Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze zakupy


8487 odpowiedzi w tym temacie

#4141 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2018 - 13:31

Łancuch tez tym przejechałeś?

@lukasamd mam cos podobnego z carbonem tylko na laczeniu mostka. W serwisie jak prowadzili mi kable i zalewali i przykrecili most to skrecili go na 5nm - tak jak na mostku jest. Ale pod spodem pojawily sie wgniecenia. Teraz przykrecam na ok 4nm, bo w specce kiery nie ma na ile mozna krecic. No lekka ujnia. Ale geo tej kiery jest super :) dla mnie lepsza od wersji alu.

#4142 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 15:39

Geomeria geometrią, ale coś delikatne są te kierownice.
Sam się nad nią zastanawiałem ze względu na krótki zasięg, ale w tej sytuacji trochę zwątpiłem.

#4143 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2018 - 19:42

no cóż, wygląda na to, że normalną jazdę to zniesie (odpukać), ale lemondki bym na to nie założył



#4144 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 08:46

Łańcuch pośrednio. Jakby nie patrzeć kręcąc zebrał piankę z kasety :) Później tylko objęty gąbką i kręcenie w miejscu - sam się wyczyścił.


Ribble R872 - Octane One Gridd


#4145 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2018 - 13:39

Tracę powoli cierpliwość do rowerowych sklepów internetowych. Już nie wiem który raz zdarza mi się, że szukam specjalnie produktu który ma być wysłany w ciągu 24 godzin. I co? I okazuje się, że nie ma go nawet na magazynie i trzeba czekać kilka dni. To ja się pytam za co ja przesyłkę kurierską płacę. Z kolei z innego sklepu wysłali mi klocki hamulcowe zamiast do karbonu to do alu...



#4146 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 wrzesień 2018 - 13:55

Czego szukasz?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4147 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 13:56

Trzeba brać od sprawdzonych dostawców. Odkąd zawęziłem grono do kilku firm, to problemy z długim oczekiwaniem praktycznie znikły (a zamawiam dużo).

Nazw nie wymienię, ale podpowiem, że warto kupować tam, gdzie jednoznacznie pokazane są stany magazynowe.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Cyklo Ziutek lubi to

#4148 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2018 - 15:22

No właśnie rzecz w tym, że zamawiałem w dwóch znanych i dużych sklepach. Najbardziej działa mi na nerwy gdy na stronie przy produkcie jest napisane: wysyłka w 24 godziny, a potem wychodzą takie kwiatki. Był na tym forum kiedyś taki temat: sklepy internetowe. Aż dziwne, że w dobie masowych zakupów internetowych nie jest aktywny. Dobrą rzeczą byłoby dodawanie tam recenzji o poszczególnych sklepach.



#4149 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 15:24

A u mnie cały zestaw już skompletowany. Max jutro montaż :D

Załączone pliki



#4150 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 15:44

Przestałem się sugerować „wysyłka w 24h”, a biorę jeśli jest określone „na stanie”, „dostępne 10 szt”. Bardziej poważni dystrybutorzy się szanują i maja spięty e-sklep ze stanem magazynowym. Ci co pchają na Allegro i przez nieaktualizowane e-sklepy, mają często sklep stacjonarny i lelum polelum w środku (coś się sprzeda, coś się nierozpakowało). Zresztą wciąż pojawiają się te same chwalone i ganione sklepy w poszczególnych wątkach.

#4151 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2018 - 15:49

Masz rację, tylko, że w zasadzie jeśli czegoś nie ma na stanie i np. zaznaczam dwie sztuki tego produktu to automatycznie powinno mi wyskoczyć powiadomienie: nie ma na magazynie. Niestety wciaż większość sklepów ma to w d.. i w ogóle nie uaktualnia takich informacji na stronie, wola napisać: wysylka w 24 h żeby ludzie kupowali.



#4152 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2018 - 20:31

Jamis Coda Elite - szczegóły w temacie "Nasze nieszosowe rowery"

Torebka podsiodłowa do szosy, mieści dętkę, CO2, multitool, łyżki, szmatkę, rękawiczki lateksowe, klucze do domu i zostaje jeszcze nieco miejsca.
2nIgf6h.jpg

Kilka drobiazgów z Ali:

Koszulka, wykonanie klasa, jedyne zastrzeżenie to głębokie kieszonki, z jednej strony dobrze, z drugiej trudniej z nich coś wyjąć podczas jazdy. Może muszę popracować nad ruchomością barku ;)
https://www.aliexpre...2881908563.html

Mocowanie latarki pod uchwyt Garmina, doskonałe:
https://www.aliexpre...2910622908.html

Sprawdzone rękawiczki, więc przyjechała kolejna para:
https://www.aliexpre...2633386605.html

No i mocno kontrowersyjne podróbki znanych oksów, ale szybko zyskały status ulubionych:
https://www.aliexpre...2824546345.html
  • JHartman i cauchy lubią to

#4153 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 14:27

Skarbonka rozbita !!!

Pedały Shimano PD-R7000.
WAHOO ELEMENT BUNDLE.
Spinka Sram PowerLock 11s.
Nowe podkładki do starych PD-540.Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


  • mess, impa i stryjek lubią to

#4154 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 22 wrzesień 2018 - 16:38

...
No i mocno kontrowersyjne podróbki znanych oksów, ale szybko zyskały status ulubionych:
https://www.aliexpre...2824546345.html

Może byłoby mniej kontrowersji gdyby bezczelnie nie zerżnęli loga. Za taką cenę można kupić z ciekawości do przetestowania :).

Ja skusiłem się na podobne - 15,94$, w zestawie 5 szyb w tym jedna z polaryzacją.



#4155 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 22 wrzesień 2018 - 22:29

Też mam podróbki tych okularów, ale takie za 3,85 $  :D (właściwie nie wiem za ile, bo dostałem) - skopiowana jedynie forma, bo nawet szybki są na stałe. I wiecie co, też je lubię - chyba kupię oryginały.

 

Mam oryginalne Radar EV Path, ale często wolę wyjechać w podróbach jawbreaker właśnie. Można by rzec, że te podróbki posłużyły do testów przed zakupem markowych.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#4156 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 07:08

Czy wiadomo jaki jest stopień zaciemnienia w tych fotochromach?

#4157 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 23 wrzesień 2018 - 07:31

Mam okulary alpina Eye 5 s1-s3 a syn ma podobne podróby od majrenda. Te chińskie fotochromy są na oko jakieś 2 razy gorsze jeśli chodzi o przyciemnienie w pełnym słońcu, działają wolniej i przyciemniają się ciut słabiej. Ale za taką cenę nie ma co wybrzydzać;)

#4158 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2018 - 07:56

Masz rację, tylko, że w zasadzie jeśli czegoś nie ma na stanie i np. zaznaczam dwie sztuki tego produktu to automatycznie powinno mi wyskoczyć powiadomienie: nie ma na magazynie. Niestety wciaż większość sklepów ma to w d.. i w ogóle nie uaktualnia takich informacji na stronie, wola napisać: wysylka w 24 h żeby ludzie kupowali.

 

ja zawsze dzwonie przed zamówieniem i się upewniam :|



#4159 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 23 wrzesień 2018 - 07:58

Fotochromy warto kupić z dobrymi szkłami, bo są np modele z zasilaniem (Uvex), gdzie dostosowują się błyskawicznie, ale kosztują drogo.

Używam fotochromów Shimano CE-EQX2-PH - cena około 280zł. Ale w słoneczne letnie dni wolę jednak szyby z polaryzacją, a tu już nie ma takich różnic w jakości szkieł.



#4160 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 wrzesień 2018 - 11:06

są np modele z zasilaniem (Uvex), gdzie dostosowują się błyskawicznie, ale kosztują drogo.

I są absolutnie beznadziejne. Miałem okazję testować - zaciemnienie jest nierównomierne, a przy najmniejszym odkształceniu szkieł pojawia się podobny efekt jak przy punktowym nacisku na powierzchnię monochromatycznego ekranu LCD (kto wie, czy właśnie na tym nie polega cała ta technologia).

 

Pomijam już fakt, że egzemplarz, który mieliśmy, się zepsuł, bo to przypadek jednostkowy, więc nie chcę generalizować. Natomiast szeroko rozumiana kultura pracy tego modelu jest katastrofalna.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź