Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Evanlite Czy Jakieś Markowe.


36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gonzo

Gonzo
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 05 marzec 2020 - 11:57

Witam zastanawiam się nad karbonowymi kołami do mojego roweru. Waham się pomiędzy kołami Evanlite (stożek 38 mm lub 50mm) lub jakimiś gotowymi kołami i tu zastanawiam się nad Fulcrum Racing Quattro Carbon. Są jacyś użytkownicy kół Evanlite lub Fulcrum Racing Quattro Carbon którzy mogę sie wypowiedzieć na temat tych kół lub czy polecacie coś innego?? 



#2 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 05 marzec 2020 - 14:20

Nie wiem jaki masz tam budżet ale zerknąłbym jeszcze na Vinci. Podobno nowa kolekcja na ten rok jest jeszcze lżejsza .

#3 fragdancer

fragdancer
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 05 marzec 2020 - 14:58

Podłącze się, czy jest jeszcze jakas ciekawa opcja kół karbonowych w cenie około 4K PLN oprócz evanlite na dt350 lub vinci rapid? Interesuje mnie stozek 40-50 mm pod tarcze/opone. I jesli nie, które z nich wydają się być lepsze?



#4 Gonzo

Gonzo
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 05 marzec 2020 - 15:40

Nie chciałem wydawać więcej niż 4 tys. zł dlatego rozważałem koła Evanlita lub te Fulcrumy bo są w podobnej cenie. 



#5 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 05 marzec 2020 - 16:59

Podłącze się, czy jest jeszcze jakas ciekawa opcja kół karbonowych w cenie około 4K PLN oprócz evanlite na dt350 lub vinci rapid? Interesuje mnie stozek 40-50 mm pod tarcze/opone. I jesli nie, które z nich wydają się być lepsze?

 

Do 4000 zł np:

  • Dandy Horse
  • Hunt
  • Parcours
  • ICAN (z lepszymi piastami i magazyn EU)


#6 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 05 marzec 2020 - 17:06

A ja zadowolony jestem z No Limited Race 50. DT 350, Sapim CX-Ray. Zrobiłem już 12-13 kkm i złego słowa nie mogę powiedzieć. 

Aktualnie cena równo 4k PLN pod oponkę, ale z doświadczenia wiem, że do stargowania ok. 10%. 



#7 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marzec 2020 - 17:23

Vinci katalogowo na pewno więcej niż 4kpln, ale odkąd śledzę (2 lata) jesienią jest czyszczenie magazynów i przecena o 20-30%. Wtedy taki budżet wystarczy, tylko trzeba się szybko decydować bo popularne modele znikają w jeden wieczór.

Ja od roku jeżdżę na kołach XDR 38mm pod tarcze i nie mam żadnych uwag - model z 2018.

#8 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 05 marzec 2020 - 18:09



Vinci katalogowo na pewno więcej niż 4kpln, ale odkąd śledzę (2 lata) jesienią jest czyszczenie magazynów i przecena o 20-30%. Wtedy taki budżet wystarczy, tylko trzeba się szybko decydować bo popularne modele znikają w jeden wieczór

Dokładnie... ja za swoje Tore 38mm dałem 3,9k. W przyszłą środę ma być jakaś specjalna oferta na nową kolekcję, może warto obserwować

#9 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 05 marzec 2020 - 19:32

Mam Evanlite 38  (DT Swiss 350 Straightpull + Sapim CX-Ray Aero) pod szytki i złego słowa nie powiem. Waży to 1263 g. Działa, sztywne, zgodnie z deklaracją nie wymagało centrowania po pierwszych kilometrach. W ogóle nie wymagało. Fachowa robota.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#10 Gonzo

Gonzo
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 06 marzec 2020 - 09:23

Mam jeszcze dylemat nad wysokością stożka (ważę 66 kg). Mieszkam i jeżdżę raczej po dość płaskich trasach okazyjnie jakieś góry. 



#11 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 marzec 2020 - 09:31

znam kilka osób, które bardzo zachwalają koła no limited. Jeszcze niedawno mieli na wyprzedaży modele 45 mm. Moim zdaniem (dla moich zastosowań) to idealna wysokość stożka. 

 

Na Twoim miejscu brałbym 50 mm.



#12 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 marzec 2020 - 09:34

50 mm. 38, to żaden stożek 😜

#13 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 marzec 2020 - 09:39

50 mm. 38, to żaden stożek 😜

 

Si! :) A i w górach radzą radę spokojnie. 

 

Nie wiem jak z tymi piastami, ale cena jest ekstra. 

 

https://no-limited.p...e-kolor-grafit/



#14 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 marzec 2020 - 09:47

Zaliczyłem mniejsze i większe górki z 50 mm i nie widzę żadnych minusów. I tak są lżejsze, jak zwykłe alu.

#15 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 06 marzec 2020 - 20:55

50 mm. 38, to żaden stożek 😜

Chyba na mazowszu :P

 

@Gonzo na płaskie 50mm, w teren mieszany 38 mm


  • beskidbike lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#16 Colin

Colin
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 18:12

Ja natomiast mam złe doświadczenia z kołami No Limited. Zrobiłem na nich może z 1,5 tys. km, może i mniej, bo jeździłem nie cały sezon. Drugi sezon nie były używane, ponieważ zaliczyłem operację kolana i rehabilitację. Nie cały miesiąc po upływie gwarancji rozwarstwiła mi się karbonowa obręcz. Nie zaliczyłem żadnej gleby, dziury, nic! Normalne użytkowanie po dobrych asfaltach. Na pytanie czy uznają mi to w ramach gwarancji nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Odniosłem wrażenie, że mają mnie głęboko. Liczyłem, że odpiszą chociaż - pałuj się gościu, 2 lata minęły i jak chcesz to ci naprawimy ale odpłatnie ale nie doczekałem się żadnej odpowiedzi. Zdecydowanie nie polecam firmy No Limited!



#17 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 19:02

Trzeba było zadzwonić. Kontakt telefoniczny z p. Damianem jest bardzo dobry, bez porównania lepszy od maili.

#18 Colin

Colin
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 19:17

Trzeba było zadzwonić. Kontakt telefoniczny z p. Damianem jest bardzo dobry, bez porównania lepszy od maili.
 

 

Kontakt mailowy był wzorowy... jak kupowałem ;)

Żeby być obiektywnym zaznaczę, że p. Damian poszedł mi na rękę podczas zakupu i specjalnie wystawił mi te koła na Allegro, ponieważ chciałem kupić na raty. Tutaj duży plus. Niestety po tej sytuacji niesmak pozostał ponieważ wg mnie jest to bezapelacyjnie wada materiałowa. Zaczęło mi bić przednie koło. Uznałem, że jest scentrowane. Zawiozłem je do Sprintu w Białymstoku. Chłopaki obejrzeli, sprawdzili i powiedzieli, że koło jest ok. Dopiero po napompowaniu okazało się, że pod ciśnieniem obręcz się rozwarstwia i stąd to bicie.

Teraz pozostał mi problem braku kół i zastanawiam się czy pchać się dalej w tego typu koła czy postawić np. na Bontragera.



#19 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 20:04

Jak zależy ci na dobrej obsłudze to w Vinci jest genialna. Pomijam wsparcie w procesie zakupowym, bo tam to starają się wszyscy. Ja na 3 dni przed wyścigiem uszkodziłem obręcz w transporcie. Z zawodami już się pożegnałem, w czwartek z rana piszę do VINCI i opisuję sytuację, żaląc się, że nie mam na czym wystartować, ale wiedząc, że nic nie da się zrobić.

Co zrobili? Tego samego dnia wysłali koło zastępcze. Doszło w pt rano, ja kurierowi przekazałem swoje uszkodzone i miałem na czym wystartować :) . W kolejnym tygodniu była wymiana uszkodzonej obręczy (oczywiście odpłatna, ale z 40% rabatem crash replacement) i wysyłka koła po wymianie do mnie, a ja odbierając je przekazałem kurierowi koło zastępcze. Wszystkie wysyłki na ich koszt. Z taką obsługą nigdy się jeszcze nie spotkałem, mi nawet taka możliwość do głowy nie przyszła.


  • piotrkol, kaloo i EmPe lubią to

#20 Colin

Colin
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 20:45

A no właśnie. Chodzą mi po głowie te koła Vinci ale nigdy ani ja ani nikt, kogo znam nie miał doczynienia z tymi kołami. Dają radę?



Dodaj odpowiedź