Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Czy Kross


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 19:48

Witam

 

Panowie i Panie stanąłem przed dylematem... Giant TCR AaDVANCED 2-PC czy Kross Vento 7.0 ..

Waga podobna,osprzęt ten sam,cena zbliżona...Proszę o opinię co brać,z góry dzięki !!!

 

#2 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 20:04

Serce wskazuje na lokalny patriotyzm, rozum na TCR. Osobiście Krossa bym nie kupił ale to tylko z uwagi na własne uprzedzenia. Zawęziłeś wybór tylko do tych dwóch marek??

#3 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 marzec 2020 - 21:48

a ja bym wziął Krossa. Podoba mi się ten rower. Widziałem kilka razy na żywo i sprawia wrażenie o wiele bardziej rasowej maszyny niż TCR. Jeszcze na stożkach, cudo



#4 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 16:05

Serce wskazuje na lokalny patriotyzm, rozum na TCR. Osobiście Krossa bym nie kupił ale to tylko z uwagi na własne uprzedzenia. Zawęziłeś wybór tylko do tych dwóch marek??

Tak tylko te 2 firmy a nawet tylko te 2 modele mnie interesują :) Krossa mam MTB i jestem bardzo zadowolony,Gianta miałem szose również było ekstra.Chodzi ściśle o wybór między tymi dwoma.



#5 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 16:35

Hmmm dopiero teraz zauważyłem szczegół dosyć ważny.Kross waży tyle samo co Giant praktycznie ale ma wiele lżejsze koła.Wykosztowując się np. w granicach 1500 zł zakładamy np. Novatec Jetfly i schodzimy w giancie na jakieś 7.8 kg.Podsumowując w momencie kupna ważą tyle samo ale rama Krossa i reszta jest pewnie znacznie cięższa ponieważ giant z ciężkimi kołami waży tyle co Kross na lepszych Visionach oba w ogrinale.



#6 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 marzec 2020 - 17:44

Musiałbyś tutaj rozpisać te cyferki, żeby inni mogli się odnieść. Moim zdaniem Kross wygląda o niebo lepiej, a wygląd nie jest bez znaczenia. 



#7 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 19:22

Musiałbyś tutaj rozpisać te cyferki, żeby inni mogli się odnieść. Moim zdaniem Kross wygląda o niebo lepiej, a wygląd nie jest bez znaczenia. 

 

Zobacz na zdjęcia na żywo akurat kolor gianta miażdży,chociaz ciężko znaleźć dobre zdjęcie.

 

Wrzucam filmik:

 

https://www.youtube....h?v=4ybXEF1qghA



#8 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 21:45

Serce wskazuje na lokalny patriotyzm,

 

1. Chyba patriotyzm, a nie lokalny patriotyzm.
2. Przestańcie sobie wmawiać że Kross jest polski. On jest tylko w  Polsce składany.

3. Oczywiście że Giant.



#9 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 marzec 2020 - 21:51

ufam, że na żywo ten kolor wygląda ładnie. Dla mnie jednak Kross wygląda jakoś bardziej sportowo. Jak pierwszy raz zobaczyłem poważnego Krossa na ustawce, wysoki model, na karbonowych stożkach, z Dura Ace, to byłem zaskoczony jak rewelacyjnie ten rower wygląda. To był akurat też model w udanym malowaniu - czarny z grafitowymi aplikacjami, czyli model chyba z 2018.

 

vento_9_0_black_graphite_matte.png

 

Kross nie zawsze trafia z malowaniem, jakieś szare z limonkowymi wstawkami, to nie dla mnie. Ale w zależności od wersji kolorystycznej sam poważnie biorę go pod uwagę. 



#10 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 22:02

1. Chyba patriotyzm, a nie lokalny patriotyzm.
2. Przestańcie sobie wmawiać że Kross jest polski. On jest tylko w  Polsce składany.

3. Oczywiście że Giant.

 

Punkt 3 - a uzasadnisz?



#11 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 16:26

1. Chyba patriotyzm, a nie lokalny patriotyzm.
2. Przestańcie sobie wmawiać że Kross jest polski. On jest tylko w Polsce składany.
3. Oczywiście że Giant.



Wychodząc z tego założenia Trek nie jest amerykański a Canyon niemiecki. :)

Jest aż składany w Polsce, czego o większości marek nie da się powiedzieć. Gdyby podchodzili inni tak jak Kross to w Europie i Stanach byłoby gdybam kilkaset tysięcy miejsc pracy.

#12 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 16:51

Wychodząc z tego założenia Trek nie jest amerykański a Canyon niemiecki. :)

Jest aż składany w Polsce, czego o większości marek nie da się powiedzieć. Gdyby podchodzili inni tak jak Kross to w Europie i Stanach byłoby gdybam kilkaset tysięcy miejsc pracy.

 

Dobrze mówisz.

Poza tym, widziałem na YT film, gdzie Kross pokazuje swoją produkcję ram karbonowych. Nie wiem tylko, czy to na pewno w Polsce, a jeśli tak, to jaki procent ram tutaj powstaje.

 

BTW. Nie mam nic do Krossa, ale osobiście uważam ten napis na ramie za tak paskudny, że dyskwalifikuje jako potencjalny wybór.



#13 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 marzec 2020 - 17:17

 

 

 

Nie wiem jak się robi ramy w Chinach / Tajwanie, ale taka ręczna robota mnie przekonuje. 



#14 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 20:10

Panowie - ciul z tym gdzie kto je składa,co brać Gianta czy Krossa :)



#15 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 21:15

Wydaje mi się, że chcesz nas cały czas przekonać, że lepszy będzie Giant... więc chyba sam też powinieneś już być przekonany?


  • bonobo lubi to

#16 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 30 marzec 2020 - 05:54

Kross w Polsce, póki co, to sam robi karbonowe ramy do rowerów górskich. Ramy szosowe są robione w Azji. Takie info dostałem w zeszłym roku od ludzi z Krossa na Bike Expo.

Od roku jeżdżę na Vento 7.0



#17 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 09:04

A może dałbyś jeszcze linki do konkretnych wersji bo nie napisałeś czy modele 2019 czy modele 2020 ani też jakie kolory.

 

 



#18 Alex81

Alex81
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 14:34

Oba modele 2020r. Nie nie jestem własnie przekonany,wydaje mi się,że lepszy Giant bo jest lżejszy z tego względu,że kross ma dobre koła a giant nie a ważą tyle samo.Zmieniajac kola w Giancie wyjdzie dużo lżej - tak myślę. Ale co naprawde lepsze - nie wiem po to temat.Wrzucam linki może ktoś sie doszuka różnic oprócz firmy.

 

https://www.kross.pl.../road/vento-7-0

 

https://www.giant-bi...anced-2-pc-2020

 

Pozdrawiam



#19 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 14:48

Ten argument brzmi sensownie. Geometrią zdają się być bardzo podobne, więc tutaj wyjątkowo porównywanie przejażdżek w sklepie nie wydaje mi się konieczne:

 

n3DpnmS.jpg

 

Z nieco niezrozumiałych mi przyczyn w Giant masz manetki dostosowane pod hamulce tarczowe (wersja R7020) - nie traktowałbym tego jako minus, może nawet potencjalny plus gdybyś chciał zamienić na tarcze, aczkolwiek hamulce od serii Siemano 105 hamują już bardzo elegancko.



#20 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 21:57

 w Giant masz manetki dostosowane pod hamulce tarczowe (wersja R7020) - nie traktowałbym tego jako minus, może nawet potencjalny plus gdybyś chciał zamienić na tarcze, aczkolwiek hamulce od serii Siemano 105 hamują już bardzo elegancko.

Ale, że co ta rama jest też przystosowana pod tarcze???





Dodaj odpowiedź