Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jazda W Czasach Dżumy I Cholery


2399 odpowiedzi w tym temacie

#2381 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 09 sierpień 2021 - 07:46

Wyspa i do tego poza EU. Aleś se wymyślił, totalnie pod górkę a tyle normalnych opcji :D 


  • lupus lubi to

#2382 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 09 sierpień 2021 - 07:52

Z tego co czytam, to zaszczepieni są zwolnieni z testowania w Danii, a w Islandii odpada kwarantanna i test przed przylotem i drugi (trzeci) test po przylocie, więc tylko idzie przesiew na lotnisku. Więc jakby nie patrzeć spore ułatwienie. Czy coś pominąłem? 



#2383 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 08:14

Mialo tego cyrku nie byc. Po szczepieniu Tylko paszport covid, scan na lotnisku i z bani. A wcale tak nie jest.

#2384 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 09 sierpień 2021 - 09:03

Miało nie być i plus minus nie ma - ale tam gdzie ten EU paszport powstał i obowiązuje, czyli na terenie EU. Masa krajów go nie respektuje wcale, Japonia jest zamknięta od 2 lat praktycznie kompletnie na ruch turystyczny. Stany są zamknięte dość szczelnie dla Unii a Ty tu z Islandią wyskakujesz :D :D



#2385 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 09 sierpień 2021 - 09:11

Mialo tego cyrku nie byc. Po szczepieniu Tylko paszport covid, scan na lotnisku i z bani. A wcale tak nie jest.

 

Do Grecji było lecieć a nie wymyślasz..


  • lupus i artho lubią to

#2386 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 09 sierpień 2021 - 09:38

Z rowerem to bardziej Kanary albo Hiszpania. A przecież jeszcze Alpy są jak Marcin :P.


  • Marcin321 lubi to

#2387 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 10:05

Z tego co czytam, to zaszczepieni są zwolnieni z testowania w Danii, a w Islandii odpada kwarantanna i test przed przylotem i drugi (trzeci) test po przylocie, więc tylko idzie przesiew na lotnisku. Więc jakby nie patrzeć spore ułatwienie. Czy coś pominąłem? 

niestety nie jest tak

na Islandię dla zaszczepionych wymagany jest PCR lub antygen

a na Owczych robią test obowiązkowy na miejscu. 

 

Arturo, Islandia jest jednym z krajów, które zgodziły się respektować ten cały unijny paszportowy pierdolnik. Jak widać i tak każdy sobie ustala zasady.

 

Na Kanary to się lata na jesień-zimę :P



#2388 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 10:06

Do Grecji było lecieć a nie wymyślasz..

chyba żeby gasić te pożary :P



#2389 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 11:16

To że jesteś zaszczepiony nie oznacza że nie możesz być nosicielem. Wyspy mają dobrą naturalną barierę to się chronią, tj. wymagają też testu.

Ja znów miałem problem z 9 latkiem. Niektóre kraje (włochy) wymagają testu dla dzieci starszych niż 6 lat, a przecież takich dzieciaków się nie szczepi - więc pozostaje test. Dobrze że przy podróżowaniu autem po EU trzeba być wyjątkowym pechowcem żeby się gdzieś przyczepili.

#2390 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 sierpień 2021 - 11:39

Dobrze że przy podróżowaniu autem po EU trzeba być wyjątkowym pechowcem żeby się gdzieś przyczepili.

Za to mniej wesoło, kiedy złapią Cię po fakcie i stwierdzą, że od tygodnia jeździsz bez wykonanego testu :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2391 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 12:07

Przed Włochami test robiliśmy, na szczęście w Chorwacji i Słowenii granica wieku to 12 lat - czyli w zasadzie zgodnie z minimalnym wiekiem dopuszczającym do szczepienia. Było zgodnie z przepisami :)

#2392 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 12:38

Marcin ja to wiem ze moge byc nosicielem. Tylko co innego bylo zapowiadane a co innego sie dzieje. Lataj teraz po miescie za testami, wypisuj te durne formularze, drukuj, potem jeszcze jeden test, czekanie na wynik… prawde mowiac po szczepieniu widac ze i tak nic sie nie zmieniło (czyt. to po co bylo sie szczepic?)

#2393 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 sierpień 2021 - 12:40

Zapowiadane było przez władze UE, a Islandia do niej nie należy.


  • JHartman i lupus lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2394 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 18:33

Unia jakoś się zorganizowała, a i tak było więcej zamieszania niż z wyjazdem rok temu gdy szczepionki nie było. Czasy takie, że poza EU lepiej się nie wychylać, a jeszcze lepiej unikać latania samolotem.

Zauważyłem też, że jak Polaków/Czechów/Słowaków oraz Belgów/Holendrów na południu europy było sporo, tak Niemców/Austriaków znacznie mniej niż zapamiętałem z lat poprzednich. A jak już byli to w kamperach. Muszą mieć niezłą nagonkę że zostali w kraju.

#2395 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 21:15

no wiem że poza EU niespecjalnie, ale np. Szwajcaria/Islandia/Norwegia może jeszcze jako tako ujdzie.

tak, połowa internetu przecież poleciała do Santorini :P



#2396 SILESIAN

SILESIAN
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądRudy

Napisano 06 styczeń 2023 - 19:48

Witam :-)

Dżuma minęła ?

Komuś wypłacili powyszczepionkowe pieniążki?

Trochę świata zwiedziłem ( bez mediów ) i chciałem braki uzupełnić , bełkotu postępu :-)

 



#2397 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 styczeń 2023 - 23:31

o ile pamiętam dżuma minęła 24 lutego, a przynajmniej od tej daty nie słyszałem o niej prawie w ogóle



#2398 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 06 styczeń 2023 - 23:57

Na świecie różnie, w Chinach dopiero co się skończył restrykcyjny ZERO COVID, w Japonii maseczki nadal trzeba nosić.



#2399 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 styczeń 2023 - 09:50

Mówiąc dokładnie, w Japonii obowiązku nie było nigdy: https://www.japan-gu...om/e/e2234.html

 

Za to kultura od lat nakazuje noszenie maseczek oraz samoizolację w razie wystąpienia jakichkolwiek objawów infekcji.

 

Z tego co słyszałem, w japońskich firmach na pracownika przychodzącego do pracy pomimo choroby patrzy się jeszcze gorzej niż w Polsce na pracownika, który bierze z tego samego powodu wolne ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2400 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 07 styczeń 2023 - 12:10

Tutaj są obecne zasady w języku angielskim ze strony ministerstwa:

https://www.mhlw.go....id-19/mask.html

 

W praktyce wygląda to tak, że maseczki noszą praktycznie wszyscy, większość także cały czas na zewnątrz. Jeżeli ktoś nie nosi to na wejściu jest proszony o założenie.

 

Natomiast w Japonii w przeciwieństwie do Polski faktycznie nie trzeba karać za nienoszenie, wystarczy ustanowić zasadę jak wyżej i wszyscy noszą..





Dodaj odpowiedź