Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rolowanie Bocznego Obszaru Miednicy Piłeczką - Jaki Rozmiar?


33 odpowiedzi w tym temacie

#21 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 03 sierpień 2021 - 16:19

dzięki za rady, aczkolwiek teraz oryginalne pytanie wyewoluowało bardziej na "jaka solidna piłka z silniczkiem".
I tutaj raczej będę sobie sam czegoś szukał i testował przez następny rok-dwa, bo zdaję sobie sprawę, że mało osób coś takiego interesuje.

Jak ktoś chce tradycyjną, to chyba najlepszym wyborem będzie: https://www.decathlo...7501?mc=8544539

 

Ja TIPa dostałem od trenera CrossFit, który trenuje również kolarzy.

U niego zawsze prostota i skuteczność się liczy.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#22 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 03 sierpień 2021 - 18:29

Ale lepszy byłby tip od pracownika siedzącego za biurkiem 9-17 i jeszcze lubiącego czytać po godzinach, który mimo tego nie ma skoliozy i problemów z zawężeniem zakresu ruchu ;)
i jeszcze nie jest wyłącznie joginem, bo ci to mają dużo czasu na wygibasy, jak nie trenują nic innego.


A tak na poważniej: Mam "statyczną" piłeczkę ogarniętą, także dziękuję. Szukam wibrującej.


P.S. Na ali pokazuje mi piłkę dla psa za $7-$9, a ta Decathlonowa jest po 20zł.

 

Jako ciekawostkę, można sobie rozwalić aplikator antyperspirantu i kulka ma śr. 35mm.
Dużo za mała, ale cośtam sobie przetestować można.
Dobra średnica, to będzie 55-90cm, w zależności od preferencji.



#23 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 sierpień 2021 - 18:57

Taka zwykła piłka gumowa występuje pod hasłem "lacrosse ball". Na allegro pełno tego w okolicach 20zł.



#24 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 03 sierpień 2021 - 21:00

Ale lepszy byłby tip od pracownika siedzącego za biurkiem 9-17 i jeszcze lubiącego czytać po godzinach, który mimo tego nie ma skoliozy i problemów z zawężeniem zakresu ruchu ;)

 
:P
 
Tak przy okazji to jego bardzo prosta rada sprawiła że po większych dystansach 150-200km w środku sezonu plecy już mi nie dokuczają. Typowe ćwiczenia ze sztangą. Martwe ciągi itp...
Właściwie to takie ćwiczenia które służą jako przygotowawcze do dwuboju.

 

P.S. Na ali pokazuje mi piłkę dla psa za $7-$9, a ta Decathlonowa jest po 20zł.


Dokładnie taka. Moja ma 60mm
Hmm ta z deca chyba nie jest taka twarda. Ta chińska ledwo co się ugina.
Zgnieść się nie da choćbyś na nią stanął

W pierwszym lepszym sklepie zoologicznym dostaniesz pewnie za 19zł


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#25 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 sierpień 2021 - 21:42

Martwy ciąg nie ma nic wspólnego z dwubojem. Tak się przyczepię. :P


  • Marcin321 lubi to

#26 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 03 sierpień 2021 - 21:52

Martwy ciąg nie ma nic wspólnego z dwubojem. Tak się przyczepię. :P

pogrubiłem istotną informację.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#27 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 04 sierpień 2021 - 13:16

No tak ćwiczenia są ważne, zawsze. Sama piłeczka wszystkiego nie załatwi.
Również w tym omawianym obszarze miednicy - niektóre rozciągania i pozycje ujawniły mi przykurcze, które samą piłeczką nie wiedziałem, że miałem.
Jak ktoś jest ciekaw, to niech sobie poszuka ćwiczeń tutaj:

Swoją drogą – prześwietne kanały.

Jeszcze jeden polecę, ale bardziej siłowe są to ćwiczenia niż na skoliozy, itp.:

Też gościu nie jest fizjo, czy osteopatą i niektóre rekomendacje mogą być nieprzemyślane. Np. V-up jest genialnie wymagającym ćwiczeniem, ale ponoć strasznie niszczy dyski lęździowe kręgosłupa.

 

Co do sztangi, to jeśli ktoś ktoś ma zawężenia zakresu ruchu, skoliozy (a wszyscy mamy, przy dzisiejszym trybie życia), to zanim się przejdzie do ćwiczeń siłowych, trzeba zacząć od rzeczy typu:


 



#28 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 sierpień 2021 - 16:48

 

Też gościu nie jest fizjo, czy osteopatą i niektóre rekomendacje mogą być nieprzemyślane. Np. V-up jest genialnie wymagającym ćwiczeniem, ale ponoć strasznie niszczy dyski lęździowe kręgosłupa.

 

 

Przypomniało mi się pewna opinia o dyskopatii i siłowni a razem z nią ten film

 

Ciekaw jestem czy ten v-up można zaliczyć do treningu funkcjonalnego, bo chyba nikt na co dzień się tak nie porusza ;)

 

Tu cały kanał dr. biernata

https://www.youtube....PtDu11dQ/videos


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#29 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 sierpień 2021 - 19:42

pogrubiłem istotną informację.

 

Z ciekawości co rozumiesz przez ćwiczenia przygotowawcze?



#30 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 sierpień 2021 - 20:48

Takie które przygotowują do trenowania tej dyscypliny czy też rozwijają jakieś elementy.

 

Weźmy pierwszy lepszy cycat z internetów.

Nie gniewajcie się, że podkreślam na czerwono, ale coraz częściej ostatnio spotykam się z nieczytaniem ze zrozumieniem, albo czytaniem wyrywkowym.

 

 

 

ĆWICZENIA Z DWUBOJU OLIMPIJSKIEGO CZYLI PODNOSZENIA CIĘŻARÓW (W):
Na dwubój olimpijski składają się zarzut i podrzut właściwy oraz rwanie. Opanowanie tych ćwiczeń pozwala rozwinąć przysiad, martwy ciąg, zarzut na wysoko i podrzut na nożyce, integrując je w jeden ruch o niezrównanej wartości pod względem optymalizacji siły i kondycji. Dwuboiści olimpijscy są bez wątpienia najsilniejszymi atletami na świecie. Te ćwiczenia uczą atletów efektywnej aktywacji większej liczby włókien mięśniowych szybciej niż jakakolwiek inna modalność treningu. Eksplozywność wynikająca z tego treningu jest niezbędna w każdym sporcie.1
  • American Kettlebell (KB) Swing - ćwiczenie polegające na wymachu odważnikiem kettlebell nad głowę.
  • BS - Back Squat - przysiad ze sztangą na plecach. 
  • BP - Bench Press - wyciskanie obciążenia w leżeniu na ławce. 
  • C&J - Clean and Jerk - Element dwuboju olimpijskiego, po polsku nazwany jako podrzut podrzut sztangi z ziemi nad głowę.
  • Cluster - Zarzucenie sztangi do siadu, a następnie do wyciskopodrzutu nad głowę.
  • DL - Deadlift -  martwy ciąg, czyli uniesienie sztangi z ziemi do pozycji nad kolanem.
  • FS - Front Squat - przysiad ze sztangą trzymaną z przodu na klatce piersiowej.
  • GS - Goblet Squat - forma przysiadu z dodatkowym obciążeniem w postaci odważnika kettlebell trzymanym przed klatką piersiową.
  • HC - Hang Clean - Zarzut sztangi znad kolan na obręcz barkową.
  • HS - Hang Snatch - Rwanie sztangi znad kolan nad głowę.
  • OHS - Overhead Squat - przysiad wykonywany ze sztangą nad głową. 
  • PC - Power Clean - zarzut  na obręcz barkową do półprzysiadu.
  • PS - Power Snatch - rwanie sztangi nad głowę na półprzysiad.
  • Russian Kettlebell (KB) Swing – ćwiczenie polegające na wymachu odważnikiem kettlebell na wysokość oczu.
  • SP / PP / PJ - Shoulder Press / Push Press / Push Jerk - wyciskanie sztangi z klatki piersiowej nad głowę w różnych konfiguracjach - siłowe / z wypchnięciem i wyjściem na palce / z wejściem pod sztangę. 
  • SN - Snatch - Rwanie sztangi na wysoko. 
  • SDHP - Sumo Deadlift High Pull – martwy ciąg w pozycji nóg sumo (rozstawione szeroko) z unoszeniem sztangi bądź innego obciążenia do pozycji brody.
  • SC - Squat Clean - Zarzut sztangi znad kolan na obręcz barkową do przysiadu.
  • SS - Squat Snatch - Rwanie sztangi znad kolan nad głowę do przysiadu.
  • Thruster – ćwiczenie polegające na wykonaniu przysiadu wraz z obciążeniem trzymanym z przodu, połączonym z wyciśnięciem ciężaru nad głowę.
  • TGU - Turkish get-up – tureckie wstawanie - podniesienie się z pozycji leżącej do pozycji stojącej z obciążeniem trzymanym w wyprostowanej ręce nad głową.
  • WBS - Wall Ball shot – wyrzut piłki lekarskiej do celu, poprzedzony przysiadem.

 

 

 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#31 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 sierpień 2021 - 21:34

Skąd to wziąłeś? Doszedłem do Bench Press i po tym już widać, że to głupoty. Dwuboiści nie trenują klaty. Nawet krążył ostatnio filmik od takiego mało znanego Chińczyka -



#32 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 sierpień 2021 - 22:55

Skąd to wziąłeś? Doszedłem do Bench Press i po tym już widać, że to głupoty. Dwuboiści nie trenują klaty. Nawet krążył ostatnio filmik od takiego mało znanego Chińczyka -

 

Nie wiem właściwie o co Ci chodzi, bo rozmawialiśmy o martwym ciągu, który jest podstawowym ćwiczeniem w wielu sportach. Info chyba brałem z polskiej wersji crossfit.com

Nie sądzę żeby na poziomie amatorskim robienie klaty było niezalecane. Wszystko z umiarem.

 

 

 

LU Xiaojun: Why I don't train bench press | 2020 AWC

 

A ja nigdy się nie rozciągam i o dziwo nigdy nie miałem kontuzji.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#33 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 sierpień 2021 - 19:00

W sumie dalej nie do końca czaję co miałeś na myśli. Założyłem, że piszesz o treningu typowo pod kątem dwuboju olimpijskiego. Tam nie ma miejsca na regularne martwe ciągi, wyciskanie na klatę, przysiady low bar i wiele innych. Chociażby z powodów o których wspomniał Lu w tym fragmencie wywiadu. Jeśli chodzi o ogólny trening sprawnościowy to oczywiście masz rację, tam można pakować elementy trójboju siłowego, dwuboju, crossfitu czy nawet kulturystyki.



#34 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 05 sierpień 2021 - 23:21

W sumie dalej nie do końca czaję co miałeś na myśli. Założyłem, że piszesz o treningu typowo pod kątem dwuboju olimpijskiego. Tam nie ma miejsca na regularne martwe ciągi, wyciskanie na klatę, przysiady low bar i wiele innych. 

 

Pisałem przecież o ćwiczeniach przygotowawczych a nie regularnych.

Chyba że ktoś, kto jest nowy w temacie ma zaczynać od ciągów rwaniowych, albo od pełnej techniki podrzutu czy rwania. To już by się musiał trener wypowiedzieć.

 

 

 

Below is a list of the main movements that should be included into most beginner Olympic weightlifting programs. (Developed by Bob Takano, and can be found in his book, “Weightlifting Programming: A Winning Coach’s Guide”

  • Snatch
  • Clean & Jerk
  • Clean
  • Jerk Off Rack
  • Hang Snatch (from off the floor, below the knee, above the knee)
  • Hang Clean (from off the floor, below the knee, above the knee)
  • Power Snatch
  • Power Clean
  • Power Jerk (Snatch and Clean grip, in front of and back of the neck)
  • Snatch Pull (or Extension)
  • Clean Pull (or Extension)
  • Back Squat
  • Front Squat
  • Romanian Deadlift
  • Snatch Deadlift
  • Clean Deadlift
  • Overhead Squat
  • Good Morning
  • Presses (Jerk and Snatch Grips, in front of and back of the neck)
  • Push Press (Jerk and Snatch Grips, in front of and back of the neck)
  • Bench Press
  • Seated Press
  • Squat Snatch Press
  • Jerk Balance
  • Jerk Recovery
  • Jerk Lockout
  • Jerk Support
  • Abdominal Work
  • Hyperextensions
  • Pull-ups

 

Źródło:

https://www.trainher...ifting-program/
https://www.amazon.c...e/dp/0980011159

 

Najpierw buduje się wolną siłę, a później dopiero z niej dynamikę do dwuboju.

 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź