Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Evanlite Czy Jakieś Markowe.


36 odpowiedzi w tym temacie

#21 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 marzec 2020 - 21:32

Ile kosztują takie polsko-chińskie wynalazki? Koło 5k kosztują sprawdzone Reynoldsy z dożywotnią gwarancją.



#22 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 11 marzec 2020 - 10:20

A no właśnie. Chodzą mi po głowie te koła Vinci ale nigdy ani ja ani nikt, kogo znam nie miał doczynienia z tymi kołami. Dają radę?

 

Zdecydowanie dają radę. 



#23 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 11 marzec 2020 - 10:30

Ile kosztują takie polsko-chińskie wynalazki? Koło 5k kosztują sprawdzone Reynoldsy z dożywotnią gwarancją.

 

Dożywotnia gwarancja nic nie dająca. Miałem kilka lat temu, po roku rozwarstwiła mi się obręcz, gwarancja nieuznana. Nawet nie wiedziałem, że mają niby dożywotnią, ale co to zmienia, skoro po roku i tak nie dało się zareklamować? A parametry też gorsze niż w Vinci czy kilku innych PL firmach.

 

Już dawno zauważyłem, że duże korpo kalkulują, czy im się opłaca dbać o opinie i o produkt, czy lepiej jechać na znanej nazwie i zarabiać krocie. Małe często robią lepsze produkty, taniej i lepiej dbają o klienta, bo tylko jakością mogą się wybić w gąszczu wielki 'pro' marek. I ja to doceniam bardziej, niż napis 'reynolds' czy 'sepcjalized'



#24 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 11 marzec 2020 - 12:42

Szczerze watpie, ze jest jak piszesz, a przynajmniej  nie wszystko odnosnie "korpo". To geografia z jej ogolnym poziomem handlu i uwarunkowaniami prawnymi maja wplyw jak klient jest traktowany. Np ja nie wyobrazam sobie, zeby w warunkach, ktorych ja zyje, rozwarstwienie obreczy karbonowej (nie-powypadkowe) nie bylo zalatwione na korzysc klienta i to bez wzgledu czy problem powstal w okresie gwarancyjnym, czy tez juz po, szczegolnie wlasnie poprzez duze brandy.

 



#25 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 marzec 2020 - 16:53

Co do Reynolds wszedłem w pierwszy lepszy sklep z Google i jest tam napisane, że jest 2 lata gwaranci, a nie dożywotnia. Nie znam ich piast, ale koła 40 mm stożek na ichnich są droższe o ok. 1000 zł (25%) od np. No Limited 50 mm na DT350. 



#26 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 11 marzec 2020 - 17:32

Nie pierwszy raz się czyta, ze są problemy gwarancyjne z kołami No Limited.

Co do Reynoldsów to miałem model Assault Disc i byłem zadowolony, obecny użykownik równiez je chwali. Rzeczywista cena zakupu zdecydowanie różniła się od katalogowej.

Po zarejestrowaniu kół była jakaś dłuższa gwarancja, ale nie pamiętam już jak długa. Na stronie Reynoldsa jest podana informacja o gwarancji dożywotniej.



#27 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 14:29

Panowie podepne się pod temat bo również zastanawiam się nad kołami Vinci 2020 rok obecnie za niecałe 3600 wersja Rapid 50.
Czy w tej Ciebie iść w te koła czy też może w kola evanlite? Tutaj nie wiadomo jakie są dane piasty oraz szprychy. W Evanlite jest możliwość wyboru orsz nawet montażu opon .

#28 TOMA52

TOMA52
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 09:42

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu więc też się podepnę, szukam kół za 4-5k, pod tarcze, stożek 40-50mm, opona. Ważę 85kg.

Ideałem są dla mnie Dt swiss ARC 1400 Dicut 48 https://www.rowertou...isc-center-lockale budżet mam niewystarczający.

Podobają mi się też Fulcrumy Wind https://wertykal.com...40-DB-HG11/6119

A może lepiej pójść w jakieś polskie składane Evanlite, Vinci, Dandy Horse?

Doradźcie bo od dwóch tygodni co wieczór oglądam koła i nie mogę zdecydować.

 



#29 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2020 - 10:17

Mój głos na Vinci, używam wersji XDR od 2019 - nic się nie dzieje, nie spotkałem też żadnej negatywnej opinii o firmie.

Poluj na wyprzedaże jak będą wchodzić modele na 2021, cena tych z 2020 powinna być wtedy niższa o ok 30% ale to pojedyncze sztuki i trzeba wykazać się refleksem.

#30 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 23 wrzesień 2020 - 12:19

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu więc też się podepnę, szukam kół za 4-5k, pod tarcze, stożek 40-50mm, opona. Ważę 85kg.

Ideałem są dla mnie Dt swiss ARC 1400 Dicut 48 https://www.rowertou...isc-center-lockale budżet mam niewystarczający.

Podobają mi się też Fulcrumy Wind https://wertykal.com...40-DB-HG11/6119

A może lepiej pójść w jakieś polskie składane Evanlite, Vinci, Dandy Horse?

Doradźcie bo od dwóch tygodni co wieczór oglądam koła i nie mogę zdecydować.

 

W tej cenie to szukałbym już sobie Bontrager'a ;-)

 

https://www.olx.pl/o...html#20ab68fd69

 

Tu masz nowe z paragonem ;-) I zostanie jeszcze na pomiar mocy =)

 

Jednak ich gwarancja na poziomie Decathlonu czyt. popsuło się, wymieniają mnie przekonuje.



#31 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 12:29

A może lepiej pójść w jakieś polskie składane Evanlite, Vinci, Dandy Horse?

Jak byś wybierał z tych trzech, to również oddaję głos na Vinci. Mam, używam, nic się z nimi nie dzieje. Opieka i obsługa firmy rewelacja.



#32 TOMA52

TOMA52
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 12:41

W tej cenie to szukałbym już sobie Bontrager'a ;-)

 

https://www.olx.pl/o...html#20ab68fd69

 

Tu masz nowe z paragonem ;-) I zostanie jeszcze na pomiar mocy =)

 

Jednak ich gwarancja na poziomie Decathlonu czyt. popsuło się, wymieniają mnie przekonuje.

Dzięki za propozycję ale:

- ponad 200g cięższe od np. Vinci Rapid na stożku 50mm

- z olxa więc tak naprawdę nie wiadomo czy nowe

- no i nie jeżdżę na treku więc jakoś mi nie pasują ;)



#33 TOMA52

TOMA52
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 12:50

Dzięki za odpowiedzi, widzę na fb że w tamtym roku Vinci miało promocje na koła Tore w listopadzie więc może warto poczekać

 



#34 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 15:42

Farsports Feder FSD45CM-28T-SUD z piastami DT240 EXP.



#35 zaq

zaq
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 18:16

A jakieś opinie na temat piast Vinci?

Jestem prawie zdecydowany na koła Vinci Rapid rim brake i właśnie jeszcze zastanawiam się nad piastami.
Dopłata do DT 350 to 100zł, różnica na wadze to 90 gram na korzyść Vinci.
Na DT jeżdżę w zasadzie od zawsze, jeszcze w czasach Hugi i nigdy żadnej awarii i bardzo prosty serwis, bez użycia żadnych narzędzi.

Warto zmieniać czy jednak nie ma sensu i zostawić Vinci?

#36 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 21:22

A jakieś opinie na temat piast Vinci?

Mam u siebie, co prawda ten wyższy model Proud z serii kół Tore. W tym sezonie zrobione na nich ponad 10kkm, kompletnie nic niepokojącego się z nimi nie dzieje.



#37 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 26 listopad 2020 - 18:48

Warto uderzyć też do @thomasz
https://www.blackcatwheels.pl

Naprawdę solidna robota

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź