł, co jest solidną przesadą.

Szkoda, że nikt tego rzetelnie nie testuje, tylko internet to zalew g. wartych 5-ciu gwiazdek po miesiącu używania.
Albo jutubowych reviewsów, bo sponsor akurat podesłał badziew na "testy" (czyt. 3 użycia i odesłanie).

____________________________________________________________________________

 

Co do Blackrolla, nie zgodzę się z tym, że pianka jest jakoś super wytrzymała.
Znaczy może faktycznie Pro gładki się nieźle trzyma, ale na Pro Groove już widać trochę zużycia.
Blackrolla mam od roku, tylko po to, żeby mieć Boostera. Zwykłego wałka od nich – bez rdzenia – bym po prostu nie brał, bo imho nie wnosi nic niesamowitego w stos. do wałka za 3 dychy z allegro, a kosztuje 150zł.

Widziałem na olxie te piłki 8cm, albo duoballe 8cm, które wyglądały już bardzo nieciekawie.

Jeśli ktoś na prawdę chce poczuć różnicę, to niech sobie kupi wałek wibracyjny.
I tutaj Blackroll jest ok, bo można wymienić sam wałek, ale możliwe, że zajedziemy także rdzeń wibracyjny, już poza gwarancją.

Wyjątkiem jest Blackroll Slim, który jest ciekawy ze względu na mniejszą średnicę, ale rekompensuje to niewystarczającą (jak dla mnie) twardością. Ale i tak jak ktoś chce mocniejsze działanie na łydki i golenie (kolarze nie potrzebują), to Blackroll Micro, albo wałek kuchenny.

Pozostałych partii nóg rozmiarami mniejszymi niż Regular nie za bardzo da się rolować.
Może Slimem, ale jest to upierdliwe.

(Mam Blackrolle Pro, Pro Groove, i Slim.)



#17 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 01 sierpień 2021 - 18:02

Nie da się tu filmiku wkleić bo bym Ci pokazał jak się tula :-)
 

możesz na YT wrzucić. Jak chcesz trzymać się tematyki około-krajobrazowo-krajoznawczej, to jako unlisted.



#18 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 02 sierpień 2021 - 05:06

I wtedy nie będzie misz maszu na kanale? Nie wiedziałem o tym 


Facebuk i  YT  Strava


#19 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 02 sierpień 2021 - 15:12

Moje pytanie:

Jakiego rozmiaru piłeczki do tego używacie?
Na filmiku jest to Blackroll 8cm.

 

Gumowej twardej piłki do gryzienia dla psa, kupionej w zoologicznym za jakieś grosze.

Nie da się jej popsuć. Pies nie potrafi to i ja.

Żółta, bez wzorów i bardzo twarda guma oblana na czymś twardym.

 

Na ali chyba to sprzedają jako "Niezniszczalna piłka dla psa"


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#20 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 03 sierpień 2021 - 13:48

Gumowej twardej piłki do gryzienia dla psa, kupionej w zoologicznym za jakieś grosze.

Nie da się jej popsuć. Pies nie potrafi to i ja.

Żółta, bez wzorów i bardzo twarda guma oblana na czymś twardym.

 

Na ali chyba to sprzedają jako "Niezniszczalna piłka dla psa"

dzięki za rady, aczkolwiek teraz oryginalne pytanie wyewoluowało bardziej na "jaka solidna piłka z silniczkiem".
I tutaj raczej będę sobie sam czegoś szukał i testował przez następny rok-dwa, bo zdaję sobie sprawę, że mało osób coś takiego interesuje.

Jak ktoś chce tradycyjną, to chyba najlepszym wyborem będzie: https://www.decathlo...7501?mc=8544539





Dodaj odpowiedź