Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze zakupy


8547 odpowiedzi w tym temacie

#8161 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 23 kwiecień 2023 - 13:56

Entrata ma luźniejszy krój. Jeśli chcesz obcisłą to powinieneś wybrać inny model.



#8162 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1027 postów

Napisano 23 kwiecień 2023 - 15:08

Dzieki za podpowiedz. Chcę właśnie bardziej obcisłą. Czyli co mówisz, żeby nawet nie próbować S-ki??



#8163 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 23 kwiecień 2023 - 16:25

Mam Entratę (wcześniejszą wersję) i mimo, ze w klacie nie mogłaby byc mniejsza, w pasie jest luźnawa. Przy koszulkach Casteli jest podany krój: "aero", "performance", "comfortable" (np. Entrata). Jeśli chcesz bardziej obcisłą, nie wybierasz tego ostatniego.


  • EmPe lubi to

#8164 juhas99

juhas99
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 23 kwiecień 2023 - 17:10

Spodenki Castelli Endurance3-Dziś pierwsza jazda 3h w siodle i pierwsze moje wrażenie, bibsy materiał, krój ok, ale niestety wkładka Progetto tragedia, dziś jazda 3h, a po 2h cały czas wstawanie wiercenie się, bo nie mogłem wysiedzieć. Może trzeba dać jej czasu, nie wiem.

 

Koszulka Castelli Entrata VI, sprzedawca przed wyborem zaleca przy Castelli brać rozmiar większy niż u innych producentów, zaryzykowałem i mimo wszystko wziąłem mój rozmiar czyli M. Co się okazało? Koszulka za duża :D W barkach jeszcze może by i uszła, ale reszta jest po prostu luźna, nie wspominająć, że jak załadowałem trochę szpeju do kieszonek to wisi z tyłu jak worek. Zastanawiam się teraz czy wymieniać na próbę na Skę, czy może kupić inny koszul od sprawdzonego producenta??

 

Jeszcze dodam, że niestety koszulki z serii Entrata tak mają z tymi kieszeniami. Taka cecha materiału Proseco z którego są zrobione, że mocno się naciąga. Ogólnie jeden z moich ulubionych materiałów od Castelli ale tylko jeżeli jedzie się "prawie na pusto".



#8165 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 kwiecień 2023 - 07:28

zmierz jak możesz next time

W niecałą godzinę, podłączony do jakiegoś zasilacza od laptopa, naładował się aku w dronie i jeden w hubie. Trzeci zaczął się ładować.

EDIT 3 - jeśli chodzi o Przewożenie to mi zmieścił się do szmacianego 20litrowego plecaczka z Decathlona, a w sirrusie woze go w torbie na bagazniku.

Mieścić to się mieści tylko chodziło mi bardziej o wygodę. Przez jakiś czas woziłem drona i kontroler w torbie na ramę. Może do tego wrócę?

-- 

Marcin Trzaska


#8166 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 769 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 kwiecień 2023 - 11:25

Wahoo roam v2 bo jedynka w lesie gubiła ślad

Poszedł zwrot. Pudełko bez folii woreczki z akcesoriami pozmieniane a sam licznik obmacany przez wszelakiej maści człowieków. Może jestem w stanie przewrażliwiony ale z drugiej strony licznik mało nie kosztuje. Po otrzymaniu gotówki zakup w jedynie słusznym sklepie CR


  • artho lubi to

Facebuk i  YT  Strava


#8167 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2023 - 12:08

jak wygląda twój kokpit z mocowanie gopro? szukam czegoś stabilnego, ale z wyższym "wysięgnikiem" na mostek



#8168 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 769 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 kwiecień 2023 - 12:15

jak wygląda twój kokpit z mocowanie gopro? szukam czegoś stabilnego, ale z wyższym "wysięgnikiem" na mostek

Moj? To totalna samoróbka. Uchwyt na bidon z AliExpress plus trzpień statywowy i rurka do którego to wchodzi. Generalnie skandal i obciach w środowisku kolarskim. 


Facebuk i  YT  Strava


#8169 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2023 - 12:21

chodzi o to, że jak mocuję teraz kamerę, to masę miejsca w środkowej dolnej części kadru zajmuje licznik, a po bokach trochę zabierają klamki.. coś może znajdę

 



#8170 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 348 postów

Napisano 27 kwiecień 2023 - 17:56

Spodenki Castelli Endurance3-Dziś pierwsza jazda 3h w siodle i pierwsze moje wrażenie, bibsy materiał, krój ok, ale niestety wkładka Progetto tragedia, dziś jazda 3h, a po 2h cały czas wstawanie wiercenie się, bo nie mogłem wysiedzieć. Może trzeba dać jej czasu, nie wiem.

 

 

Mam w sumie podobnie.

Nowe spodenki i tez zaczynam sie wiernic.

 

Juz nawet sprawdzalem czy nie walnalem cos z rozmiarowka, bo oni cos tam zmieniali, ale wydaje mi sie, ze leza ok. Wiekszy model by mi juz odstawal na tasiemkach itp

 

Ide ta sama metoda, dajac im czas...



#8171 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2023 - 11:11

Shimano XC3 - do szosy.
Przymierzałem tez XC7, ale były niewygodne w piętach i cięższe 50g. Najwygodniejsze dla mnie są najtańsze i najlżejsze XC1, bez boa, ale nie ma białych.
a169cbe6157a1dbaf41b06b454d98c6f.jpg

#8172 blackrain

blackrain
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2023 - 15:11

LHQxfz.IMG-3873.jpg

 

...bo jednak tętno jest słabym narzędziem do treningów  :D



#8173 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 15:26

Trochę za cauchym też postanowiłem nie przejmować się 19mm średnicą wewnętrzną i zamiast czekać na zmianę kół na lżejsze wreszcie zamieniłem WTB Riddler 37c na Panaracer Gravelking SS+ 43c na starych kołach. O ile Riddlery miały "podręcznikowe" 37mm szerokości tak Panaracer-y na razie ułożyły się na 41mm ale... i tak najważniejszy jest tutaj poważny gravelowy bieżnik a nie takie MTB jak serwowały WTB :D Ma być szybko!

 

WtKDHG8.png

 

iBB4K6E.png


  • cauchy lubi to

#8174 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 15:50

LHQxfz.IMG-3873.jpg

...bo jednak tętno jest słabym narzędziem do treningów :D


Miejmy nadzieję, że wytrzymają bez luzów dłużej niż moje, które wczoraj pojechały na reklamację.
  • blackrain i JHartman lubią to

#8175 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 256 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 15:53

I tak assiomy lepsze niż vectory

#8176 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 15:55

W czym lepsze? Z vectorami przyjemności nie miałem, co z nimi nie tak?
  • ogreczek lubi to

#8177 bzx

bzx
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 15:59

Duo, na bogato ;)


  • blackrain lubi to

#8178 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 256 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 16:03

W czym lepsze? Z vectorami przyjemności nie miałem, co z nimi nie tak?

 

No do wersji 2.0 to był dramat. Czujniki na zewnątrz, trzeba było przykręcać je kluczem dynanometrycznym, miały słabą powtarzalność pomiarów (po ponownym przykręceniu do innego roweru). Trójki są ok, ale chyba nie mają zestawów naprawczych do osi i łożysk (a jeśli mają to pewnie są kosmicznie drogie) (niech mnie ktoś poprawi). A i w trójkach ponoć klapka baterii szwankuje... Assiomy chyba są najlepszym wyborem jeśli chodzi pedały. Są jeszcze SRM X-power, ale to MTB i kosztują kosmiczne "piniądze" 4200 za pomiar jednostronny 



#8179 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 kwiecień 2023 - 19:57

Nie myślałeś nad Inpeak Twin zamiast pedałów? Dla mnie pedały to jednak zbyt podatna na uszkodzenia część roweru. W tym roku na zjeździe złapałem wodę i rzuciło mi tył. Wybroniłem, ale przetarłem okropnie prawy pedał po krawężniku. Chyba byłoby po pedałach. Do tego dochodzi to, że pedały zawsze gdzieś w przeważającej mierze szorują po wszelkich powierzchniach przy ładowaniu i rozładowywaniu roweru z auta. Wybrałbym to tylko przy założeniu, że mam dwa rowery i zamierzam przekładać pedały. 



#8180 juhas99

juhas99
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 20:24

Mam Vectory 3 obustronne, jakieś 1,5 roku: 10k km / 320h. Zero problemów, podobnie z resztą jak z Inpeak oraz 4iiii (oba na lewej korbie) na innych rowerach.

Z ciekawości robiłem porównania z jazd Garmin + Inpeak/4iiii + trenażer Elite Direto XR i wszystkie pokazują mniej więcej to samo, różnice pomiędzy pomiarami są do 2%.





Dodaj odpowiedź