Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tor] - wyścigi (nie elita) - propozycja


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 22 styczeń 2011 - 20:07

Szanowni - sprawa w mocnych powijakach ale trzeba jakoś zacząć sondować towarzystwo :)
Kto by się pisał na start w zawodach amatorskich na torze - z podziałem na grupy wiekowe rzecz jasna, możliwe że z dodatkiem zagranicznego towarzystwa. Temat jest do ruszenia i dogadania - jedyny problem: nie wiemy ile osób jest potencjalnie zainteresowana, więc na tym etapie nie wiadomo czy w ogóle o czymś myśleć czy dać sobie spokój.

Jak znajdziecie chwilę - napiszcie jeżeli jesteście zainteresowani; będzie dobrze jak napiszecie jakie konkurencje byście preferowali (ale bez przesady - Madisona zapewne nie damy rady od razu zorganizować...) ;)

#2 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 styczeń 2011 - 20:19

MiSzA dla jakiegoś nawet czysto amatorskiego ścigania torowego zrezygnuję ze wszystkiego :)
Dystans, "amerykan" i 1 km.
Wpisuj mnie na listę :!: :!: :!: :!:
TYLKO BŁAGAM, niech to nie będzie w drugiej połowie marca :cry:

#3 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 22 styczeń 2011 - 20:38

Żeby nie było - niczego nie obiecuję :))
Ale jak się zbierze jakaś liczniejsza grupa...

Termin to sprawa jak mniemam otwarta - oczywiście zapomniałem napisać że w grę wchodzi Pruszków - więc i logistyka jest do ogarnięcia. Swego czasu chęć zgłaszali amatorzy / i nie-amatorzy z Rosji, pewnie można liczyć na parę osób z Norwegii (mastersi, juniorzy), może jedna czy dwie osoby z UK; natomiast musimy najpierw jakoś zebrać ludzi lokalnie :)
Można sobie pospekulować, że zasadniczo większość stanowić będą szosowcy lubiący tor - więc sezon letni byłby optymalny - wiadomo - odpada światło, długi dzień - po stronie kosztowej wygląda to dobrze; kadra śmiga na szosie, sezon torowy nie "działa" pełną parą. Jest o czym myśleć.

#4 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 22 styczeń 2011 - 23:43

Super. Jeśli termin będzie mi odpowiadać, to piszę się. Tylko ja mieszkam w zach-pom więc trudno będzie mi przetestować Pruszków. Jak będzie ze sprzętem? Do dyspozycji mam Szczecin. Trener Gryfu wyraża chęć goszczenia szosowców i torowców korzystających z welodromu. Zaznaczam, że może się okazać, że nie trzeba będzie płacić za wjazd na tor. Zapraszam chętnych do obgadania w sprawie treningów na torze w Szczecinie.

Jeśli chodzi o moje dyscypliny to jestem typowym średniakiem. Piszę się na: wyścig punktowy, wyścig eliminacyjny (australijski), scratch i może 4000m

Pozdrawiam.

#5 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 23 styczeń 2011 - 00:01

Bury a ugryź się ;-) Ja mam walić przez całą Polskę może co ? :-P

#6 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 23 styczeń 2011 - 00:16

A Gryf to chyba też czasem do Pruszkowa zagląda ;)
Co do Szczecina - zawsze chętnie. Jak nadal będę robił tam gdzie robię - to dość często odwiedzam Grudziądz i Koszalin - więc i tak jeżdżę :)

Co do sprzętu w Pruszkowie - na miejscu jest wypożyczalnia; rowery są. Da się to wszystko jakoś zorganizować (bo raczej, niestety, nie spodziewałbym się najazdu więcej niż 40 osóB).

#7 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 23 styczeń 2011 - 00:24

He he. No wiesz, przy okazji jak będziesz wracał z maratonu w Świnoujściu, albo z plaż Bałtyku :) Bardzo bym chciał przetestować Pruszków, ale pieniążków troszku brakuje i forma nie ta. Mimo wszystko, jesteś mile widziany na torze w Szczecinie :)

#8 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 23 styczeń 2011 - 00:28

He he. No wiesz, przy okazji jak będziesz wracał z maratonu w Świnoujściu, albo z plaż Bałtyku :) Bardzo bym chciał przetestować Pruszków, ale pieniążków troszku brakuje i forma nie ta. Mimo wszystko, jesteś mile widziany na torze w Szczecinie :)


Jeździłem tam kilkakrotnie :)
I tak zapytam z czystej ciekawości: zmieniło się tam coś, jakieś modernizacje/remonty ?
Ostatnio jak tam byłem na zawodach PP w drugim roku juniora to zadaszenie i równy beton...nie trzeba chyba wspominać o tym, że był to najlepszy jakościowo tor w Polsce.

#9 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3205 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 styczeń 2011 - 00:31

Super. Jeśli termin będzie mi odpowiadać, to piszę się

[tor] - wyścigi (nie elita) - propozycja

Bury, jesteś elita :-|

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#10 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 23 styczeń 2011 - 00:51

Nie jestem elitą :) Fakt, należymy do elitarnej jednostki kochającej smród przypalonej skóry i ścianek welodromów :)

Co do samego obiektu to w zasadzie nic się nie zmieniło. Zadaszenie dalej częściowe, tor z płyt betonowych (może żelbetowych ?). Czas robi swoje i płyty lekko się przemieszczają, co daje się odczuć przy wyższych prędkościach. Chociaż jak się startuje w grupie, to nie zwraca się na to uwagi zupełnie :) Trener Waldemar dalej trenuje i co czwartek przeważnie startują młodzicy i inni. Klika razy udało mi się z nimi wystartować :) Nie zmieściłem się w ich grupach wiekowych, choć na wygląd zewnętrzny piwka w sklepie mi nie sprzedają :) Jakoś starają się dbać o stan toru i w miarę go utrzymywać. Wszystko się doceniało dopiero za starą poczciwą ( i jeszcze na chodzie !!! ) ETZ 250 :D
Ten tor był najlepszy w Polsce i posiadał swoją renomę w Europie! Przecież w 1998 roku odbyły się Mistrzostwa Europy a w 2001 Puchar Świata :)

#11 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 23 styczeń 2011 - 01:01

Super. Jeśli termin będzie mi odpowiadać, to piszę się

[tor] - wyścigi (nie elita) - propozycja

Bury, jesteś elita :-|


Sprecyzuje - pisząc że "nie elita" mam na myśli czynnych zawodników. Jest nas (wariatów, nie zawodników) na tyle mało że nie ma co dzielić - bo i nie ma z czego :) wystarczy spojrzeć na frekwencję na zawodach Masters (oczywiście nie wszystkich - ale wiemy o co chodzi, prawda?). Tor jest na tyle specyficzny, że wiadomo - ktoś kto kiedyś jeździł - zawsze amatora objedzie - tu nikt raczej nie powinien mieć złudzeń; pewnych rzeczy się nie zapomina. A chodzi o zabawę. Przynajmniej na początku :))

#12 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 23 styczeń 2011 - 01:11

Już nie jeżdżę w Gryfie i nie ma mnie na liście zawodników oraz nie mam licencji. Na torze jeżdżę kiedy mam czas i sposobność ( czyli teraz rzadko ). Kontakt utrzymuję z trenerem i dlatego może się wydawać, że ścigam się w pucharach itp.

#13 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 23 styczeń 2011 - 01:17

@Bury Właśnie dlatego napisałem - dla mnie elita to ścigający się na kontrakcie zawodowiec. Ale jak by chciał przyjechać Wiggins albo Hoy - cóż - myślę że będziemy musieli i tak odmówić ;)

#14 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2011 - 11:05

JESTEM ZA!!!
4000m i 1000m były by najodpowiedniejsze. Jak rok temu rozmawiałem z Panem Jerzym to co do punktowego itp był bardzo sceptyczny.

#15 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 23 styczeń 2011 - 14:24

ja też się piszę, chociaż na torze nigdy nie jeździłem. żeby nie być niebezpiecznym dla innych mogę zdjęcia porobić, a pojeździć w krótkiej przerwie między jednym, a drugim wyścigiem:)

#16 prescot

prescot
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 styczeń 2011 - 15:32

sprint , kilometr, dystans,

#17 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 02 luty 2011 - 17:04

Ja się też piszę ale jechać w grupie to bym się nie odważył. Może być 1km, 4km,5km,10km....itp.itd, dochodzenie a nawet jazda godzinna ;-) 24h odpada ;-)

#18 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 02 luty 2011 - 21:10

@asedio nie sądzę byś Ty musiał się martwić o jazdę w grupie ;)
Abstrahując od tego, że najpierw trzeba mieć grupę :))

Najbliższe (sic) zawody:

http://www.fixedgear...iewtopic&t=7691 [kolejna edycja - 20/21.02]

http://www.fixedgear...iewtopic&t=8548

#19 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 02 luty 2011 - 23:16

Ja też chetnie,ale torówki brak:(

#20 emixnt

emixnt
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 02 luty 2011 - 23:39

Jeśli chodzi o zainteresowanie potencjalnych zawodników, to myślę że starczyłoby poruszyć temat w kręgach kurierskich a frekwencja znacznie by wzrosła ;)

Ci zawsze są łasi na przejażdżkę po torze :-o



Dodaj odpowiedź