Jump to content


Photo

Nasze zakupy


8547 replies to this topic

#7421 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1,224 posts

Posted 17 November 2021 - 20:35

Ja do koszyków używam od jakiegoś czasu śrub nylonowych. Kupiłem kiedyś u Chińczyków 30 sztuk bo jakoś w Polsce się nie dało.
Na pewno nie zniszczy się tym gwintu, już cały sezon trzyma bez problemów. Od drgań też się rączej nie odkręci.

Żeby nie był całkiem offtop, to zakupiona kurtka zimowa na dojazdy:
https://www.galibier...ere-pro-jacket/

#7422 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 posts
  • SkądWrocław

Posted 18 November 2021 - 17:39

 

Zrób recenzję. Sam szukam do Bikepackingu czegoś cieplejszego. Zastanawiałem się nad 

ENDURA Pro SL Primaloft II albo Ctastelli Alpha ROS, a tu ciekawa alternatywa. 



#7423 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1,224 posts

Posted 19 November 2021 - 08:24

Jak już kiedyś dotrze to dam znać. Póki co od wtorku (wysłana w poniedziałek) ma status opuszczenia Dublina. :)
Poniekąd jest przedstawiana jako kurtka bikepackingowa.
Trochę ich rzeczy już przetestowałem. Najbardziej jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu do Mistral Jacket od nich, który daje radę w dużym zakresie temperatur, a z dobrym baselayerem i całą zimę można objeżdżać.

Na temat Endura dużo naczytałem się, że nadal nie potrafią zrobić wodoszczelnych szwów (nie wiem, czy dotyczy to wszystkich kurtek).
Droższych alternatyw nie rozważam, bo u mnie wszystko i tak trafia po praniu do suszarki, więc żywotność się raczej skraca.
  • artho likes this

#7424 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 819 posts
  • SkądSobótka

Posted 19 November 2021 - 09:22

Jak już kiedyś dotrze to dam znać. Póki co od wtorku (wysłana w poniedziałek) ma status opuszczenia Dublina. :)
Poniekąd jest przedstawiana jako kurtka bikepackingowa.
Trochę ich rzeczy już przetestowałem. Najbardziej jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu do Mistral Jacket od nich, który daje radę w dużym zakresie temperatur, a z dobrym baselayerem i całą zimę można objeżdżać.

Na temat Endura dużo naczytałem się, że nadal nie potrafią zrobić wodoszczelnych szwów (nie wiem, czy dotyczy to wszystkich kurtek).
Droższych alternatyw nie rozważam, bo u mnie wszystko i tak trafia po praniu do suszarki, więc żywotność się raczej skraca.

Ja mam z endury tą kurtkę, w niej szwy są dobrze uszczelnione i nie puszczają wody.
https://www.centrumr...sxoCpXcQAvD_BwE
Pomimo dobrych parametrów niestety jest to kurtka awaryjna ponieważ nie zdarzyło mi się w niej nie ugotować;)
Natomiast na zjazdy, załamania pogody itp. kurtka jest idealna.

#7425 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 19 November 2021 - 09:35

Ta Endura to już raczej cerata awaryjna - tylko na nagłe ulewy.

 

EDIT: a piszę, że oddycha 20k.. :) :)



#7426 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3,724 posts

Posted 19 November 2021 - 09:47

Ja mam z endury tą kurtkę, w niej szwy są dobrze uszczelnione i nie puszczają wody.
https://www.centrumr...sxoCpXcQAvD_BwE
Pomimo dobrych parametrów niestety jest to kurtka awaryjna ponieważ nie zdarzyło mi się w niej nie ugotować;)
Natomiast na zjazdy, załamania pogody itp. kurtka jest idealna.


Prawdopodobnie dlatego że endura mocno ściemnia na parametrach swoich membran. Miałem kiedyś ptfe od nich, rzekomo 28000 a gotowałem się w niej nawet przy lekkim wysiłku.
Najwyższy model mt500 II z exoshella ma hiper membranę a jednocześnie giga wywietrzniki na zamek. Trochę dziwna kombinacja i niezbyt fortunna.
  • stryjek and artho like this

#7427 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1,224 posts

Posted 19 November 2021 - 11:22

Mam Endura Pakajak jako deszczówkę. Bezużyteczne podczas jazdy po nizinach. Kilka razy użyłem i byłem mokry - tyle, że od potu.
Raz mnie poratowała jak dojechałem na szczyt i jak to w górach zrobiło się 10*C mniej i ulewa.

#7428 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 19 November 2021 - 11:44

To samo zapewne co cerata z Deca:

https://www.decathlo...5439?mc=8529358

Jesienią wożę w kieszeni, jest dość kompaktowa, ochroni przed ulewą ale nie oddycha wcale.



#7429 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1,034 posts
  • SkądStargard

Posted 19 November 2021 - 11:57

Ja mam z endury tą kurtkę, w niej szwy są dobrze uszczelnione i nie puszczają wody.
https://www.centrumr...sxoCpXcQAvD_BwE
Pomimo dobrych parametrów niestety jest to kurtka awaryjna ponieważ nie zdarzyło mi się w niej nie ugotować ;)
Natomiast na zjazdy, załamania pogody itp. kurtka jest idealna.

Używam identycznej od ponad 5 lat i w moim przypadku działa bardzo dobrze. Wytrzymuje nawet kilkanaście godzin jazdy w deszczu. Co prawda trochę może puszczać z przodu, bo zamek nie jest wodoszczelny, ale poza tym tym dobrze sobie radzi z deszczem. Jak dla mnie "oddycha" dobrze, do tego stopnia, że często używam jej nawet jako wiatrówki.
Kiedy już się zużyje to zamierzam kupić ten sam model. Mimo pięciu lat używania uszczelnienie szwów nadal się trzyma, jedynie odblaskowe nadruki poodchodziły tu i ówdzie. 


  • stryjek and cauchy like this

#7430 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 posts

Posted 19 November 2021 - 21:17

Udalo mi sie kupic grupe nowego Dura Ace, zobaczymy czy przyjdzie 😁
  • cauchy, artho and bonobo like this

#7431 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2,911 posts
  • SkądWarszawa

Posted 19 November 2021 - 22:22

A jednak jakiś amator się skusił
No to pochwal sie jak dojedzie. W co ją zapakujesz?

#7432 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 posts

Posted 19 November 2021 - 22:31

A jednak jakiś amator się skusił
No to pochwal sie jak dojedzie. W co ją zapakujesz?


:D

To zalezy, bo rama Tarmac idzie do reklamacji, przejechala tylko 21k i miski suportu zrobily sie owalne… jak wymienia to raczej na Ateohsa bo to blizniacza geo z 6ka, 7ka to nie moja geo.
Od jakiegos czasu mam quarqa z wkladem bbinfinite i dziala to bdb, a jednak od czasu do czasu slychac trzaski, wiec nie bede odpuszczac i reklamuje
  • cauchy likes this

#7433 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3,724 posts

Posted 19 November 2021 - 23:06

Mam Endura Pakajak jako deszczówkę. Bezużyteczne podczas jazdy po nizinach. Kilka razy użyłem i byłem mokry - tyle, że od potu.
Raz mnie poratowała jak dojechałem na szczyt i jak to w górach zrobiło się 10*C mniej i ulewa.


Pakajak jako deszczówka? Czyli ochrona gdy pada? To chyba ostatnia rzecz jaką miał na myśli dla niej producent :)

#7434 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2,911 posts
  • SkądWarszawa

Posted 19 November 2021 - 23:22

@Kmq no wlasnie aethos ma geo jak sl6, tez to zauwazylem, dla mnie nawet moglby byc bardziej w strone endurance, ale niech tam. To lipa z tą mufą oby Ci to wymienili

#7435 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1,525 posts
  • SkądSK

Posted 23 November 2021 - 15:50

Kółeczka przerzutki Token z łożyskami ceramicznymi f489564829abd3a564efab5a257bcfbc.jpg

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
  • Born Ready and cauchy like this

#7436 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2,238 posts
  • SkądWarszawa

Posted 24 November 2021 - 16:16

Sneak peek kół do MTB, wieczorem pomierzę/zważę wszystko dokładnie. Wiem już jedno - dzwonek potrzebuję bo piasta jest bardzo cicha.

cc9ea4c67f2ec80cddabf81ec458d94a.jpg
  • cauchy and bonobo like this

#7437 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 posts

Posted 24 November 2021 - 16:30

Dojechal Duracz
ea7c1074c5b5.jpg

549433718d1a.jpg
  • impa, Marcin321, stryjek and 5 others like this

#7438 blackrain

blackrain
  • Użytkownik
  • 54 posts
  • SkądWarszawa

Posted 24 November 2021 - 16:30

Za dużo smaru  :P



#7439 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 posts

Posted 24 November 2021 - 16:33

Sneak peek kół do MTB, wieczorem pomierzę/zważę wszystko dokładnie. Wiem już jedno - dzwonek potrzebuję bo piasta jest bardzo cicha.

cc9ea4c67f2ec80cddabf81ec458d94a.jpg


Z czasem bedzie coraz glosniej :)

#7440 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 24 November 2021 - 16:33

Dojechal Duracz

Gdzie Ty masz znajomości :D

 

Z ciekawości ile wyszło za całość?





Reply to this topic